Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Качествени елипси


Recommended Posts

Препоръчайте ми качествени елипси DLS, Hertz или Pioneer - жълтата серия :roll:

 

Имам и още едно въпросче - Може ли усилвателят да се върже без да се маха фабричното стерео от конзолата :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че може да се върже усилвател, трябва да имаш изходи за такъв на плеъра! Не е касетохон нали?

 

За елипсите, понеже аз дълго време търсих,слушах,събирах мнения - трябва да ти кажа че Пайнера го отпиши. За цената до 150лв има 2 избора - Hertz ECX 690 / DLS 269.

Пиши до каква сума можеш да отделиш за тях все пак :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За елипсите мога да отделя до 400лв. Мислих си и за вариант 7х10 - искам дълбок бас и качествен, изчистен звук! Не искам да махам плеара от конзолата, за да монтирам усилвателя, ще е добре ако може да се върже например с кабелите за колоните :roll: (да минават през него и от там да дърпа ток)! Ще съм ви благодарен ако ми помогнете момчета...

 

Всъщност това, което целя е да обогатя звукът в купето, искам по-дълбок и плътен бас... В момента колата е оборудвана с 8 колони - 4 пищялки и по 4 колони във вратите, отзад на кората си мисля да мушна нещо мощно :D Гледах и едни елипси кенлууд с усилвател към тях :roll:

 

00004379.jpg

 

Цената им е 400лв. заедно с усилвателя :roll:

 

 

Този ДЛС би трябвало да е много добър, има и филтри

 

DLS-R1070.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карам по ред-стандартни ли са ти говорителите-ако да ясно,ако не има специални плоски компонентни системи пасващи идеално на октавия-виж в сайта-на форума-ето тези са

http://www.avitel-bg.com/popup1.php?ArticleID=692

Имат си филтри, едни такива боднати поне отпред и усилвателче ще те накарат да не помисляш за елипси.Но трябва усилвател-ако си със Стреам има изход за усилвател и нямаш проблеми-усилвателите са 2 варианта-ако са само 2 Аудисон СРх2 иначе при 4 Аудосон СРх4 и двата са на промоция в авител,както и едни доста добри елипси Кикер.Иначе при елипсите марката е Алпин,но цените за 50вата е 330-лва.Повече смисъл има обаче в компонентните системи-предна от горепосочените и усилвател Срх2 + монтаж идва около 400лева

Предполагам ги знаеш,но да съм полезен на колегите-ето ръководства как се свалят корите-отпред

http://linke-trio.de/Umbauanleitungen/T ... eidung.pdf

и отзад

http://linke-trio.de/Umbauanleitungen/D ... hinten.pdf

ето ти справка за кустом фит моделите на Пионеер

http://www.pioneer.eu/files/SFYC/index0 ... rand=SKODA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А един въпрос ,ти ли си пича дето е ходил в ЕТ да иска разрешение от сервизния инжинер за елипси и са му го дали едва едва.Моя съвет е лично да си вземеш 4каналния усливател и хубавата предна линия-вярно 500 лева е,но може да се надстройва и когато имаш пари си взимаш малко по-слаба задна и озвучението заспива особено ако подложиш нещо като динамат или лесния вариант Бракс изолираща паста да не дрънчи.Ще имаш доста по-силен и по-качествен звук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не си взимай елипси на Pioneer. До преди 2 години доста се интересувах от тях и ... нищо добро не чух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

werz бате не съм аз тоз дето е ходил там да иска разрешение :D За моята си кола не искам разрешение от никой само от себе си :) Колата е със Stream и оригиналните говорители, които звучат много добре, но искам да купя и още говорители плюс усилвател! За елипсите както казах мога да отделя до 400лв. Трябва да чуя как свирят Alpine-ките... Изолацията предполагам ще дойде към 700-800лв. :roll: Мерси за линковете, ще са полезни на много хора ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stenly, ако търсиш само дълбок и плътен бас зарежи елипсите ;) за тези 400 лв ще вземеш едно такова от аватарчето ми + кутия за него и усилвателче. :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stenly, ако търсиш само дълбок и плътен бас зарежи елипсите ;) за тези 400 лв ще вземеш едно такова от аватарчето ми + кутия за него и усилвателче. :!:

 

Аз изобщо не мога да разбера, защо хората се хвърлят на елипси - не съм видял озвучаване на дискотека (например) с елипси :? .

