Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Мнението ви за фелиция 1.9д


biser.or

Recommended Posts

Бих искал да знам какви са предимствата и недостатъците на тази кола . Предваително благодаря. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От няколко месеца карам такава.Двигателя е AEF според майстора един от най-добрите двигатели на VW.В смисъл надежден и здрав.Не очаквай чудеса от към ускорение и икономии.Ускорява малко тромаво,но на стръмно набира като на равно.Градско сега ми дава 7.5л/100км.Лятото -5.5-6л.Дълго с около 130км/ч-5.5,но с 95-100км/ч-4.5л.Малко топурка по паветата,но това е.Моята е с климатик,но го спирам при изпреварвания :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...
Не очаквай чудеса от към ускорение и икономии.

Какво имаш предвид? Разход на гориво или/и подръжка?

 

Спомена изпреварвания. Аз моята още не съм я карал междуградско и много се вълнувам :) Всичките ми коли досега са били само бензинови Audi-та с 5-цилиндъра и имам навик да изпреварвам по 4-5 коли, та ще ми е ново с тоя натурален дизел :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В смисъл,че е мудничка.А за разхода съм писъл по горе.Тази година до Созопол и обратно с включени фарове ми даде разход 4.7л.Като се движех с около 110км/час.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

На дълъг път фаровете вдигат разхода с не повече от 0.1л/100км! Казвам го защото НИКОГА не карам без фарове. И си мисля че тия 100-200 грама нафта на 100км са нищо сравнени с моята безопасност.

 

Поздрави и sorry за off-topic-а...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми затова карам на фарове и аз ;) За мен този разход е добър и нямам намерение да икономисвам още и то от фаровете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 месеци по-късно...

Еееееее мойта гори 3,5 ама без да включвам чистачките.... :lol: Включа ли ги колата спира...Вали-не вали все съм без чистачки :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поддръжката на дизеловата Фелиция е в пъти по-скъпа от бензиновата Ангренажен ремък и ролка 120лв (на всеки 50хил.км.) филтър горивен 24лв, филтър въздушен 14лв, филтър маслен 10лв...

Предлаганите за продажба в Feli 1,9D в БГ са карани много повече в сравнение с бензиновите. Мой познат си внесе наскоро Felicia 1,9D март 99год. на 193хил. -средно по 25хил./година

В заключение: инвестицията в дизел втора ръка е рискова.

Икономиите, които се правят при експлоатацията после се харчат при поддръжката :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за тва си прав ! Аз мисля да продам фелицията и да си купя 1000 МВ

Хем са и по-евтини частите хем бензинка - абе въобще супер...Или не - един трабант ще си взема че няма нито ремък нито шайба ! А кво ша кажеш ?.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

swiftyto

Мисля че мненията са ти крайно тъпи и безмислени. Като няма какво да кажеш по добре си трай, че да не се окаже, че те познава някой от тука и после ще ти се смеее колко си ПРОСТТТТТТ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове искренно съжалявам за това че чуството ви за хумор е трайно закърняло и вече започвате да ме навявате на мисълта че сте технически неграмотни! Защо за бога точно вие сте модератори ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

swiftyto,

 

Те ти още един модератор без чувство за хумор! Или поне такъв дето малко не ти е схванал "дебелашкия" хумор! Нищо де - keep trying :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове искренно съжалявам за това че чуството ви за хумор е трайно закърняло и вече започвате да ме навявате на мисълта че сте технически неграмотни! Защо за бога точно вие сте модератори ???

 

пич, ко намеси сега и Бога? :) има си тема "смях в залата", пиши си там хумореските :idea: не че сме без чувство за хумор, ама в тоя форум си има правила. Специално в този раздел хората очакват да намерят някакво полезно инфо, а не да се разтоварват с хумор, сатира и забава :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съжалявам,пичове,че грешно сте ме разбрали...Мислех че тук ще намеря полезна информация за Шкода, а виждам само теми от рода:

"Къде ми е бушона за чистачките" (между другото бушоните на Фелицията са под жабката)

"От къде се влиза на шофьорското място" и др. подобни ламерски изказвания...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, с твоите постове не спомагаш да се реши този проблем, а дори напротив - буташ в посока задълбочаване! А като искаш конкретни отговори задай конкретни въпроси!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

swiftyto,четирима модератори най-любезно те канят да престанеш да пишеш глупави постове,а ти продължаваш да се правиш на умен.В един друг форум който посещавам вече щеше да си'' на трупчета''.Не злоупотребявай с търпението на хората.

 

 

 

П.П.Нете карам да ми вярваш за разхода на колата по простата причина,че аз наливам нафтата и аз си я горя ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако има права тука до сега да му бях изтрил мненията на въпросния господин. Подсещам отговорика за този раздел да го направи;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.