Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Счупи се пружината на дроселовата клапа от къде да намеря


Recommended Posts

Колата ми е шкода фаворит с карбуратор пиербург.

Докато се опитвах да запаля и изведнъж педала на газта омекна двигателя се изфорсира на мах и какво да видя счупила се пружината на дросела. Та въпроса ми е от къде мога да я намеря тая пружина продава ли се по магазините или ше трябва да приспособявам нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някъкви телефони на магазините да знаете

 

Има ги в сайта телефоните ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Купих си пружина а сега имам друг проблем как да разглобя карба та да махна старата и да сложа новата имате ли идея.

Аз се пробвах ама ударих на камък , свалих една гайка с надеждата че ще излезе целия механизъм на който седи пружината обаче не, или е набито или трябва да се разглоби по друг начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лесно колега. Не е само гайката, която си развил.

Аз лично ти препоръчвам да свалиш карбуратора и да седнеш някъде на удобно и да си го разглобиш. Като го сложиш на масата, ще ти стане ясно как се разглобява (и сглобява ) :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лесно колега. Не е само гайката, която си развил.

Аз лично ти препоръчвам да свалиш карбуратора и да седнеш някъде на удобно и да си го разглобиш. Като го сложиш на масата, ще ти стане ясно как се разглобява (и сглобява ) :D .

Справих се не е чак толкова трудно просто се беше заклинило и за тва не можах да сваля двата детайла преди пружината но все пак мерси колега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една голяма молба!

Обърни внимание след като си сменил пружината дали след подаване на газ всеки път връща докрай ... проверява се с лек натиск по посока на връщане на клапата и дали ще се понижат оборотите след като си подал газ един - два пъти .

Благодаря предварително!

 

П.П. Моя карбуратор е с оригиналната пружина и често оборотите се изменят по тоз повод / ту са високи , ту ниски / и когато натисна механизма и те се понижават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.