 

Ако имаш достатъчно място бих те посъветвал да си вземеш кръгли, според мен ще си по-доволен. Аз поне бях де 8) , и като дойде време да си купувам колони, пак кръгли ще си взема .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не накарахте да се замисля 8) :mrgreen:

 

Значи зарязваш коаксиалките (без да се замисляш :D ) и си вземаш subwoofer, не е задължително да е петнайска. Друг начин за дълбок и плътен бас май няма ;) Като решиш в крайна сметка какво точно искаш (преслушай някоя друга кола най-добре) пиши да те замислим още няколко пъти :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мислих за туба, но по-скоро не, искам кристален звук и да обогатя леко баса :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, от тия картонени туби качествен и добър бас не излиза. Една бас каса направена от хора които се занимават с това, съобразена с говорителя ти и пространството в багажника е перфектното решение според мен. Ако единственото което искаш да подобриш е баса, няма какво друго да мислиш. Само да не се окаже после че средите и високите почнали да изостават. Затова тука всеки може да дава акъл и да казва как е най-добре но без да се види колата и чуе всичко са приказки наизуст. Като имаш свободно време може да посетиш някой кар аудио сервиз и да се допиташ...между другото за каква Фабия става въпрос?

 

п.с. а като казваш всъщност "да подобриш леко баса" - вземи си едни качествени елипси за които споменахме по горе и им пусни едно усилвателче блаупункт за 100 лева и ще го имаш този ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка :oops: Останал съм с впечатлението че караш Фабия...Ами, да си призная чувал съм озвучение на Октавия 2 но незнам с колко говорителя беше. Чуваше се добре но ако сложиш бас каса ще трябва и други промени да правиш. Затова според мен си вземи едни качествени елипси, ще имаш задоволителен бас за системата. Аз си взех тези ДЛС 960 , вадят страхотен звук но искат усилвател. Макар че ги ползвам само за среди и високи пуснах ги и на flat режим (всичко да свирят) справят се страхотно. Ето ги:

 

.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Краси, както знаеш, музиката след определен период от време винаги започва да ти се струва слаба :mrgreen: Та сега като приключа с тенекии и боя мисля да се захвана и да преправя за пореден път всичко. Вариантите, на които съм се спрял са 2, ама за втория няма да отварям дума сега, че е много брутален и не съм убеден дали наистина го искам. Но за 1-вия вариант - искам да подсиля малко задната линия и да включа още един усилвател за нея. Имам нещо в предвид, но сега, като четох за тези елипси на ДЛС - с какъв усилвател ги храниш? И как се държат на фона на Herz-а в багажника. Изстискваш ли максималното от тях или не се налага? В по-олекотения вариант съм изправен пред диалема за високи и среди отзад- подобни елипси или нещо двулентово, кръгло. Имаш ли някакви наблюдения?

 

Благодаря предварително ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Грешка :oops: Останал съм с впечатлението че караш Фабия...

 

Fabia Sedan 1.4 16v Elegance; Octavia II 1.9 TDI-PD Elegance, махнах ги от подписа, защото някои хора се дразнеха и се заяждаха непрекъснато ;)

Става дума за стереото на Октито

 

Между другото тези елипси, които си взел изглеждат страхотно, ще взема и аз да се метна на тях, с едно усилвателче ще стане супер :) Благодаря за съветите...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи моите ДЛС ги храня с стария блаупункт 4х50 (тях ги дават 80вата). За Хертц-а са иделни въпреки че не мога да изстискам максимума от тях. Викат много повече от бившите Сонита (въпреки че бяха високия клас) и свирят много качествено....Дори ще ми вършат работа като му сложа отделно стъпало и го пусна на 300вата. Но за нещо по сериозно трябват компонентки. И то сериозни :)

 

А за двулентовите което спомена,незнам дали ще се представят добре за задна линия :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Мисля че може да се върже усилвател, трябва да имаш изходи за такъв на плеъра! Не е касетохон нали?

 

За елипсите, понеже аз дълго време търсих,слушах,събирах мнения - трябва да ти кажа че Пайнера го отпиши. За цената до 150лв има 2 избора - Hertz ECX 690 / DLS 269.

Пиши до каква сума можеш да отделиш за тях все пак :)

 

Колега, без да се конфронтирам с теб - само за сравнение - имаш ли някой ден време да чуеш моите елипси на PIONEER? Може и аз да науча нещо ново - пък току виж съм ги отписал... :lol:

 

P.S. принципно и аз уважавам повече кръглото от елипсата - но какво да се прави - място :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че може да се върже усилвател, трябва да имаш изходи за такъв на плеъра! Не е касетохон нали?

 

За елипсите, понеже аз дълго време търсих,слушах,събирах мнения - трябва да ти кажа че Пайнера го отпиши. За цената до 150лв има 2 избора - Hertz ECX 690 / DLS 269.

Пиши до каква сума можеш да отделиш за тях все пак :)

 

Колега, без да се конфронтирам с теб - само за сравнение - имаш ли някой ден време да чуеш моите елипси на PIONEER? Може и аз да науча нещо ново - пък току виж съм ги отписал... :lol:

 

P.S. принципно и аз уважавам повече кръглото от елипсата - но какво да се прави - място :?

 

Колега с удоволствие бих сравнил твоите пионерчета с ДЛС-а.Прозвуча ми все едно си сигурен че са по-добри :) Ако дойдеш на събора ще чуем. Може един аудио компетишън да заформим :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.