Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Резерва


FabiYanchev

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

 

Имате ли наблюдение колко километра могат да се изминат още след като компютърът покаже 0 км до бензиностанция. Става въпрос за Fabia 1.9 TDI.

 

Предварително Ви благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моита като я взех от надежда-карах я до преди гробищата ОМВто-срещу там ТЕЦа ли кво има-от военна рампа към гробищата ОМВто!Незнам колко е растоянието но поне имах до там!А ако си много навит-вземи една бутилка с нафта и пробвай след кои КМ ще изгасне!(това е в рамките на шегата)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моита като я взех от надежда-карах я до преди гробищата ОМВто-срещу там ТЕЦа ли кво има-от военна рампа към гробищата ОМВто!Незнам колко е растоянието но поне имах до там!А ако си много навит-вземи една бутилка с нафта и пробвай след кои КМ ще изгасне!(това е в рамките на шегата)!

Направиш ли го, смятай, че ще купуваш нова горивна помпа. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаш да кажеш,че ако изпробвам колата и я изцедя до последната капка бензин после няма да запали? :roll: Не съм сигурен,че ще се получи такъв проблем,но си признавам,че не ми се е случвало подобно нещо,дано не се и случва де! :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги,

 

Що си правите безумни експерименти? Ако се нагълта помпата (говорим за дизел) с въздух дори да не се скапе (аз лично не вярвам) ще се видите в едно безумно обезвъздушаване докато запалите пак! Това си е чисто издевателство към двигателя.

Аз лично под 30 оставащи км не съм падал но и това ми се видя прекалено малко.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като взимах моята Фабия от ЕТ изрично ми казаха да не вярвам на компа за оставащите километри, а да гледам уреда със стрелката. Сами си направете изводите.

Отделно от това в моята инструкция за експлоатация има описано как се пали дизела при напълно свършило гориво, т.е. след засмукан въздух, което доста ме изненада, защото и аз бях чувал че след засмукване на въздух следва обезвъздушаване. Изглежда в новите TDI-PD са решили този проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги...Що си правите безумни експерименти?...

 

Напълно съм съгласен с теб :) не мога да разбера, защо изобщо чакате да ви светне лампата на таблото? Дали сте сума ти пари за колите, а си правите кофти експерименти с тях. Е, освен ако не е на път без бензиностанции...ама то май няма много такива пътища вече. Аз лично като стрелката наближи червената зона - блъскам до горе! Ако продължавате с експериментите, нека някой каже поне, какво става като изкасне колата :mrgreen:

 

Аз моита като я взех от надежда-карах я до преди гробищата ОМВто-срещу там ТЕЦа ли кво има-от военна рампа към гробищата ОМВто!Незнам колко е растоянието но поне имах до там...

 

Искаш да кажеш, че си взел колата с празен резервоар? Така де, RS - чистак новичка, за сума ти пари...с празен корем?!?!?!? :| Па и аз кво се учудвам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Туарега също беше с празен резервоар! Така е на всякъде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мойта дойде с празно тумбаче. Лампата светеше та ме болеше сърчицето :(

Познат си купи Corsa и тя беше без горивце.

Явно пестят на дребно...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ми се струва да не са заредени,все пак ако започнат да зареждат всяка кола,според мен обаче винаги има толкова бензин за да можеш да отидеш до най-близката бензиностанция! :)

Не става дума тука да си правим някакви експерименти дали колата ще запали отново ако е напълно свършило горивото и такива неща.Все пак съгласете се,че не винаги можеш да караш с достатъчно гориво,налага се понякога лампата да светва... :)

 

Всеки може да кара с много бензин-пробвай да не бъдеш всеки!

:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя пък и с едно гориво идва като е заредена,мани,мани... А ако става въпрос мойта като я взех и масло нямаше... Е айде,имаше - една шеста от нужното количество !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално ми се струва да не са заредени,все пак ако започнат да зареждат всяка кола,според мен обаче винаги има толкова бензин за да можеш да отидеш до най-близката бензиностанция! :)

Не става дума тука да си правим някакви експерименти дали колата ще запали отново ако е напълно свършило горивото и такива неща.Все пак съгласете се,че не винаги можеш да караш с достатъчно гориво,налага се понякога лампата да светва... :)

 

Всеки може да кара с много бензин-пробвай да не бъдеш всеки!

:D

 

Ами личното ми мнение е, че колите трябва да са пълни до дупка! Все пак изсипваш една торба пари ;) Не разбирам стискането на задници за 70-80 лева.

