Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Идеи за прочистване на радиатора?


gogata

Recommended Posts

Колеги, моля ви споделете опит, как като се позатопли да си прочистя радиатора на двигателя? От антифриза са се образували едни като сополи :oops: и не охлажда добре. Имам телефона на един човек, дето шомполова радиатори, звъннах му, ама се оказа, че е починал :? . Така че, ако някой има познат който се занимава с това, моля да ме свърже с него. Приемам всякакви идеи :) . Благодаря на всички предварително.


П.П. Номера с оцета ще свърши ли работа или той само котлен камък чисти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гога,

 

Сваляш радиатора, вкарваш го в банята и го промиваш добре с гореща вода. Може да слагаш оцет, но по-добре някоя специализирана химия. На всяка бензиностанция предлагат нещо за отпушване на радиатори. Затваряш долната част и пълниш с химията. Оставяш два часа да постои и след това пак промиваш добре. Това трябва да помогне.

А, и не е лошо и отвън добре да го позамиеш радиатора. Също има голямо значение.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На един приятел промивах есента радиатора с оцет ... сипах една бутилка оцет в охладителната система , седя 24 часа , през това време пича врътна 100 -на километра и после яко промиване под душа с маркуча и сега Астрата се охлажда 8)

Не е добре да седи оцета дълго време т.к. може да ти скапе водните съединения !

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз понеже също имам подобен проблем...

първо си купих един италиански химикал (препоръчаха ми го), но нямаше ефект... после си купих от praktiker една тубичка на loctite, за която пишеше, че отпушва и промива охладителната система. струва 20 лв. и изглежда има ефект, защото след като източих течността, излязоха големи л...а. според мен, след това е добре да сипеш дестилирана вода и мотора да поработи с нея, за да може да отмие остатъците от препарата. след като я източиш и видиш колко е чиста/мръсна, преценяваш дали да повториш (това с водата). остава да решиш дали има смисъл да свалиш радиатора, след всчико това, за да го промиеш гол в банята, с вода под налягане :lol:. според мен е добре да го направиш, но първо направи една планинска отсечка, на 2-ра и 3-та само, по хубав и продължителен баир, за да разбереш по - малко ли загрява или въобще вече не загрява... :roll:

ако ще си купуваш препарат внимавай какво точно взимаш - има препарати за промиване на охладителната система, има и такива за запушване на течове... така че внимавай, да не спечеш бабата още повече :lol:

 

г-н penaowner също има какво да каже по темата, неговото решение много ми допадна, ама стига съм писал вече, той сам ще си каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В София има радиаторджий за отпушване такива радиатори единия е на ул.Резбарска в един трафопост, а другия е на ъгъла между ул.Родопи и ул. Будапеща в къща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на angel-skoda :) !

 

Ако не стане работата с майсторите, ще влизаме в банята :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

чипкане, а :)

и аз мисля да промия радиатора за лятото, но водата ме притеснява - всичките му тав ръжди и глупости.... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението при мен имаше голям ефект и съм изключително доволен от Калгон. Колегата XC The Devil го опита мисля че и тои е доволен. Първо цялата система после радиатора отделно а е много важно да се почисти радиатора и отвън. След процедурата продължила 48 часа охладителната система олекна с поне кило г***а

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Решението при мен имаше голям ефект и съм изключително доволен от Калгон. Колегата XC The Devil го опита мисля че и тои е доволен. Първо цялата система после радиатора отделно а е много важно да се почисти радиатора и отвън. След процедурата продължила 48 часа охладителната система олекна с поне кило г***а

оо разбира се че сам доволен от промиването с калгона. сега имам едно невероятно парно почти не пускам перката само от въздуха които влиза от вън и вътре става баня в по хладните дни. и като цяло колата загрява до 80 и там си остава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси момчета. А този Калгон не скапва ли гумените съединения? :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роска, аз вече ти казах, че специално на теб не ти е това проблемът! Нямаш нищо запушено или затлачено - това е моето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.