Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

счупен зъб


shotik

Recommended Posts

от няколко дни забелязах ,че чистачката на задното стъкло не работи както трябва ,даже два пъти я свалях и монтирах и накрая свалих и мотора. оказа се че на задвижваща вилка със зъбен сектор е счупен зъб.обадих се до магазин и разбрах че е "само" 5.50 лв.сетих се че имам малко поксипол и реших да пробвам дали ще мога да направя зъб.изчистих вилката/тя е пластмаса някаква или тефлон/ и с лист 0т ножовка направих в основата на зъба легло в което сложих поксипол.изчаках да се втвърди и с нож ,пила и листа от ножовка направих профила на зъба.сверих със зъбното колело което се зацепва и с малко дооформяне стана "като истински"зъб.сглобил съм ,но ще изчакам до утре да се втвърди добре и ще пробвам дали е успешно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да се разочароваш като се изкърти , особено ако е по - натоварен редуктора / леко замръзнало перо / . Нямаш химическа връзка с основата и армировка на зъба ... не че те критикувам , за 6 лв. не си заслужава труда и незнайния резултат.

Дано да свърши работа .

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

все пак нали сме се събрали такива че трябва да се убедим в нашите сили, а ако не стане няма как -ще се купува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега предвид това, че опаковка поксипол от 70 мл струва към 12 кинта не е много рентабилно.

 

Аз също като теб, си направих почти цяла основа за мигач (преден) за колата, с поксипол (щото такива вече никъде няма) :) . Доста трудно се забелязва, почти като оригиналния стана като го пръснах в сребристо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за този зъб ми отиде материал по около 1 см от двата компонента ,а аз го имам поксипола от 3 месеца и го купих за 3.40лв.количеството което използвах като част от опаковката е може би 15% ,още малко ми е останало и гледам да го ползвам докато не се е похабило.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нз ама поксипола е мноо претенциозно лепило значи в един случаи ми е запушил тлеещо место от дъното на резервоара и не помръдва вече 4 месеца 8) 8) а в съшото време неможе да ми лепне две проклети пластмаси запепя и след 24ч пада и се люспи като юфка :evil: :evil:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нз ама поксипола е мноо претенциозно лепило значи в един случаи ми е запушил тлеещо место от дъното на резервоара и не помръдва вече 4 месеца 8) 8) а в съшото време неможе да ми лепне две проклети пластмаси запепя и след 24ч пада и се люспи като юфка :evil: :evil:

 

ако е от тая меката термопалстична пластмаса забрави да ти я залепи, то тя и боя не държи, затова я оцветяват подходящо още при поизводството

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всичко беше добре,но натоварването е голямо на втория зъб при заработване на моторчето и зъба се счупи,а това което беше за основа не мърда там където е излято.та вижда се че се справих да направя зъб ,но материала не издържа.ще си купя ново.

 

мисля че темата може да бъде затворена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 8 март отново поработих по зъба, разширих колкото се може основата и залях с поксипол и като го обработих да стане профила го оставих да стяга.на 9 март първо без рамо пробвах как работи,после монтирах и него и доста пъти задействах.вчера и днес също по няколко пъти и засега работи.ето и снимки:

 

http://www.snimka.bg/album.php?album_id=113038

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Почти два месеца откакто ремонтирах чистачката на задното стъкло и за сега работи като нова.Грешката ми първия път беше че не бях направил хубаво легло за новия зъб и основате беше малка.Втория път основата беше по-голяма със сечение като"лястовича опашка" и излятия ПОКСИПОЛ залепна и се получи здрав зъб.

 

Не правя реклама на лепилото,само уверявам ,че е подходящ и за тази цел.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.