Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Новата Супърб


Брадата

Recommended Posts

С новия модел чехите се стараят да се откъснат от “роднинството” си с Volkswagen

 

 

Директорът на маркетинга на автомобилния концерн Skoda Марсел Фарерас заяви в интервю за списанието Just-Auto, че презентацията на новото поколение Superb най-вероятно ще се състои през юни тази година. Чешкият флагман е базиран върху платформата на Skoda Octavia.

Любопитното в случая е, че със Superb чехите въобще се стараят да се откъснат от “роднинството” си с моделите на Volkswagen (Skoda влиза в състава на концерна Volkswagen AG). Шефът на британското подразделение на Skoda Крис Крафт твърди, че новото, второ поред поколение Superb има малко общо с моделите на VW и на практика напълно се разработва в недрата на чешката компания, въпреки, че мнозина смятат, че именно новият Volkswagen Passat е базата на бъдещия Superb. Всъщност новият Passat е построен върху модернизираната и удължена платформа на Volkswagen Golf V/Skoda Octavia.

 

За съжаление снимката, която е много малка не можах да я кача. Муцунката прилича на БМВ 5 - серия и е нещо като еволюция на новата Фабия, която на мен не ми харесва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.forum-auto.com/uploads/200509/fmvalence_1126126457_photoshop_oct_2.jpg

dali e tova neshtence? Prilicha na BMW 5 :) ama izglejda dosta po golqmo ot octavia 2/golf5

 

Mod. edit - Моля пиши на кирилица!!! Следващите мнения на латиница ще се трият без предупреждение!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Останах без думи... :o

Колата е старшнааа... Много ме кефи. Трябва обаче, да продължат да продават и стария модел, защото и в него все още има хляб.

Не смятате ли, че много бързе след последния фейслифт вадат направо ново поколение :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изглежда готина на снимката. Сигурно ще е така и на живо. Ма като плеснат цената ще ни изправят косите и ще пием по едно студено Пепси...:smt030

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми грознее малко, разни хора - разни идеали, казала котката и се облизла под опашката + тва не ми харесва нито един модел на БМВ, а тази муцуна много напмня за един от техните модели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази снимка се появи доста отдавна... Каквито и да са коментарите ни за външния вид - това е новата дизайнерска линия на Шкода - Руумстър е първият продукт. Друг е въпросът доколко новата линия трябва да е така еднаква върху всички модели. Аз например последната решетка на Фелицията я намирах за крайно безвкусна - имитация на хром с вертикални ребра а ла Ролс Ройс върху малка кола - просто не ми харесваше! Но има пък хора, които не харесват моята...

 

А новият Супърб е нормално да се прицели в БМВ... все пак престижът винаги е ценен за една марка. Има само един проблем - ФауВе не позволяват в него да се сложи по-голям двигател, напр. осмак от Ауди. Което според мен е техен минус - Шкода няма как да "канибализира" клиенти от Ауди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятна е!Наистина е доста по-добра от пасата,на мен лично ми прилича на крастоска между BMW5 и Соната! :) Сигурен съм че ще постигне голям фурор на автомобилния пазар!

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен съм че ще постигне голям фурор на автомобилния пазар!

Поздрави!

 

аз пък си мисля че положението ще е същото като със старият Superb.

има екстри изглежда готино ,.....ама си струва пари. В България не са много тези коли, просто всеки който иска да купува висока клас кола би предпочел мерцедец бмв или ауди.

колкото и да не ни се иска Шкода е евтина масова кола и това се доказва от многобройните продажби на фабия и октавия, като за фабията повечето коли по улиците са таксита. Причината с която си обяснявам това явление е че може да се купи една фабия за 14000лв която е достатъчно здрава за БГ пътищата.

 

пп. сега някой да не ревне, че е дал 50 000лв за октавия и аз казвам и по този начин го обиждам, че е евтина кола. Просто Superb по улиците се среща много рядко на фона на фабия и октавия

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

corrot е прав. Шкода има две огромни предимства: евтина и надеждна! А кола от класа на Superb не може да е евтина. Пък и като ще дам 50к значи мога да си позволя и 60к. А там вече са големите риби....

 

Поздрави

 

PS: За справка - в Барселона всяко 4то такси е Octavia :mrgreen: А SEAT се вижда едно на 10. Що ли :-k

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мисля че политиката на VAG относно позиционирането на техните автомобили в различните ценови класове влияе доста отрицателно на Шкода. Помните ли фурора на първия модел Октавия и провала на Бора - та.

За Супърба жалко наистина, не може да се казваш Шкода и да пробиеш в средния клас, където властват 5 - та серия, Е - класа и А6.

Но мисля че интелигентния избор винаги се казва Шкода.

А осмак под капака може и да видим, има време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, не подценявайте така Супърб. Според мен той има бъдеще като модел и мисля, че е позициониран в правилния ценови клас. По-скъп е от Октавя (естествено е), но е по-евтин от 5-та серия и А6. Ако струва до 80 000 - 90 000 лв. с всички екстри (убеден съм, че ще така), то той ще бъде доста по-евтин от немските си конкуренти, които с цени от 100 000 лв. и нагоре (макар и оправдани) не са по джоба на всеки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо ми прилича на хюндаи незнам защо и първоначално ми грознеее. Но винаги маи е така като излезе нов модел се почва.... много е грозна.... старата е по хубава (защото всички са свикнали с нея) после като се посвикне с новата визия започва да ти харесва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.