Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на собственика


stanislav_stz

Recommended Posts

Здравейте! Нов съм в този форум, както и в света на автомобилите. На скоро се сдобих със Skoda Felicia 1.9D GLX. Въпроса ми е, понеже собственика който ни я продаде, документите не са напълно готови и донякъде колата е още негова. От друга страна другата част пренадлежи на по-малкия ми братовчед, но той няма книжка и не е особено способен да стои зад волана. Все пак искаме да препишем колата на неговата майка, по простата пречина че братовчед ми не е компетентен и не е готов за пътя. На 18 години е и както вече споменах, част от колата се води негова. Въпроса ми е, може ли без негово присъствие но с всички налични документи да стане прехвърлянето на неговата майка? Ще извинявате за глупавия въпрос, но предполагам всеки човек е тръгнал от нищото. Предварително благодаря за отделеното внимание! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е пълнолетен и не е под възпрещение( опека) ЗАБРАВИ!!!

Освен някой продажен нотариус да завери пълномощно в негово отсъствие :mrgreen:

 

П.П. Първо се разберете чия е колата - на досегашния й собственик, май.

Нататък прехвърлянето става в присъствието на нотариус, който записва кои са страни по сделката - щом искате да елиминирате брат'чеда, просто не трябва да бъде вписан в договора за покупко-продажба.

Но ако част от парите са негови, не знам как ще го излъжете че плаща пък няма част от колата.

 

Освен това той като пълнолетен може да ви разкатае фамилийката китна като разбере как го работите с майчицата му мила начело.

К'ви сте вие, бре, да решавате че не стоял добре на волана и прочие простотии!!!

По-горе се изказах емоционално, за което извинете :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това той като пълнолетен може да ви разкатае фамилийката китна като разбере как го работите с майчицата му мила начело.

К'ви сте вие, бре, да решавате че не стоял добре на волана и прочие простотии!!!

Колега Yosif - тонът ... :!: :?: Не забравяй, че "не стоя добре на волана" може да има и преносно значение с доста по-меки оттенъци от обидните.

Колега stanislav_stz - както Йосиф е написал по-горе, щом братовчед ти е пълнолетен и част от колата се води на негово име, законната процедура изисква присъствието и на него при прехвърлянето, като подписите се полагат пред нотариуса. Не съобщаваш кой е другият собственик на колата (нали само половината е на братовчед ти) и кои точно документи не са "готови". Ако братовчед ти подпише нотариално заверено пълномощно например ти да го представляваш, можеш от негово име да прехвърлиш дела му на майка му. Но докато той не се съгласи, половината кола си му остава собственост, независимо как ще се промени собствеността върху другата половина. И още нещо се сещам - когато е подписван първият договор за разпределяне на собствеността, трябва да провериш дали няма клауза, която да казва, че ако единият собственик не е съгласен, другият не може да си продава дела на трето лице. Ако има такова нещо и братовчед ти се заинати, не можеш да прехвърлиш по никакъв легален начин колата. :mrgreen:

Лек ден!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата е много завъртяна. Количката я взехме от стария и собственик в отлично състояние! Произведена е 98г. Искаме да прехвърлим на майка му, понеже докато той има права над нея, буквано я съсипа. 850лв отидоха за ремонт, смяна na помпata (дизел), електроника, чипове глупости - просто същински ад. Този човек разби колата отвсякъде. С 140 км/ч се отвори предния капак, понеже забравил да го затвори, да не ви говоря за последиците. Просто толкова ми е жал за този автомобил, има си всичко, airbag, климатик и всякакви си там екстри, но някои от тях вече ги няма - точно заради него. Ако продължава така ще я разбие до неузнаваемост. В момента ще ходя да се опитам да направя нещо, не иска да пали, помпата тече, май ми разправяха нещо че горивото се връщало и това бил проблема. Та той не е давал парите, майка му ги е давала. Ще говоря отново със стария собственик и сега като отида до колата ще прегледам документите. Уф дано има начин, че просто тая колица толкова мъки, направо ми е жал. Хайде със здраве!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..а няма ли начин да му обясниш, че ако не се грижи за нея, не я кара, а ако се грижи - я кара....наистина е глупаво да се съсипе добра кола, само защото някой е "джаста-праста" :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..а няма ли начин да му обясниш, че ако не се грижи за нея, не я кара, а ако се грижи - я кара....наистина е глупаво да се съсипе добра кола, само защото някой е "джаста-праста" :evil:

 

:smt039 :smt038 Влади, тя колата, като слушам, е заминала вече. Щом с 140 се е отворил предния капак, да се радва, че е жив, пък другото - много важно. Отделна тема е, че не ми се мисли за пораженията по купето и как, и доколко се оправят :oops: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Документите са в ръцете ми, никъде не пише името на братовчед ми, само на стария собственик. Има някакво пълномощно което дава право на стария собственик да мине през границите на Р. България (пълномощното е издадено от още по-стария и собственик, една испанка). Значи колата още не е на братовчед ми, поне така мисля аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хвани си всичките налини документи отиди ти + майка ти или майката на братовчеда по точно и при един нотариус. Той ще ти каже какво да правиш и ще го направи.

 

а какво ти пречи да не даваш пари на братовчед ти за гориво и ремонти или да му вземеш ключовете за колата докато не му дойде мозъка в главата..

 

ей много ме е яд на такива хора, имат новички(сравнение с мойта де) коли и ги чупят без да им мигне окото, а на мен ми се свива сърцето като стане нещо дребно по 22 годишната ми кола.:(:(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами имаме уговорка със стария собственик, като имам пари за нафта, звъня му и отиваме до Пловдив там да дооправим нещата и евентуално да се прехвърли колата. Разправя ми че трябвали поне около 200 лева, можело да ми се наложи да давам, не знам какво имаше предвид, но ще поразпитам тук там че ми омръзнаха да ме мотаят за тази кола. То след време братовчеда ще си получи колата сигурно, но като има книжка, като си плати акта и като се вразуми... което се надявам да стане този век.

Ей сега бях при колицата, като постои повечко време и не иска да пали (повече от 2-3 часа). Отдолу тече нафта от помпата и ми казаха че трябвало да се стегнат само някакви джуджавки, но където и да отида в сервиз се опитват да ме навътрят, просто съм вдигнал ръце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

хвани си всичките налини документи отиди ти + майка ти или майката на братовчеда по точно и при един нотариус. Той ще ти каже какво да правиш и ще го направи.

 

Ето това трябва задължително да направиш! Всичко и при нотариуса! Обяснете му как стоят нещата и какво Ви трябва! После отиваш вече подготвен в Пловдив и си знаеш дали ще ти трябват 200 лева.

Честно да ти кажа...жал ми стана за колата, прочитайки писаното от теб... Тъжно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, ще се поразтъпча да видя какво мога да открия като нотариус. Дано стане работата. И да стане всичко накрая и колата да не е на негово име, ме очаква дъъълъг ремонт. Като се започне от предния капак (деформиран). Има нужда от изправяне на тая тенекия, китосване, кой знае колко ще ме обрулят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt039 Един съвет от мен, понеже вече съм си патил от "майстори" - където и да идеш, кажи си какъв ти е проблемът и питай колко ще ти струва...да не те изненадат после.... :smt039

zloQQ и corropt са много прави - иди при нотариус - случаят ти е объркан и със съвети тук можем само да те объркаме повече, пък разрешаването може да се окаже много елементарно.

Успех и да кажеш после дали си се оправил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.