Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

кола с пълномщно


Recommended Posts

преди време дадох една кола с пълномощно и сега не мога да намеря човека а в съвета продължават да ми течат данъци.Дайте съвет как да си отпиша колата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата трябва да е спряна от движение вече, според мен. Човека, на който си я дал, е трябвало да смени номера, а когато колата е с пълномощно това е невъзможно да стане без теб. Някой да ме поправи ако бъркам. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слушай сега: Ако си направил пълнимощно, което е безсрочно той може да си я кара колата така без проблем.

Ако обаче пълномощното е било с краен срок след неговото изтичане, човекът не може да направи нищо с колата - нито да я прехлъля нито да я продава.

Моят съвет е най-напред да се опиташ да намериш човека, да направите един договор за покупко-продажба на колата и тогава с копие от него можеш да отидеш и да я отпишеш в данъчното.

Само с това пълномощно не можеш да я отпишеш колата.

Иначе, ако не можеш да го намериш, отиваш в КАТ, казваш, че си си изгубил талона на колата, правят ти нов талон(има глоба), след това отиваш на друго гише и се опитваш да я спреш от движение. По принцип ти трябват и номерата на колата, но със сигурност става и без тях. Майка ми бракува наскоро един отдавна продаден Вартбург, който със сигурност вече не се кара, без да му носи номерата, но не съм я питал за подробности точно как става(ако има нужда ще попитам).

След това с документа, че е спрян от движение автомобила, отиваш пак в данъчното, плащаш някаква такса "Пожар", която е символична и пак го отписваш.

Имай предвид, че във втория случай, ако колата все още се кара, ще направиш голям проблем на човека, ако го спрат полицаи.

Надявам се да съм бил полезен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не можеш да я отпишеш без талона, а не съм сигурен, че това което Колев пише е вярно - даже да заявиш, че си загубил документите, за нов талон ако поискат колата да мине през канал за сверка на номерата на рамата и двигателя, губиш.

Може би, ако не намериш човека и не успееш да извадиш нов талон, не е лоша идея да я обявиш за открадната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повече от обеден съм в това, което съм написал. Все пак съвсем скоро майка ми направи същото. Тя също нямаше талона на колата, както и самата кола, за да мине канал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.