Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Великото хлопане!


Tafkata

Recommended Posts

Сега ще ви питам и за едно друго трополене. Това не е от интериора, а някъде от окачване. Когато минавам през дупки, колата просто тропа неудържимо. Гледаха, я била здрава. Един приятел, обаче казва, че има нещо разбито. Дали самото окачване си е така, или да ходя на ремонт?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 64
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stenly

    7

  • Tafkata

    6

  • izov

    5

  • zloQQ

    4

Най-много писали в темата

Ми на мене ми тропа .... дъската, комшията отгоре неделя сутрин в 6 когато В.И.Г. Хиподил и аз пеем заедно, пералнята и тя хлопа на режим центрофуга, за друго сега не се сещам. Честно и откровено си признах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята вече започна 6-та година, 88К, от които повечето по софийските дупки. До 50К всичко си беше наред, шумовете почнаха да се появяват после, един по един. На някой от тях им намерих причината, смених стабилизираща щанга, смазах окачването на задната седлка, на 70К смених гърнетата със скобите. От предното табло съм вдигнал ръце, там всичко е на кукички. Най ме тревожи "конския тропот" под капака, обаче като никой не може да каже какво е. В сервиза са на принципа, караш, докато съвсем не сдаде багажа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята вече започна 6-та година, 88К, от които повечето по софийските дупки. До 50К всичко си беше наред, шумовете почнаха да се появяват после, един по един. На някой от тях им намерих причината, смених стабилизираща щанга, смазах окачването на задната седлка, на 70К смених гърнетата със скобите. От предното табло съм вдигнал ръце, там всичко е на кукички. Най ме тревожи "конския тропот" под капака, обаче като никой не може да каже какво е. В сервиза са на принципа, караш, докато съвсем не сдаде багажа.

 

Явно първите серии имат и своите недостатъци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шкода Фабия на 3 месеца: 1.прискърцване от задните седалки (или областта на задната врата); 2. притракване от жабката (дрънчи като разхлабена метална шайба) 3. таблото пред волана приятно притраква на паваж.

 

Иначе ок:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм изумен - чисто нови Фабии, а така да скърцат и дрънчат. От пътищата ли е, колите ли са кофти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то по тия пътища какво се учудваме. И не само пътищата, но и безумните павета... И по-скъпи коли тракат и хлопат, пона на каквито съм се возил в София.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха ха ха

мале как ме разсмяхте с тая тема

1. музика

2. тел и тиксо

3. вд40

4. дървени трупчета по таблото

5. стотинки по таблото (минусите маи ше са повече а и се рискува некои да ги задигне при тая немотия)

 

От всичките наи ми харесва 1 наложи се да ползвам и 3. А един път си забравих касетофона и разбрах колко много свири багажника за ски още от 80 км/ч и не смях да дигна повече от 90, а с касетофона дигам и 150 със ските преди Самоков е само за писта, ех да беше и маааалко по широчко......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аре и аз да се оплача:

Октавия 2 на 23 000км и вече прескърцват потропвайки задните седалки, но по-гадното е че над 120км/ч свири задната дясна врата :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги извинявайте ама какво правите с вашите коли :?: :!: :?:

Те че пътищата не са първа младост :D , ама гледайте откъде минавате, или искате да кажете че всички Шкоди на по 20 000 км. почват да дрънчат и от не откъде да е а от всякъде :?: :!: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малиийй,аз щях да се оплача от моята 8 годишна Фелиция,че поскърцва леко таблото и по паветата тупурка :mrgreen: Мълча си :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аре и аз да се оплача:

Октавия 2 на 23 000км и вече прескърцват потропвайки задните седалки, но по-гадното е че над 120км/ч свири задната дясна врата :(

 

Колега,

 

при мен (Octavia 1) проблема се реши с регулиране на гумените винтове за обиране на луфта. Леко ги натегнаш и нещата заспаха. Пробвай какъв ще е ефекта при теб.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПЪТИЩАТА СА ВИНОВНИ! НЕ КОЛИТЕ! :?

 

Не бих казал, че е точно така. Моята е карана почти 190К по тея пътища, а не хлопа/тропа/скърца или там от каквото се оплакват колегите... Другия вариант е - аз да съм глух :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПЪТИЩАТА СА ВИНОВНИ! НЕ КОЛИТЕ! :?

 

Не бих казал, че е точно така. Моята е карана почти 190К по тея пътища, а не хлопа/тропа/скърца или там от каквото се оплакват колегите... Другия вариант е - аз да съм глух :mrgreen:

Защо ми е трудно да го повярвам!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ми е трудно да го повярвам!?

 

Koe? Че не ми тропа колата или че съм глух? :mrgreen: Щот определено, когато карам се чува само двигателя. Аз музика силно не слушам, така че бих чул ако ми тропа нещо...предполагам. Иначе, че има дупки - има. Ама само аз ли ги избягвам бре и не влизам в тях, та всички се оплакват от тези прословути дупки? Не вярвам да съм единственния. Или съм голям късметлия! ... Абе случих си аз на кола! Заглавието на темата ме е подминало и слава богу :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ние с колегата zloQQ не дочуваме :lol:

 

Всъщност да не си кривим душите и да спорим без смисъл - няма смисъл да сравняваме октавиите с фабиите като качество на материалите използвани при изработката. Цената показва всичко ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо ми е трудно да го повярвам!?

 

Koe? Че не ми тропа колата или че съм глух? :mrgreen: Щот определено, когато карам се чува само двигателя. Аз музика силно не слушам, така че бих чул ако ми тропа нещо...предполагам. Иначе, че има дупки - има. Ама само аз ли ги избягвам бре и не влизам в тях, та всички се оплакват от тези прословути дупки? Не вярвам да съм единственния. Или съм голям късметлия! ... Абе случих си аз на кола! Заглавието на темата ме е подминало и слава богу :mrgreen:

 

Щом казваш, няма да ни лъжеш я!

Жалко, че не всички можем да се похвалим със същото. (

Аз също се мъча да избягвам дупките, но не се получава. МНОГО СА...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно ние с колегата zloQQ не дочуваме :lol:

 

Всъщност да не си кривим душите и да спорим без смисъл - няма смисъл да сравняваме октавиите с фабиите като качество на материалите използвани при изработката. Цената показва всичко ;)

 

@ Favorit 1.3LX - Аааа, не си прав ;) Има и колеги с нови Октавии, че дори и RS такава, дето се оплакват... :roll:

@ Tafkata - нямам за какво да лъготя :) Аз определено доста внимателно карам, но не съм изключение и съм си рипал юнашки в разни ями и съм кривил железните джантета. Явно, вярно съм случил на количка, щото не вярвам да има някаква разлика в окачването и интериора с другите Октавии ;) Ще требе да почерпя бачкаторите във Връхлаби (или както точно се пише...), че са отделили повечко внимание на моята кола...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

КОЛЕГИ, КАКВО КАТО ТРОПАТ?.И МОЙТА ФАБИА ПОТРОПВА И ПОСКЬРЦВА НО ,ДОСЕГА НЕ МЕ Е ОСТАВИЛА НА ПЬТЯ ВЕЧЕ 3 ГОДИНИ!!а ИНАЧЕ СТЕПРАВИ -КАТО ПУСНЕЩ КАСЕТОФОНА НА МАХ :mrgreen: НИЩО НЕ ЧУВАШ И НЕ ТЕ ДРАЗНИ ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.