Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Стереото на Октавия Съни Тур


Recommended Posts

Интересува ме какво ви е мнението за заводските колони на Октавията,и дали в комбито може да се сложат елипси

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мнението на всеки ще е различно защото всеки има различни критерии за качество и сила. За мен - не става фабричното стерео. А в комбито може да сложиш доста повече неща освен елипси :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С колко колони я чакаш да дойде - 4, 8, 12? С 4 и 12 не съм чувал как свири, но от време на време карам една с 8 (заводска касетка + чейнджър). Трябва да ти кажа, че си вади кристален звук, бас не очаквай, саундът не е като заводския в Ауди ;) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 4 я очаквам да дойде. А колкото до елипсите мисълта ми е 4е си има места за колони в комбито(багажното пространство),но дали се събират елипси там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С 4 я очаквам да дойде. А колкото до елипсите мисълта ми е 4е си има места за колони в комбито(багажното пространство),но дали се събират елипси там

 

О, ама ти имаш предвид да сложиш елипсите на местата на заводските говорители ли?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какато аз разбрах има предвид че ще му дойде колата с 4 колони които са 2 в таблото и 2 в предните врати. отстрани на щората на багажника(преградата да не се вижда какво возиш) има пластмасова кора с място за говорители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно и мисълта ми е дали на тези места ще може да се съберат елипси.ина4е имам и Subwoofer,но едва ли ще го слагам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

какато аз разбрах има предвид че ще му дойде колата с 4 колони които са 2 в таблото и 2 в предните врати.

 

На таблото няма!

 

4 колони всъщност означава 2 :!: Просто пищялките са отделно от говорителя и ги водят като отделни колони, което си е простотия... Та неговите щом са 4 ще има 2 пищялки от вътрешната страна на огледалата и 2 басчета долу във вратите - ето ти ги 4 - доста рехава история. Бащата като я купи неговата влязох и се разтърсих за 8 колони, щото Лаурин е с 8 от завода, ама нейсе... намерих 4 пищялки във вратите и 4 за ниски, има снимки в темичката за баса ми.

 

Можеш да си поръчаш допълнително още 4 (т.е. 2 ;) ) в ЕТ, ще стане по-сносно и задължително бухай баса, няма да съжаляваш! Но в никакъв слъчай не се наемай сам да си слагаш колони, плеъри и т.н., тази кола е доста по-умна от колкото предполагам си мислиш. При слагане на допълнителни колони трябва да ти я препрограмират за 8/12, иначе в добрия случай няма да свирят, в лошия... не питай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

доколкото съм запознат,ако си ги сложа сам,т.е. ако не ми ги монтират в ЕТ ми отпада гаранцията,а определено не е оферта.Май ще се наложи да си понапазарувам колони за задните врати :x и дано успея да натъпча елипсите в багажното,нали там има някви места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом е за Октавия 1 погледни сайта на клуба - линка е най-горе, в ляво на форума, пише "Сайт". Там има раздел за допълнителното оборудване с колони за различните модели и модификации. Има всички характеристики на говорителите, които са Pioneer и са направени да пасват точно на заводските места на колата. Остава само да си избереш и да видиш какви са цените им на БГ пазара, По памет, в комбито на Октавия 1 се слагат кръгли говорители, а не елипси.

Ако искаш наистина хубав звук и имаш финансовата възможност - сменяй всички говорители, оригиналните са общо взето под всякаква критика :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mishelle,

 

Не се оправих с описанието ти и не намерих за говорителите нищо. Можеш ли да пуснеш линк тук?

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го ;)

На сайта, в лявата част с менютата, най-долното е "Говорители за VAG моделите" Кликваш и отиваш на горния линк ;)

 

Поздрави ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето го ;)

На сайта, в дясната част с менютата, най-долното е "Говорители за VAG моделите" Кликваш и отиваш на горния линк ;)

 

Поздрави ;)

 

кофти е да правя забележка на човека направил сайта ама според мойте виждания колонката е в ЛЯВО, дясно е ако съм зад монитора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма значение кой го е правил, грешката си е грешка :lol: Оправих я. Няма начин да не съм видял, че става въпрос за лявата част, в крайна сметка я знам на изуст, ама защо съм писал дясно :oops: Може би защото писах и едновременно с това се опитвах да слушам жената, която нещо ми говореше :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и не разбрах за тези елипси в багажното 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А посочения по-горе сайт не разгледа ли? Там за комбито оригинално дават не елипси, а кръгли говорители - 4 варианта. Следователно слагането на елипси ми се вижда или невъзможно заради формата на говорителя и леглото за него, или е свързано с преправяне, ако изобщо това преправяне е възможно. С други думи, показах ти как е оригинално озвучена задната част на колата, а ти дали можеш да си нагодиш едни елипси - това няма кой да ти каже - трябва сам да си го решиш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Октавия 1 Тур Комби на пластмасовите кори в багажника отворите са ги направили за въздуховоди на парното - хитро, ама май ще затрудни поставянето на говорители.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

от една страна добре-не се потят джамовете но като съм си фен на силната музика... :smt011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.