Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

ГОДИШЕН ПРЕГЛЕД


Aston

Recommended Posts

Здравейте

Направих една година вече /Октавия 2 1.6 Амбиенте/

Минал съм 6200 км.Отивам в сервизалХората казаха че трябва да се смени масло и филтър.Какво предпочитам, ШЕЛ или КАСТРОЛ.На моата Шкода пише "Шкода препоръчва Шел", та затова им казах ШЕЛ.

Не знам каква е разликата, но цената е еднаква.Взеха ми 185 лв за смяна на масло и филтър и преглед през различните видове специалисти.Като си я вземах приемчика казва да си запиша час за смяна на някакви лагери, защото били дефектирали.Не било фатално, но трябва да се сменят.Добре че е в гаранция, та не се налага да плащам и затова.Засега е това.Като ги сменя ще разказвам какво е било.Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Направих една година вече /Октавия 2 1.6 Амбиенте/

Минал съм 6200 км.Отивам в сервизалХората казаха че трябва да се смени масло и филтър.Какво предпочитам, ШЕЛ или КАСТРОЛ.На моата Шкода пише "Шкода препоръчва Шел", та затова им казах ШЕЛ.

Не знам каква е разликата, но цената е еднаква.Взеха ми 185 лв за смяна на масло и филтър и преглед през различните видове специалисти.Като си я вземах приемчика казва да си запиша час за смяна на някакви лагери, защото били дефектирали.Не било фатално, но трябва да се сменят.Добре че е в гаранция, та не се налага да плащам и затова.Засега е това.Като ги сменя ще разказвам какво е било.Поздрави

 

Аз лично предпочитам маслата на ШЕЛ, но мнението ми не е обосновано на някакви научни размишления. Просто ШЕЛ ми звучи по-добре. :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Или 1 година. Карат те да се подпишеш, че след 15 000км или 1 година отиваш в сервиза за смяна на масло иначе гаранцията отпада.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко масло ви горят TDI - PD моторите?

моята Фабия е вече на 4500 км. и няма признаци на горене на масло, а от друга страна служебните фокуси с TDCI двигатели май доливаха на 5000 км. Ако се окаже че TDI - PD моторите горят по - малко масло от другите направо ще се изкефя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези пари които пише колегата за смяна на маско и филтър 185 лв ми се виждат страшно много! Аз преди 3-4 дни сменях маслото на мойта,полусинтетика 10W-40..Препоръчаха ми едно немско масло,сега не мога да се сетя за името,но доста хора са доволни от него,Заедно с смяна на маслех филтър-40лв.Разбира се не съм ходил в ЕТ!Там за тези пари дори няма да те приемат ! :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво масло ти препоръчаха и какво сложи?

Аз съм със Shell Diezel PD и на мен ми излезе приблизително същите пари. Преди на Vectra-та слага полусинтетика (10W40) и ми излизаше към 60 кинта смяната. Но пълната синтетика си е по-скъпа. Не мисля че е проблем.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези пари които пише колегата за смяна на маско и филтър 185 лв ми се виждат страшно много! Аз преди 3-4 дни сменях маслото на мойта,полусинтетика 10W-40..Препоръчаха ми едно немско масло,сега не мога да се сетя за името,но доста хора са доволни от него,Заедно с смяна на маслех филтър-40лв.Разбира се не съм ходил в ЕТ!Там за тези пари дори няма да те приемат ! :)

Поздрави!

 

Годишния преглед в ЕТ не включва само замяната на маслото и филтъра ;) Качествено масло 5 литра струва ~100лв. Castrol SLX - 130 лв. ;) (Цените на маслата в ЕТ, са същите като тези в склада на Castrol)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това което мен лично порази,е че трябвало "да си запише час",та да му сменели някакви дефектни лагери.

Това според мен е грубо неуважение.Какво ли им е пречело да ги сменят,разгеле човекът е там?А сега записвай час,отиди,чакай - ами то си е цял ден.Е,ако има пенсионери сред нас,вероятно няма да го приемат толкова надълбоко.И все пак, според мен,е незачитане на клиента и несъобразяване с факта,че днес няма по-ценно от времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези пари които пише колегата за смяна на маско и филтър 185 лв ми се виждат страшно много! Аз преди 3-4 дни сменях маслото на мойта,полусинтетика 10W-40..Препоръчаха ми едно немско масло,сега не мога да се сетя за името,но доста хора са доволни от него,Заедно с смяна на маслех филтър-40лв...

Парите, които са му взели са нормални. В крайна сметка това е масло от висок клас, при това пълна синтетика. Не знам твоята кола на колко километри е, но неговата е на 6000, при които не е редно да се сипва полусинтетика. А ти за тези 40 лв. полус. масло + филтър ли взе? Ако е така моето мнение е, че не си сипал нещо читаво. Че то 30 и кусур лева е тубата минерално масло :mrgreen: Полусинтетиката върви около 60 кинта за 4 л.

 

gibonass - дори и да не си навъртял нужните километри (10 000 за минерално и полусинтетика и 15 000 за пълна синтетика), след изтичането на 1 година до се сменя ;)

 

Ашко - защо да е неуважение, че не са му ги сменили веднага? След него със сигурност е имало други клиенти, които също са били с час на записване и са чакали той да свърши с маслото. Говориш за загубата на време - ами какво ще стане ако всеки със записан час отиде и смени вместо едно 5 неща? Говоря за загубеното време на всички, които са на опашката за деня ;) Друг е въпроса ако никой не е чакал след него, но се съмнявам да е било така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама моля ти се :roll: Нали трябва да се плюе фирмения сервиз :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.