Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

я помагайте


mitkonafta

Recommended Posts

я кажете що така-оня ден колата си работеше.спрях на едно място след това не ще да запали все едно акума е слаб -жената ме бутна и запали след това 5-6 пъти нормално си запали и след това пак до днес не ще.акума е на 1-2 месеца в началото на януари съм свалял стартера щото го правише същия номер -смениха му втулките и четките.зачистих днес маси и всички кабелчета и не ще.кажете какво може да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дефектен акумулатор - на мен ми го правеше същото, Монбат беше на 2 седмици. Смених го срещу доплащане за немски HAGEN 45ah 360A и оттогава се родих. Това е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като нищо. Иди да ти уважат гаранцията - аз два пъти ходих докато се съгласят, че е дефектен. А и при 5% дефектни това си е 1 на 20!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно това беше и при мен- сутринта паля, тръгвам ,вършша си работа, паля още 2-3 пъти и изведнъж врътвам и нъц...ама върти бааавно бааавно... и съответно не пали :( Не е от кабели, не е от стартер, аз даже се чудех дали имам масло в двигателя :!

 

Оказа се тъпия акумулатор. Отиди в гаранционния сервиз на акумулаторите и нека го пробват - имат едни човки дето ги натоварват. Даже може да ги накараш да го разредят и да им го оставиш да го заредят. Ако и след тва не ще - връщай им го да си го взимат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Замери гъстотата на електролита.Трябва да е еднаква на всички клетки. Така може само да се установи дали е читав акомулатора. Ако се окаже че е здрав акомулатора,обърни внимание на зареждането на алтернатора и на клемите .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем, оказа се 4е изолационата хартия на капа4ката на стартера след подмяна на четките се беше прегънала леко и от време на време от някоя друга вибрация ту върти ту не вурти та и аз смеих акумулатора докато се осетя ама кво да се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... я кажете що така-оня ден колата си работеше.спрях на едно място след това не ще да запали все едно акума е слаб -жената ме бутна и запали след това 5-6 пъти нормално си запали и след това пак до днес не ще.акума е на 1-2 месеца в началото на януари съм свалял стартера щото го правише същия номер -смениха му втулките и четките.зачистих днес маси и всички кабелчета и не ще.кажете какво може да има.

...

 

Тоя номер, да не се изхвърлям, ама е силовото реле, дето му викат шалтер( магнитен включвател).

Някой път бендиксът не изхвърля докрай, не случва точно на зъб и не може да се затвори силовата верига за стартера. Обикновено като се пораздруса се оправя. Там клемите са медни болтове и контактът който ги затваря вътре е дебела медна пластина, но е окачена на щифтче с пружина и някой път не ляга точно, а може и неподвижните контакти да се се "изяли" от искрите.

Проверката е лесна - като не ще се вдига капака над стартера и контактите се дават "накъсо" с отвертка - ако врътне нормално - шалтерът е за преглед и евентуална смяна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм подобен проблем, оказа се 4е изолационата хартия на капа4ката на стартера след подмяна на четките се беше прегънала леко и от време на време от някоя друга вибрация ту върти ту не вурти та и аз смеих акумулатора докато се осетя ама кво да се прави.

 

 

 

 

 

Внушение е това . Другаде е бил проблема. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.