Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не мога да отворя предния капак - Skoda Felicia


stanislav_stz

Recommended Posts

3gpaBeuTe! Нов съм в този форум. Съвсем случайно попаднах на тази страница, търсейки всякакъв вид информация и помощ за моята Skoda. Виждам че тук се е заформило едно чудесно малко общество и добро колегиално отношение, наистина рядко срещано нещо! Проблема ми е следния: Старият и собственик е направил един гаф. При 140км/ч се отваря предния капак, понеже е забравил да го затвори добре. Аз присъствах на случката и наистина не беше приятно преживяване. Та той беше наистина кофти деформиран. Все пак, краищата са огънати, другата част е добре. Капака се отваряше и затваряше с малко усилия, но поне това правеше. Сега и това не иска. От 2-3 дена не мога да го отворя за да налея антифриз и да проверя другите истории. От колата не иска да се отваря. Отвън от копчето също не става, някъде мн лошо е заяло а просто не знам къде. Ако някои има идеи. Колата ми е Skoda Felicia (98г) 1.9 D GLX. Скоро ще поместя нейни снимки за улеснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти колега!

на този линк:

http://www.skodaclub-bg.org/gallery/dis ... m=76&pos=2

качих описание на предния ти капак - захващане, заключване, механизъм и регулиране. Файлът е ПДФ - трябва ти Acrobat, за да го отвориш. Бих те посъветвал да опиташ с клещи да изтеглиш жилото за отваряне - ще видиш как е хванато за червената ръчка за отварянето. Само внимавай да не смачкаш щифта и да не скъсаш жилото! И отвориш ли го - непременно го регулирай - във файла е показано как се прави. Успех и пиши дали си се справил!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дърпаш жилото до край от ръчката, прекръстваш се и лашкаш капака на страни и дърпаш нагоре, като се молиш да се отвори. Преди 3-4 години на моята Октавия ми беше направил номер и така го отворих.

После непременна регулировка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря за оказаното съдействие. Сега се захващам да прочета горепосочения линк и ще отида до колата да видя какво мога да направя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес не успях да го отворя сам. Заведоха ме при един майстор, той заедно с още 3ма човека обаче успяха да отворят капака с мноооого груба сила. Казаха ми че работата е за нов капак направо. От едната страна пантата е напълно отскубната и деформирана. От другата страна още се държи, но също е деформирана. Затвориха ми капака, прибрах се и като се опитах да го отворя сам, отново не успях. Трябва да търся нов капак. Понеже не съм наясно колко са нови за Skoda Felicia, но ми е ясно че ще са мн скъпи ще се опитам да намеря на старо (което ме съмнява). Утре ще снимам колата че сега беше тъмно и ще кача и тук нейни снимки, някой ако може да помогне, ще съм наистина благодарен! Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де,

 

заради две панти да сменяш цял капак! Я отиди на тенекеджия да я види и да я оправи. Те хората от половин капак цял правят пък две панти ли няма да оправят!??!?!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо да ти кажа "Добре дошъл! 203.gif

Като те чета ми става мъчно за тая хубава кола, и за теб с твоите неволи тоже!Б........си :oops: отнощението !

Разгледай раздела за магазини тук или в сайта,звънни 2-3 телефона да се ориентираш за цените.Вса пак новото си е ново,нали?

И кажи все пак от къде си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Името ми е Станислав и съм от Стара Загора. Предполагам има малко хора в този форум, които да са от същия град, да не кажа дори че съм единствения май май. Значи освен пантите че са изкривени и едната е отскубната от капака, има нужда и от китосване, боядисване. Майстора при който бях днес ми казах да си търся нов капак, понеже оправянето на този щяла да ми струва поне 2 пъти повече от нов такъв. Ами хора понякога просто дигам ръце, на 20 год. съм и хората като решът че могат да те разиграват за нещо което не разбираш, ще го правят до край! Ще проверя цените на нов или там от морга. Ходих по моргите в Стара Загора - нулев резултат. Утре ще поместя снимки на колата, ако някой има нещо на предвид, всеки съвет е добре дошъл. \/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зареди се с поне 200 лв. и се разходи до Казанлък ... Ники Колев пазарува от някаква фирма , която има магазини и в София и частите им са приемливи ( цена/качество ) даже там са на доста по - ниски цени от тук , но за повече информация трябва да се обърнеш към него ;) Втора ръка дори из София трудно се намират.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.