Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

дизел срещу бензин (окатавия)


branc

Recommended Posts

branc, подозирам че скоро ще станеш фен на алтернативните горива :-)

http://www.biofuel24.de

В момента в Германия можеш да си upgrade-неш бензинката за работа с E85 (85% етанол + 15% бензин) "старт от" 699 евро; а печката - за олио, за 2400.

Не искам да тригерирам дискусия тука, аз лично бих взел бензин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

branc, подозирам че скоро ще станеш фен на алтернативните горива :-)

http://www.biofuel24.de

В момента в Германия можеш да си upgrade-неш бензинката за работа с E85 (85% етанол + 15% бензин) "старт от" 699 евро; а печката - за олио, за 2400.

Не искам да тригерирам дискусия тука, аз лично бих взел бензин.

 

Само да кажа... Е85...нема голема полза от него...маркетинг му е майката...

Цената му е по-ниска, но разхода с него ми е по-висок - демек - се тая!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

branc, подозирам че скоро ще станеш фен на алтернативните горива :-)

http://www.biofuel24.de

В момента в Германия можеш да си upgrade-неш бензинката за работа с E85 (85% етанол + 15% бензин) "старт от" 699 евро; а печката - за олио, за 2400.

Не искам да тригерирам дискусия тука, аз лично бих взел бензин.

 

Само да кажа... Е85...нема голема полза от него...маркетинг му е майката...

Цената му е по-ниска, но разхода с него ми е по-висок - демек - се тая!

 

Тя идеята е друга:

 

1. По-екологично.

2. Възобновяем източник на енергия. Петролът рано или късно ще свърши и трябва да се минава на възобновяеми източници.

3. Намаляване зависимостта от петрола (щото цените му се люшкат нагоре надолу като ластично въже).

 

 

Абе докато не се въведат масово няма смисъл да се ползват такива неща. Освен ако не си супер загрижен за екологията. Когато са готови нещата и станат достатъчно евтини и надеждни, ще ги въведат масово. И тогава производителите ще предложат и такава гама двигатели и ще може да си избираш като си купуваш нова кола дали искаш екологичен двигател или бензинов или смесен.

 

Другият вариант е ЕС да затяга коланите все повече и повече, докато всички вземат да минават на тях, въпреки че няма да са по-евтини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А аз се питах защо USA се движат към E85, а не към биодизел и подобни ... Явно щото са прости rednecks ...

 

Приятелю, точно в уса, към Е85 се движат няколко модела от 2-3 марки :) Най-продаваните автомобили в споменатото от теб уса изобщо не са пригодени за Е85, да не говорим, колко "много" бензиностанции има с такова гориво. А и има цяла една реклама по телевизията - на Шевролет - flexfuel...май с това се изчерпва Е85 в уса. Интереснo, защо ли най-продаваните производители се ориентират към хибридите? Да не би да са балъци и да изкарват вече второ поколение от тези чудеса? Е - сравнено с Е85 можа да има малко повече вредни емисии, макар да не съм сигурен, но...те уса така или иначе не подписаха онова важно споразумение...за околната среда ;) rednecks - ко да ги праиш...Единственно се продава това гориво и се мъчат да го направят в повечко автомобили само щото имат мнго пукакнки и се чудят кво да ги правят :) ма не е лошо иначе де...

 

 

Иначе имат цели 2 щата с над 100 бензиностанции с Е85 ;)

 

thumb_map.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси отново на всички за интересните коментари...миналата събота пробвах Киа Сийд и Рио, за другата седмица ще има тест драйв на форд фокус и Фусион, и на Скода ТДИ 1,9.Най-после! За по-другата седмица съм планирал тест на Цитроен С4. В момента усилено сравнявам параметри, цени, оферти...До края на месеца смятам ще реша...Прегледах тука всички теми, търсейки възможна информация...Имам още няколко въпроса, ако позволите:

!. Последно, новата Октавия 1,9 ТДИ може ли да се кара с биодизел или не? не ми стана много ясно..доири да не може така, може ли да приспособи двигателя, както беше писал един колега правили в германия?

1.Бензиновия двигател (105 коня МПИ) може ли да се приспособи за каране на газ, ако се наложи или за работа със смес с етанол и бензин?(след необхадимата преработка), както правили в германия?

3. какво е качеството на дизела в БГ в момента? преди 7-8 години, когато още бях там, много хора се оплакваха, че е много лош? Който кара дизел, какви са му впечатленията?От кои бензиностанции купувате най-качествения дизел?аз живея в чужбина но се връщам често в БГ, ще карам и там...

Аз питам за тези неща и дилърите тука..Ама те викат, що се тревожиш бе?!Ти гледай екстрите...Биодизел и смес етанол+бензин в белгия още не се предлага, но в германия околкото разбирам е доста разпротстранен....неизбежно е да дойде и тук....Нямат много екологично съзнание хората тук още :) А от тази година на пазара се предлага Форд фокус с флекси фуел система, пригодена за смес етанол (85% етанл+15% бензин), но никой не го купува, няма такова чудо в бензиностанциите. Аз наистина се старая да преценя доколкото мога в перспектва по-далечна, тази кола смятам да я карам поне 10 години, не мога да си позволя, както беше писал някой да я сменям на 5 г.

мерси, ако някои пожелае да ми отговори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси отново на всички за интересните коментари...миналата събота пробвах Киа Сийд и Рио, за другата седмица ще има тест драйв на форд фокус и Фусион, и на Скода ТДИ 1,9.Най-после! За по-другата седмица съм планирал тест на Цитроен С4. В момента усилено сравнявам параметри, цени, оферти...До края на месеца смятам ще реша...Прегледах тука всички теми, търсейки възможна информация...Имам още няколко въпроса, ако позволите:

!. Последно, новата Октавия 1,9 ТДИ може ли да се кара с биодизел или не? не ми стана много ясно..доири да не може така, може ли да приспособи двигателя, както беше писал един колега правили в германия?

1.Бензиновия двигател (105 коня МПИ) може ли да се приспособи за каране на газ, ако се наложи или за работа със смес с етанол и бензин?(след необхадимата преработка), както правили в германия?

3. какво е качеството на дизела в БГ в момента? преди 7-8 години, когато още бях там, много хора се оплакваха, че е много лош? Който кара дизел, какви са му впечатленията?От кои бензиностанции купувате най-качествения дизел?аз живея в чужбина но се връщам често в БГ, ще карам и там...

Аз питам за тези неща и дилърите тука..Ама те викат, що се тревожиш бе?!Ти гледай екстрите...Биодизел и смес етанол+бензин в белгия още не се предлага, но в германия околкото разбирам е доста разпротстранен....неизбежно е да дойде и тук....Нямат много екологично съзнание хората тук още :) А от тази година на пазара се предлага Форд фокус с флекси фуел система, пригодена за смес етанол (85% етанл+15% бензин), но никой не го купува, няма такова чудо в бензиностанциите. Аз наистина се старая да преценя доколкото мога в перспектва по-далечна, тази кола смятам да я карам поне 10 години, не мога да си позволя, както беше писал някой да я сменям на 5 г.

мерси, ако някои пожелае да ми отговори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

!) Новата Octavia НЕ става да се кара с биодизел

1) Може

3) Прилично. Нямам оплаквания. Карам с LUK или OMV. Пробвал съм и биодизел на LUK. Нямам оплаквания

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така темата отново стана за и против дизела да и аз да допринеса малко за спора със следният препратка за колегите обичащи спора, така да се каже още материал за приказки :D

 

http://auto-motor-und-sport.bg/?act=content&rec=614

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.