Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Дали е верен компа?


Ники

Recommended Posts

Hello

 

Posts: 4

 

Дали е верен компа на колата ?

Today at 12:29:05 Quote Modify Remove

Здравейте.Карам Октавия 2 1,9 ТДИ.Имам едно въпросче. По данни от компа на колата разхода е 8 на сто. По мои изчисления е 9 на сто. Вярно че аз го изчислявам малко неточно( от светнала лампа до светнала лампа ). Но все пак излиза че за да харчи 8 на сто както показва компа трябва да съм сипал с 4 литра по-малко гориво.

 

380км. с 34л -реално 9 на сто.

За да е 8 на сто излиза че за 380км трябва да съм изхарчил 30-тина л. което ще рече, че или в ОМВ са ми сипали с 4л по-малко, което все пак не ми се вярва, или че компа не е съвсем точен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

определях го не малко а много неточно.

нали се сещаш цч компа ти пуска лампада дали да светне или не и има някви сложни сметки от това колко ти е средния разход на настоящата сесия и този големия среден разход.

 

Лесно се засича като напълниш резервоара до горе след тожа караш примерно 100-150 км или колкото си решиш, отиваш на бензиностанцията пълниш до горе и смяташ.

Според мен компютъра мери що годе верно. Но не очаквай няква брилянтна точност от сорта клас 0.05 или 0.1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм засичал и догоре и пак ми даде 1л. разлика. Сега не знам дали и тогава е верно, защото на едното място може да спрат като щракне пистолета, но на другото да продалжат да сипват съвсем догоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм засичал и догоре и пак ми даде 1л. разлика. Сега не знам дали и тогава е верно, защото на едното място може да спрат като щракне пистолета, но на другото да продалжат да сипват съвсем догоре.

пак ако погледнеш темите по назад ще откриеш че мойе да се сипва и доста повече. (ама хайде да не се връщаме на този спор)

 

Имах предвид да си заредиш ти до горе, два пъти еднакво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен никой не може да прецени, колко точно ти гори колата. Има много фактори, които са силно изразени променливи, а това влошава доста сметките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показанията на компа са ориентировъчни. Играл съм си да засичам и дава разлика 0,5-1л. Така че не се чуди защо не ти излизат сметките. Иначе има нещо супер тъпо в компа на Фабиите - показанието за това колко км можеш да минеш с бензина, който имаш е супер неточно. Разликите са убийствени. И колкото по-малко бензин ти остава толкова повече се увеличава разминаването.

 

На магистрала с равномерна скорост и постоянен разход за 10 км изминато разстояние ми се е случвало показанието да намалее с 30 км...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи първо-колкото и да не ти се вярва наистина може да има разминаване в това колко пише на колонката за бензина в ОМВ и това което реално е в колата,сигурен съм просто,а и съм срещал какви ли не истории за това как се лъже по бензиностанциите!:)

Отностно лампичката-тя определено светва не винаги на едно и също развнище със сигурност,поне така съм наблщдавал при мойта!Разбира се разликата е не повече от 1л.

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едно бързо въпросче? как мери компютъра разхода? аз си мисля че следи какъв дебит пуска в мотора? от там просто няма как да сгреши и според мен и да не е с точност до 0.001 е по точен от дозареждане или гледане на око ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да го гледаме, както и да го смятаме, този разход е доста висок за тази кола :? Обекновено е към 6 и нещо 7 :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има дебитомер и малко електроника. На теория сметките трябва да са точни, но при засичане не излизат, особено при показанието за това колко км ти остават. Може електрониката да е пипната за да показва по-приемливи стойности ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от начина, по който караш колата!При мен е следното: ако карам по-спортно и настъпвам повече педала..компютърът веднага променя оставащите км и то драстично!Но ако след това "юркане" си карам нормално, компютърът си увеличава показанието за оставащите км! :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от начина, по който караш колата!При мен е следното: ако карам по-спортно и настъпвам повече педала..компютърът веднага променя оставащите км и то драстично!Но ако след това "юркане" си карам нормално, компютърът си увеличава показанието за оставащите км! :idea:

 

Компютърът изчислява оставащите ти километри, ръководейки се от моментният ти разход. Не случайно в книжките ни пише: "Компютърът показва колко километра можете да изминете с наличното гориво, ако се движите със същия стил на шофиране."

Ако ти си професионалист, и на магистралата, застопориш колата на едни киломтри, без да й подаваш и отнемаш газта, мисля, че тогава компа ще е най-верен. Все пак неможем, да очакваме една машинка, да е по-умна от нас. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Компютърът изчислява оставащите ти километри, ръководейки се от моментният ти разход. ...

 

Според книжката средния разход за последните 50km :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...

Компютърът изчислява оставащите ти километри, ръководейки се от моментният ти разход. ...

 

Според книжката средния разход за последните 50km :mrgreen:

 

Поздрави

 

Може и аз да бъркам. :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа компютъра мери разхода според дебитомера (тоест е малко индиректно и въобще не мери никъде количество бензин или нещо подобно, дебитомера казва колко е въздуха машинката смета според няква таблица и един куп други условия и пуска за толкова време инжекторите и смята колко бензин би трябвало да е минал, дизела същата работа) и даже и на газ разхода които ми показва е абсолютно реален и верен поне доколкото мога да го засека показва ми 13 или 14 на 100 газ спирам и толкова и зареждам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.