Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Скоростна кутия за Фелиция 1.9D


red_evil

Recommended Posts

Търся скоростна кутия за Фелиция 1.9D производство 01.1997.

Пет степенна е . Аз поне не знам да са пускали този модел с различни скоростни кутии.

 

тел. 0898 66 98 78

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам кутия точно от 1.9Д. Ако не си намериш скорости от изброените от Петьо (и да ги монтираш във Фелицията :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: ) прати ми ЛС

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ей хора помагайте, че работата нещо се закучи :-(

Обиколих доста морги/борси из София, но никой няма скоростна кутия за Фелиция 1.9D:-(

На 2 места ми казаха, че имат но не ми я показаха, а и искаха фантастични цени (>1000лв ?!)

На моята и трябва един от капаците и касета на механизма на диференциала.

Може да видите снимки на капака и номера на кутията тук

http://www.miramex1991.com/skoda/Kapakyt.htm

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите са същите като на: Seat (toledo,cordoba,ibiza) VW (golf,vento)

 

Човече от къде ги вадиш тия информации :mrgreen: , ако е сайт, кажи и аз да почета там, явно има доста нови за мен неща :smt044

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите са същите като на: Seat (toledo,cordoba,ibiza) VW (golf,vento)

 

Човече от къде ги вадиш тия информации :mrgreen: , ако е сайт, кажи и аз да почета там, явно има доста нови за мен неща :smt044

 

Шкода е от концерна ВАГ и повечето двигатели и скоростни кутии, дето ги слагат по изброените от Редлайн модели, ги сглобяват в заводите на Шкода и е логично да са взаимозаменяеми. Най-общо казано така стоят нещата :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко акъл , ако то се занимава ... корпуса и кожуха на съединителя са еднакви от Фаворита , та до дизеловата Фелиция и моето предложение е да си вземеш кутия от Фаворит и да присадиш твоите карантий в неиния корпус , като запазваш задния капак с тампона от твоита / разпробиват се два отвора , където се захваща тампона от 8 мм. на 10 и си готов / ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите дето предлагат скорости от други марки коли обратно на логиката но не стават.Шкода тоя път са проявили практичност и са си сложили тяхната кутия + пасващ фланец.

Позвънни на тези телефони 0886/440274-Враца; 0888/959469-Г.Оряховица до преди време имаха такива скорости и ги даваха за около 200-300лв

Късмет

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростите са същите като на: Seat (toledo,cordoba,ibiza) VW (golf,vento)

 

Човече от къде ги вадиш тия информации :mrgreen: , ако е сайт, кажи и аз да почета там, явно има доста нови за мен неща :smt044

 

Шкода е от концерна ВАГ и повечето двигатели и скоростни кутии, дето ги слагат по изброените от Редлайн модели....

 

Гога, аз модели не съм споменавал :P , Петьо ги редеше един след друг ;) . А за другото - колегите отговориха достатъчно изчерпателно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната кутия наистина е на Шкода и между Фелиция и Форман различното е захващането/окачването, а иначе аз намерих модели с 5 различни предавателни числа. Разликата се постига със зъбната предавка на главното предаване. Ако някой го интересуват означения и предавателни числа ще му ги пратя.

Иначе ми се обадиха за една от Фелиция 1.3 (ще ми я донесат следващата седмица), на която майстора ще смени само зъбното колело на главното предаване, за да се запази предавателното число за дизела.

Дано нещо не се издъни (пак!) и да взема да я затворя тази тема

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aко не ти я донесът аз също имам от Фелиция 1,3 и мога да ти я докарам до София по всяко време.

Ако те интересува пиши тук или звънни един тел. 0898455986

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета бабичката е отново на пътя.

Направи един бърз спринт София-Пампорово-София събота и неделя :lol:

Чукам на дърво всичко да е ОК и за бъдеще.

Благодаря на всички, които помагаха с идеи и съвети

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.