Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с имобилайзера OKTAVIA I


Боби Доктора

Recommended Posts

Колеги, имам следния проблем с имобилайзера на моята "Марта": В сервизната книжка пише, че ако се прецака чипа в ключа или транспондера на волана лампата мига и автомобила не може да се стартира. На мен това ми се случи с ключа - изпускал съм го и чипчето, което е в предната неразглобяема част дрънка вътре. Понякога - за беля застава точно така, че губи явно връзката - и голям зор и тропане пада, докато го наместя. Да, ама веднъж не го наместих 15 мин. и реших да пробвам с аварийното вкарване на кода. Направих го както е описано - подавам на контакт и едновременно завъртам копчето за часа надясно - тогава щели да се появат тирета "------", първото от които мига и трябвало да вкарам цифрите от пластмасовата висулка на ключовете, която получавам при покупката на колата. Въртях, давах на контакт, ама тиретата въобще не излязоха - въобще не отваря менюто. При диагностиката в Еуратек ми казаха, че това било проблем от дефектен кабел между компа и "бобината", при което си паднах от смях и им казах, че за последно им давам пари за диагностика.

 

П.П. Резервен ключ си имам, но не искам да поръчвам още един /цифра пари/ пък и чат-пат с потропване този се оправя и така или иначе не се налага да ползвам кода. Ама ужасно се дразня, когато има нещо, описано в книжката, за което съм платил с покупката на автомобила и то да не работи, а супер компетентния отговор по въпроса ми да е "нищо и нема на колата - едно кабелче понекога дава проблем - карай си така..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имах подобен проблем и си го реших като отворих ключа и наместих чипа за всеки случай може и да му сложиш една капка лепило да не се размества

успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с аварииното палене не го схванах. Няма ли да излезат 4 тирета

(----) час минути и да вкараш само 4 цифрен код а доколкото си спомням кода на пласмасовата лентичка с ключовете беше бая дълъг че и с букви. И защо не си земеш другия ключ а този да е за всеки случаи, за резервен ключ някакви 200 лв беше си мисля и е хубаво да имаш тази лентичка от ключовете.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iwanst, дългият буквено-цифрен код е серийния номер на артикула "ключ", или даваше информация за типа двигател и комп при изработката на нов ключ. Кодът за имобилайзера се открива след изтриване на почернено поле на висулката. Майната им на кодовете. КАК ДА ВЛЯЗА ИЗОБЩО В МЕНЮТО (ТИРЕТАТА)??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.