Колкото до това да не бъда като всички "Всеки може да кара с много бензин-пробвай да не бъдеш всеки!" - да карам с малко бензин...хихихи - па то от наблюденията ми се получава точно така - не съм като всички, ама щот пълна до дупка :) 90% от хората, като спрат на бензиностанцията...пълнят за по 10-20 кинта, освен ако не е служебен автомобила :mrgreen: Май не бях прав за експериментите - хората просто не си пълнят до горе колите. Навик ли, безпаричие ли, просто така искат ли...не знам, но за мен си е факт... А това с налага се лампата да светне - не го приемам, защото, резервоара ми все пак не е 5 литра, а 55 - ако за толкова литри не мога да си направя сметка...егати математика дето съм. Лично аз предпочитам далеч от дъното на резервоара да стоя, особенно след като съм чистил няколко резервоара... Ебаси отврата е на дъното... Та за това гледам да се презастраховам така да се каже, не за друго...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

PRR-то не е много за хвалене-ама аз мойта съм я карал и на 10км на компа-и то 2пъти!Ама какво да се прави!А относно горивото и празното тумбаче ще кажа!Преди време още преди да си купя фабията-когато карах баничарка(Пежо Партнер)когато ми гръмкна чисто новата гума и се завъртях и си полегнах в канавата(някой знаят случая) и в сервиза Пинджела ми влезе с пълен резервоар-а как излезе.......вие познайте........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята е 2.0/140 компютъра показваше 40 км. като я взех. А относно експериментите, с празните търбухчета по добре недейте. Незнам, но и в книжката на моята пише търбухче на празно в никакъв случай. Ако не се лъжа освен за дизелите това е и съвета за бензинките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Експеримента е безсмсислен,поради спецификата на дизеловия двигател-той трябва да не "гълта" въздух,и ако се случи започва едно дивно обезвъздушаване,най добре си е да не падаш под 10 литра :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То си е така.Но явно колите-още в начален стадий са свикнали да глутнат малко чист въздух да се събудят!Нали висчки без гориво излизат от ЕТ!Голям ГАФ ще е да излезеш от портала и да ти угасне колата(на никой не го пожелавам).Ей тогава взимаш крика и ключа и отиваш на ЛОВ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете къде трябва да е стрелката на дебитомера преди следващото зареждане?Аз например чакам да ми светнве лампата и търча до бензиностанцията,но някъде четох че колкото е по-пълен резервоара е по-добре,за да не се скапе помпата която се охлаждала от самото гориво т.е. да не върти на сухо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото ми е известно дебитомера няма стрелка и това е датчик който стои в двигателния отсек и отчита количеството въздух влязло в двигателя.

 

безиномера е нещото със стрелка, което едната част e на таблото, a другата в резервоара

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво пречи да си напълнеш резерв. до горе или до половината и след100-150км. да си доливаш.Както знаете излишното гориво се връща в резервоара топло.Колкото е по-празен толкова по-бързо ще се стопли.Колкото е по-студено вън толкова повече конденз.Следователно-вода в горивото и ръжда в резервоара.Поправете ме ако греша ;)

 

a054.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете къде трябва да е стрелката на дебитомера преди следващото зареждане?Аз например чакам да ми светнве лампата и търча до бензиностанцията,но някъде четох че колкото е по-пълен резервоара е по-добре,за да не се скапе помпата която се охлаждала от самото гориво т.е. да не върти на сухо

 

За дебитомера - колегата ти го е написал.

За бензиномера - по таблото не е добре да светят жълти лампи и съвсем нежелателно да светят червени. С други думи - не чакай лампата да светне. Това е предаварийно състояние. Карай така че да имаш поне една-две чертички преди 0.

 

Поздрави

 

PS: Дали ще караш с половин или празен резервоар е все тая. Пак толкова гориво ще изхабиш, само дето в единия случай и боклука ще прекараш през двигателя. Оставям на теб да се сетиш в кой случай :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете къде трябва да е стрелката на дебитомера преди следващото зареждане?Аз например чакам да ми светнве лампата и търча до бензиностанцията,но някъде четох че колкото е по-пълен резервоара е по-добре,за да не се скапе помпата която се охлаждала от самото гориво т.е. да не върти на сухо

 

За дебитомера - колегата ти го е написал.

За бензиномера - по таблото не е добре да светят жълти лампи и съвсем нежелателно да светят червени. С други думи - не чакай лампата да светне. Това е предаварийно състояние. Карай така че да имаш поне една-две чертички преди 0.

 

Поздрави

 

PS: Дали ще караш с половин или празен резервоар е все тая. Пак толкова гориво ще изхабиш, само дето в единия случай и боклука ще прекараш през двигателя. Оставям на теб да се сетиш в кой случай :mrgreen:

 

 

Аз винаги си зареждам до горе,защото гледам да са ми по рядко посещенията на бензиностанцията.Но вече ще знам да не чакам да светне лампата а преди това да заредя.

А съм зареждал най-много около 52-53 литра при положение че имаше и резерва 2-3.Май това с обезвъздушаването на резервоара което правя не е много хубаво,особено през лятото защото бенца се разширява от топлото....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За обезвъздушаването - правя го само преди дълъг път. В градско няма смисъл пък и не смятам че инженера дето го е измислил го е измислил да се тъпче насила. Ама това си е мое мнение.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.