Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Гарнитура за капака на клапаните и други нещица


momo

Recommended Posts

А. защо ми изпусна гарнитурата на капака на клапаните. В началото омасляваше а сега е много много , а маслото не намалява :)

 

Б. Какви свещи да си купя? карам и на газ

На колко км се сменят сега са Шампион - на 48-49000км. и около 7000 на газ. Тези от ЕТ стават ли стрували 4,80лв С нови свещи ще ми свали ли разхода на газ?

 

В. Още ми претриса на празен ход. От какво ли е? На бензин е по осезаемо, на газ по малко. Оборотите варират около 800.

Дайте съвет. Дали може да е от катализатора, защото ми казаха, при минаването на годишен предлед, че сместа ми била много обогатена на бензин.

Колата ми е Шкода Фабия Елеганс 2001 1,4 МПИ 68к.с. 96500км.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих следните неща от магазина на ЕТ на Цар борис 3

гарнитура за капака на клапаните 2.00лв

свещи оргинални за моя двигател в бели кутийки

на тях пише VW-SKODA-AUDI-SEAT

Champion ..89.... х 4.80 = 19.20лв.

общо: 21.20лв.

Там ме консултираха, че свещите се сменят макс на 60к км.

сега съм минал с тези свещи - 38-39хил км.

и мисля да ги сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих следните неща от магазина на ЕТ на Цар борис 3

гарнитура за капака на клапаните 2.00лв

свещи оргинални за моя двигател в бели кутийки

на тях пише VW-SKODA-AUDI-SEAT

Champion ..89.... х 4.80 = 19.20лв.

общо: 21.20лв.

Там ме консултираха, че свещите се сменят макс на 60к км.

сега съм минал с тези свещи - 38-39хил км.

и мисля да ги сменям.

 

И въпреки съвета ми, взе champion :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива ми предложиха, други намаха а и тези са заводските.

 

Смених свещите и гарнитурата.

Според майстора, старите свещи са се изкривили там където подават искра, поради прегряване.

Аз не намерих разлика във варвежа на колата, но пак според него щяло да се свали разхода на гориво (натоварена на газ 180км.час достраша ме повече да вдигам) :mrgreen:

 

НО проитрисането на празен ход остана. Оборотите пак варират с около 30 - 50 предполагам, не си личи по оборотомера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз като си зимах свещи никои не пита кви искаш има само едни с заводския номер и чак като ги разпечата продавача разбрах че са бош иначе са различни в еднакви кутиики с еднакъв номер (тва за октавия де ама и за фабия предполагам същия избор)

 

 

Сега като се замисля би трябвало да имат разлика в номера наи накрая и да определя производителя ама кои ти гледа номера зимаи и бегаи сега зех да се замислям дали бяха бош, със сигурност бяха 3 електродни

 

А за гарнитурата на клапаните колкото и нелогично да звучи да не е маслото кои знае ква химия са забъркали дето разтваря всичко една гарнитура ли ще и се опре....

 

За оборотите съм чул че се чисти няква клапа и не е скъпо и се оправя аз винаги съм си представял клапата на въздуха дето се отваря повече като подадеш повече газ и на празен ход не се връща в нормалното положение и компютъра почва да балансира гориво ала бала и почват да играят оборотите. И на мене ми играят понякога (с различен двигател съм) ама не им обръщам внимание за сега...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.