Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ДА ПОМИСЛИМ ЗАЕДНО...


цитро

Recommended Posts

Здрвавейте,

Става дума за един проблем, който е бил обсъждан преди време във форума, а именно-спирачните дискове. Карам Октавия 1,9тди, 2001г, 90 кс, комби. Аз съм втори собственик , предният я е закупил от ЕТ. При покупката колата беше на 108 000км., като продавача ми призна , че е сменял дисковете още когато е била гаранционна.Малко , след сделката при висока скорост усетих тресене на волана и на педала за спирачките, което с времето се увеличаваше.Предположих, че проблема с дисковете се е появил отново, закарах колата на сервиз, където опасенията се потвърдиха.Там ми предложиха по-евтиният вариянт-престъргване на дисковете.Беше добре , но за кратко.Междувременно се появи лек почукване на волана / вероятно каре на рейката/, разби се и кормилен накрайник.Преди няколко дена влязох отново в сервиз / реномиран/, смениха дисковете /"брембо", ако не бъркам/, накладките, накрайника.Минах около 2000 км. и като че отново се връща проблема. Вече не знам какво да правя, а и никой до сега не можа да ми даде логично обяснение за причината за този проблем.Аз нямам техническо образование, но би ли могла причината да е в спирачните апарати или някъде другаде по системата.....

Благодаря, Бъдете Здрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

 

При мен имаше подобен проблем който изчезна със смяната на гумите! Бях се оплакал от проблема и в ЕТ ми казаха дискове (колата беше на 15к км). Съвета ми е да пробваш с други гуми и тогава да сменяш дисковете пак.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тресенето на волана и предницата при спиране ли се усеща или само прикаране на прав участък с висока скорост?

Ако е при спиране - дефекта ев спирачната система - дискове накладки. Ако те се износват бързо и неравномерно е добре да се види цялата спирачна система - сервото, спирачните цилиндри, течността (тя по принцип се сменя на 2 год.)

Ако е при каране с висока скорост по равен и прав участък - разбалансирани гуми или неравномерно износени, вседствие на лош баланс или неработещи амортесьори.

Всичко това може да се диагностицира в добър сервиз с компютърен стенд на предницата, стенд за амортесьори, стенд за спирачки и кадърни техници.

В Пловдив това определено е сервиза на D & N - представителя на Sachs, в София би трябвало да имат по - голям и по - добър сервиз.

Отелно щом колата ти вече е минала стотака най вероятно са отишли предните амортесьори. От друга страна щом са хвърлени дискове още в гаранционния срок, явно се касае за фабричен дефект в спирачната система.

Като цяло кофти история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това престъргване на дискове хич не ми звучи добре

А за 2000 километра да се скапят нови дискове значи са ментета или много ама много кофти късмет.

Ако не са гумите сменяи пак дисковете и накладките... (и неслагаи стари накладки на нови дискове).

 

И моито мнение е че гуми като Барум и Матадор маи не са за тая кола а си трябва по хубава гума...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е само при спиране; гумите са добре, както и останалите елементи от окачването / инфо от "БОШ"-сервиз/.Аз също смятам, че най-логичната причина може би се крие в спирачната система, но как да се открие?Ходих в ЕТ-приемчика нямаше никаква идея /предложи поредна смяна на дискове и накладки/, смятам скоро отново да се върна в сервиза , където сменяха дисковете и накладките последния път... не знам , май се въртя в неприятен кръг, ще видим...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При моята Фабия, проблема го имаше когато я купих. Един приятел ми свени накладките, и нещата се нормализираха (не напълно разбира се). Сега почти го нямам проблема, но когато се движа с висока скорост, и набия спирачките, трополенето си го има.

Оше преди да си взема колата, бях чел, че спирачната система на Шкода и по-специално на Фабия е зле. Твърдението се оказа вярно... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.