Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Акомулатор или как не ти важи гранцията в неделя


ice_man

Recommended Posts

Здравейте както знаете скоро си взех Октавия II 1.9 ПД След като се появи онзи странен шум за които в Ет казаха че е нормално реших да се по прибера кам Стара Загора от кадето всъщност съм .И така прибрах се аз към четвъртък и всичко с колата тип топ .По магистралата си пуснах музичката и всичко е Ок .Пристигнах благополучно и петък и събота си свърших личните си дела а колата просто беше перфектна .Брат ми доиде в събота вечерта и поиска колата да излезе аз естесвено му я дадох та и тои да се покефи малко.По едно време към 23:00 ми звъни и вика "Брат с колата стана нещо неще да запали ".Аз естествено веднага се озовамам при него качвам се завъртам ключа и нищо някво лудо присветкане на всички светлини по таблото примигване на плафоните и едно здраво щракане от към двигателя а стартера даже незавърта.ПАНИКА тъмница нищо неможем да направим викам оставяме я тук тази нощ утре ще му мислим Поне алармата работеше.Ставаме в неделя и сме пак при колата следва обстоина проверка на всички бушони и предпазетели тези при двигателя и тези в таблото и НИЩО всичко е наред а колата пак неможе да завърти.Тръгваме и отиваме до сервиза на Шкода в СтЗ и какво мислите ами неделя е НЕРАБОТИ звъня аз на дилъра и тои ми обяснява че днес няма кво да се направи .Е викам му аз как няма нали колата има 2 години гаранция в договора непише че гаранцията и неважи в неделя поне да доидат да я приберат в сервиза да не стои 2 дена на пътя.Както и да е нищо не се свърши В понеделник сутринта доидоха и смениха акумолатора запалихме колата и сега си джиткам с нов.Оказа се че стария е бил дефектен и едната му клетка направо е гръмнала .А отностно 2 годишната гаранция всъщнос тя е 1 година и 9 месеца защото за 2 години имате 102 дни в които е неделя и няма кои да ви помогне .Хаиде със здраве и ако на някои му се случи да не се Шашка може да е дефектна партида акомулатори :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Темата не е ли за "ЕТ"?

 

За акумулатора - случва се. За съжаление :cry:

Относно отношението на ЕТ - нЕмам думи. Дано скоро има втори дилър в Бг, щото другото е да направим един протест пред представителството им :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Тръгваме и отиваме до сервиза на Шкода в СтЗ и какво мислите ами неделя е НЕРАБОТИ звъня аз на дилъра и тои ми обяснява че днес няма кво да се направи .Е викам му аз как няма нали колата има 2 години гаранция в договора непише че гаранцията и неважи в неделя поне да доидат да я приберат в сервиза да не стои 2 дена на пътя....А отностно 2 годишната гаранция всъщнос тя е 1 година и 9 месеца защото за 2 години имате 102 дни в които е неделя и няма кои да ви помогне...

Колега, разбирам разочарованието ти, но не си прав с критиките. ЕТ или който и да е сервиз не са пътна помощ ;) Само на пътна помощ можеш да звъниш денонощно. Всеки в крайна сметка има нужда от почивка. И не мисля, че си ощетен от към гаранцията. 2 години са си 2 години. Ако се развали в неделя, в понеделник ще е в сервиза, т.е. имаш гаранционно обслужване. Ако пък последния ден от гаранцията ти се пада в неделя и колата дефектира, в понеделник ще получиш гаранционното обслужване ;) А относно седенето на пътя - да неприятно и най-вече нежелателно е. Но за целта има най-общо 2 варианта - викаш приятел да те изтегли до вас или се обажаш на пътна помощ да свърши същото.

И един призив - колкото и да са черни на някого ЕТ, нека не ги плюем без причина ;)

 

P.S.: Ако ти се развали гаранционна пералня в неделя, не мисля, че някой от оторизирания сервиз ще те посети в този ден :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Случайно като одидох до сервиза в неделя сутринта отпред беше спряно камиончето за пътна помощ на Алианц и познаите кои го кара - хората от сервиза които днес не работят Аз неискам колата да се оправи в неделя или в събота в 12 вечерта но поне можеше като им се обадим да доидат и да я приберем в сервиза а не да стои на улицата 2 дена

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

xaxaxa...да те питам МонБат ли беше?

 

:smt039 :smt040 Евала, не спираш да ръсиш бисери! c020.gif

 

 

П.П. Модераторите да ме извинят, ама не се сдържах a015.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

акомулатора ми е чисто нов Bosch Silver с оче 12V 72 Ah Най -интересното е че като одидохме да го взимаме се разрази спор между момчето от сервиза и продавча защото стария ми акомулатор беше 62Ah а по каталога на bosch дават 72Ah Продавача ни обясни че дори и да ни даде по малкия няма да ни заверят граранцията в Bosch сервиза в които трябва да минем за да замерят и да подпечатат гарнционната карта тъй като ще вият че има несъотведствие с каталога Това е за сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.