Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Искам Вашето мнение


SkodaOctavia 1.8T

Recommended Posts

Здравейте на всички ,

Аз съм нов във форума и бих искал да ви запитам следното нещо:

Живо ме интересува Вашето мнение за Шкода Октавия (по-старото лице Октавия 1) 1.8 Turbo /150 к.с./ . Ако сте карали такъв мотор или имате някакви впечатления , моля да ги споделите тук,че ми изпадна една оферта.

Благодаря Ви предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам това е същият мотор, който се монтира на А3. Ако е така - за тези коне колата си е самолет. Пък и ако не я вкарваш в обороти харчи смешно малко, както в града, така и извън него ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си от София има една Октавия '00 Лаурин и Клемент Комби с този двигател на Горубляне за под 14 хиляди лв я дават - гледал съм я, много е добра и с много запазен салон, заслужава си парите мисля...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя не е ли 4 цилиндров с по 5 клапана на цилиндър?Поне така си мисля.

Бегла представа за разхода на гориво - градско - 11 , 12 литра ще и стигат ли при нормално каране?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 цилиндров с по 5 клапана на цилиндър, 2 горни вала. А 210Нм никак не бих ги нарекъл чудовищни... Не върви кой знае колко, не очаквай чудеса, все пак си возя г*зъТ на 235Нм при доста по-ниски обороти... нищо особено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа този двигател се монтира и на Ауди ТТ :) Ако е така и говорим за един и същ двигател, мнението ми за него е много добро ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

виж първите букви на номера на двигатела и питаи някои от коя година е . имат разлика преди 2001 и след това. колкото по нов по добре. мотора е един и същ имат разлика в турбото, електрониката, охладитела и изпускателната система.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Супер е двигателя с различно турбо го правят и 180 кс. С такъв двигател предполага да е и повече екстри ако има и ЕСП е много добре. И определено си трябва диагностика (и по важното от диагностиката е да не е сглобявана от части след някои челен удар) такава кола надали си я е поръчал некои дедо да ходи да си зима пенсииката подхождаш песимистично пък дано си е наред колицата. Предполагам че до 200-300 хиляди ако се пази не може да и се познаят километрите. За разход на бензин е като всеки бензинов двигател от 1,6 до 2,0 даже на книга се води с по малък разход от същия двигател без турбина. За консумативи за двигателя и окачване е и като останалите октавии били те и дизел. Смяна на ремъка на 90 000 км мисля че ми излезна към 500 лева и си трябва хубаво масло пълна синтетика поне по 20 лева/литър.Свещи 4 по 10 лева сменят се на 40 000 км. Бобините на свещите са малко цветомузика работи после изгори предопалагам като остареят дават проблеми 4 по 60 лева са сменяш и поне 2-3 години непипаш.

 

 

П.П. Двигателя си е с 4 цилиндъра 1.8 литра . 20 V не е 2 литра а 20 клапана по 5 на цилиндър с два разпределителни вала вързани с верига от другата на ремъка страна на главата(която предполагам на 400-500 хиляди ше земе да подрънква).

5 цилиндровите мисля са 2.3 литра без турбина и ги слагат на новите Бори. Шкода поне аз не съм виждал с такъв двигател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте на всички ,

Аз съм нов във форума и бих искал да ви запитам следното нещо:

Живо ме интересува Вашето мнение за Шкода Октавия (по-старото лице Октавия 1) 1.8 Turbo /150 к.с./ . Ако сте карали такъв мотор или имате някакви впечатления , моля да ги споделите тук,че ми изпадна една оферта.

Благодаря Ви предварително

А има ли 4х4 с този двигател?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал Ауди А4 99' година, 1.8турбо 150 коня, дърпа много здраво

Аудито беше на един приятел, единствените забележки е че лапа много пари ;)

но все пак ако искаш да вземеш кола с тоя двигател мисля че трябва да се спреш на пассата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.