Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia II Джанти но и ПРОБЛЕМ на 1600 км


ice_man

Recommended Posts

OK мерси много Сега вече проблема е друг от 2 дни ми прави впечатление че има няккакъв странен шум по колата Когато съм на 3-та /примерно/ подавам газ до 2000-2500 оборота след като си махна крака от педала на газта /без да натъскам съединителя/ се 4ува някакво пристъргване .Този звук се чува по силно когато колата е студена след като загрее звука поутихва и започва да се чува по рядко но го има.Преди малко се върнах от ЕТ казаха че наи вероятно е някакъв лагер но утре ще оставя колата там за да я пробват на изстинал двигател .Кофти ми е защото колата е само на 1600 км а вече има дефект . :evil:

Ще пиша за разръзката по проблема :cry: :cry: :cry:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ОК, пиши после, че е интересно от какво се получава този шум! Мисля, че знам за какво точно говориш :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при теб ли го има Сподели ако имаш предположения от какво е

 

Абе и при мен се чува нещо такова, но съм карал кола с турбо и май е нормално :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не е от турбото, то издава един особен звук то4но като върнеш рязко газта мотора утихва а то изсвирва ама не бих казал че е дразнеш звука подсеща че имаш миксерче в двигателя...:)))) но си го има постоянно и на празен ход не само в движение...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, а на Фабията какво е разстоянието на болтовете.....и кои джанти стават от Фолсваген и Ауди???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам маи ми замазаха очите в ЕТ Казаха ми че е от турбокомпресора заради високото налягане .Най-интересното е обаче че този звук не се чува когато колата е на място. За сега ще карам така пък ще видим ще се чуе какво е.Не съм карал кола с турбо и незная какъв е звука от турбото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами незнам маи ми замазаха очите в ЕТ Казаха ми че е от турбокомпресора заради високото налягане .Най-интересното е обаче че този звук не се чува когато колата е на място. За сега ще карам така пък ще видим ще се чуе какво е.Не съм карал кола с турбо и незная какъв е звука от турбото.

когато колата е на място, турбото не може да "надуе" т.е. да направи високо налягане.Но пак не ми е ясно защо се чува този шум де?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Преди малко се върнах от ЕТ казаха че наи вероятно е някакъв лагер но утре ще оставя колата там за да я пробват на изстинал двигател .Кофти ми е защото колата е само на 1600 км а вече има дефект . :evil:

Ще пиша за разръзката по проблема :cry: :cry: :cry:

 

Ами незнам маи ми замазаха очите в ЕТ Казаха ми че е от турбокомпресора заради високото налягане .Най-интересното е обаче че този звук не се чува когато колата е на място. За сега ще карам така пък ще видим ще се чуе какво е.Не съм карал кола с турбо и незная какъв е звука от турбото.

 

 

Само да попитам... Две различни неща ти казват от ЕТ, след като ходиш два пъти за едно и също нещо, така ли? И накрая те пращат да си ходиш "по живо-по здраво"?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ДА така се очертава

Първия път я гледа единия от "сервизните инжинери" а втория път ме прие друг от "сервизните инжинери" т.е колата я гледаха 2-ма различни човека

Незнам но останах с впечатление че въобще не им е ясно за кво ства на въпрос Първия ми каза че за пръв път чува този звук а втория ми каза че тва е нормално при всички коли се чувало така Колата като я взех този звук го нямаше поне аз така си мисля а може и да не съм обърнал внимание в което се съмнявам много

За сега няма проблем а за напред ще видим

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това , че нещо ненормално за нас като собственици, според ЕТ е нормално и на мен са ми го казвали. Или не им се занимава, или не знаят какво е и не им пука. Като се досчупи вече ще е ясно какво е...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не може да е от сладката турбинка... Тя свисти по-силно само когато подадеш много газ и я развъртиш бързо. Иначе след по-продължително каране, като оставиш колата на празен ход турбото пак включва,но по-слабичко, за да се охлади. Аз по друго време от работата на двигателя не съм го чувал ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега на Фабийте като подадеш ГАЗ на място и си махнеш крака-когато стрелката на оборотите пада се чува леко как.... да го кажа-ако кажа пристъргване няма да съм точен-питал съм-а и съм пробвал други фабии дизел-на всички е така и е нормално-обаче шума е съвсем тих и едва се усеша-когато не си си пуснал касетофона:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че всички говорим за един и същ шум и, че е нормално да го има :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под празен ход разбирам на място изфорсирваш връщаш газта и изсвирва е тва требва да е турбината, а ако е само в движение .... незнам

Имаи впредвид различни двигатели - различни турбини различен звук

предполагам си дизел още по различно а аз съм бензин и си се чува

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.