Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Полезна информация за пътуващите в чужбина


mimi.b™

Recommended Posts

благодаря и аз за информацията .. и един въпос само ... а как определят че си в дадена страна повече от 90 дни? нали вече няма печати по паспортите и такива разни ... ?????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано и на мен не ми е съвсем ясно как отчитат престой от 90 дни.

Току-що се връщам от Гърция,минаваш и заминаваш без излишно мотаене.Хвърлят само бегъл поглед на паспорта/лична карта/ и на зелената карта.

На излизане обаче от България,спирайки пред гишето за проверка,снимат колата.Може би така определят колко време е продължил престоят ти в страната.Вероятно записват и данни за пътниците,защото можеш да се върнеш и по друг начин,нали?!?

 

 

 

Нека всеки,който има някакво инфо да сподели!

А дали темата не би могла да стане важна? :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мими, имам въпрос ;)

До Гърция не би ли следвало да пътуваме вече без зелена карта? Тази година още не съм дръпвал зад граница, ама не трябва ли сега за да пътуваш да имаш само едно допълнение към ГО, което е доплащане затова, че автомобила ще излиза зад граница? Т.е. аз съм си доплатил и към полицата за ГО имам и още един документ (въпросния).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Тази информация която си предоставил е доста полезна...аа и за пътуването до Гърция..спокойно може да си идеш с лична карта...аз с баща ми хода по 2 пъти на месец..няма проблеми.. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Моля колегите които пътуват в чужбина и най вече към Германия да споделят от личен опит от каде биха минали: Румъния или през Сърбия....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия. Това е маршрута който ползвам. Единствено участъка Границата-Ниш се кара мнооого внимателно и по правилата. Сръбските куки не спят!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърбия, Хърватска, Словения, Австрия, Германия. Това е маршрута който ползвам. Единствено участъка Границата-Ниш се кара мнооого внимателно и по правилата. Сръбските куки не спят!
Колко часа е пътя горе-долу?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи колко си луд :) Ако си колкото мен или повече София-Бон за 18:30h (1900km)
То хубаво,ама как стои въпроса с превишената скорост?!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърбия 120 разрешена, караш със 130 по километраж.

Хърватска разрешена 130, караш със 140.

Словения спазваш (не целия път е магистрала)

Австрия 120, караш със 130

Германия - при сухо колкото искаш, при мокро 120. Не те съветвам да го превишаваш!

 

PS: Сърбия до Ниш СТРИКТНО ограниченията, в краен случай + 10Km/h!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да разбирам ли че отношението на сърбите към българите вече не е чак толкова лошо.Чесно да си кажа през тая Румъния почва да ми писва да минавам.Много големи задръствания стават, няма магистрали(само някакви си 150 км има няма).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сърбите не се заяждат по магистралата. Останалите 80км можеш да си позволиш да ги минеш по правилник. Задължително условие е да си носиш триъгилник, аптечка, пожарогасител, вериги (дори лятото!) и резервни крушки. Като те спре и пита имаш ли триъгълник директно му казваш "Имам, а имам и вериги". Следва бегла проверка на документите и жив и здрав :) Дефакто са ме спирали два пъти и двата пъти след тоя отговор загубиха интерес към мен :)

 

Поздрави

 

PS: Не съм минавал миналата година, след като "признахме" Косово. Бях чувал, че първите месеци са правили мизерий, но след това си е станало нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

зависи каде в германия. словенска винетка 35евро. бих казал суботица-сегет, гиорг, братислава, бърно и нататък ако ще ходиш нагоре иначе гиорг-виена и немско.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Минах през Сърбия и останах впечатлен от факта че стигнах значително по бързо от колкото през Румъния.От там Унгария, Австрия, Германия и NL накрая.По въпроса за веригите верно питат и се заяждат.Добре направих че си купих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 месеци по-късно...

В Австрия ограничението на магистралите е 130 (140 по километраж може да се кара без проблеми). НО вече на много места са набухали ограничение от 110 км/ч за по-малко емисии на СО2 и стриктно го следят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...
  • 4 седмици по-късно...

За пътуващите през Хърватска: имайте предвид, че нощно време почти няма работещи бензиностанций!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей този линк с файл с всичките сервизи на Шкода е полезен също. (поне за мен понеже колкото и да поддържам в ЕТ, все пак колата ми е на 10 години. Не бих тръгнал без този списък и без телефоните на българските дипломатически представителства в държавите през които ще мина. Може и линк в телефона с интернет страницата на Външно Министерство запазена някъде в телефона и в роуминг колкото и да е скъпо, може да се погледне за адрес и телефон на търсеното посолство):

http://new.skoda-auto.com/com/service/a ... ssist.aspx

 

Пише дали в дадената държава има 24 часово обслужване по телефона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.