Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За джанти на 120 L


120 L

Recommended Posts

Здравейте всички!!!Питам-мога ли да обърна джантите на шкодата с щироката част навън от купето,ще имам ли грижи от рода на разбити лагери,закрепване към главините и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По чешките сайтове има много снимки на Шкоди с обърнати джанти. Тук не съм виждал такава. Виждал съм обърнати на Лада и изглежда добре. Не вярвам от това да произтича нещо особено лошо за лагерите или друго, защото доста хора тук карат с лети джанти закрепен с фланци, които неминуемо изнасят колелат настрани така както би се получило с обърнатите джанти.

 

А друг е въпроса имаш ли кой да ти ги направи, защото е дсота занимавка това мероприятие и е възможно цената му да е близка до цената на по-евтини лети джанти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ККакво трябва да им се преправя?

 

Най-общо казано централната част на джантата се измества по-напред/навън. Доста играчка си е и, както казва beliq_lebed нищо чудно цената на преправянето да се доближава до цената на евтини лети Жанти втора ръка, че даже и нови.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Летните ми гуми са на лети джанти, които се закрепват с фланци за главината. Зимните ми гуми са на обърнати джанти. До сега заради едните или другите ядове не съм имал. Ако ще обръщаш джанти - майстора трябва да е много добър и да работи с голяма точност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много трудно ще намериш такъв човек. Аз съм разпитвал преди трудна хава. Вътрешната част на джантата стои на 4 заварки те се режат изнасът и заварят ама нали се сещаш колко прецизно трябва да стане. Проблеми с колата заради такива джанти не би трябвало да имаш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето тук има едни джанти, които според мен са в десятката - http://www.skodaclub-bg.org/gallery/dis ... m=68&pos=4

Nikov ще каже най - добре какво, що, но резултата е страхотен! \:D/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво трябва да им се преправя?
- Аз сега схващам, че човека е питал дали не може просто да ги сложи наобратно?!

 

 

Това имах предвид.Дотук разбрах,че не може.А защо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това имах предвид.Дотук разбрах,че не може.А защо?

 

Защото ще си изпочупиш шпилките на главините и недай боже ще се претрепеш някъде, ако това стане в движение. Поне аз така съм чувал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може защото, ако не си обърнал внимание, джантата е така направена че да легне на 3-4 места. Тия места са издути и само те контактуват с барабана/диска. Освен това леглата на гайките са с точно определена форма за да хванат добре. Обръщайки джантата тия две важни неща липсват. Резултата ще е многоскоротсно пречукване с вероятност и други да го отнесат.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако наистина е имал впредвид просто обръщане и стягане на джантата - бих го охарактеризирал като неразумно и опасно. Освен, че джантата няма да легне добре, тя няма да може добре да се центрира, както и да се стегне добре. Колега 120L, ако не си забелязал, там където лягат гайките отворите в джантата са издадени и скосени, а самите гайки са с конусен профил в края си, т.е. едното ляга в другото. С други думи не си прави подобен експеримент. Ако той беше удачен хората нямаше да си правят труда да изместват и да заваряват отново централната част на джантата.

 

На снимката на SkodaRacingTeam-NIKOV се вижда много добре как изглежда обърната и наново заварена джанта. Моите са същите. Ако ти харесва, намери си добър майстор и действай. Но не прави онези самоубийствени опити, които явно си намислил :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей. Карам с точно такива преработени джанти 14 цола вече повече от пет години без никъкви проблеми със скорост 140 км. в час. Пзнавам лично човека, който ми ги преработи. Навремето ми взе по 10 лв. за бройка, което смятам за нормално. Този човек има стенд за всякъви видове(стоманени и алуминиеви) джанти всякъкви размери, кат исправя възстановява и балансира. Живее в една къща в непосредстена близост до София. Ако имаш желание мога да те свържа с него. GSM 0887693727 Ангел. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също се интересувам.

Обаче искам да знам:

1. Всяка джанта от една ли става или са необходими 2?

2. Необходими ли са по-широки гуми или става и с нормалните просто се изнасят навън?

3. Чудя се....винтила не се ли пада отзад?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По-скоро, ако има вариант да се разширят (от две да се направи една по-широка)... За това питам за координатите на човека, иначе няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при този малък цолаж и тази ширина, която искаш за джантата (от 2 -> 1 (дори да не е от целите 2), как мислиш, че ще си намираш гуми? Моето мнение е - мнооого трудно. А пазара сигурно ще ти намекне - невъзможно, особенно след годинка-две ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гуми има широки, но цените им са лоши . Всичко над 185 струва доста скъпо. Ако все пак някой иска такива гуми ето :

http://www.vktyres.com/sport_tyres.htm

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А при този малък цолаж и тази ширина, която искаш за джантата (от 2 -> 1 (дори да не е от целите 2), как мислиш, че ще си намираш гуми? Моето мнение е - мнооого трудно. А пазара сигурно ще ти намекне - невъзможно, особенно след годинка-две ;)

Може да не е една по-широка гума, а да се сложат две по-тесни... да стане както са задните гуми на камионите и средните на съчленените автобуси/тролеи. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка джанта се измества максимално възможно навън. Човека който ги прави се намира на шосето за Чепинци в къща. Като се тръгне от София за Чепинци и се пемине ж.п. прелеза къщата се намира в ляво. Там са няколко къщи и се пита. Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.