Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Оборотомер за Felicia 1.3


lovely_engy

Recommended Posts

Здравейте, колеги!

 

Подгонила ме е амбицията да сложа оборотомер на Фелата на мястото на часовника... Някакви идеи и съвети? :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става така лесно, както си го представяш, а и както си го представяха някои други колеги от форума ;) . Най-лесно ще е да си купиш цяло табло с оборотомер... Другият вариант е да ползваш твойто, но с електронната платка от такова с оборотомер.

 

П.п.: Съществува опасност при 2рият вариант да не ти сработят показателя за t и бензиномера, ако платката не е от същата година Фелиция. За това най-сигурно е цяло табло... Дано не съм те отчаял :roll:

 

Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фелата ми е карбуратор... Бих се задоволила и с обикновен оборотомер, но със същия габарит като часовника... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както колегата Redline ти е писал по-горе, много е важно коя година ти е произведена колата! Аз бях този, който Redline визира и също като теб се бях засилил да си слагам на мястото на часовника оборотомер. Е да, ама не! Оказа се, че не е като само да им смениш местата, защото електрониката не пасва и респ.не работи. Затова, ако ти се дават пари, вземи си цялата основа на таблото или просто си карай така :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз не съм се отказал от идеята за имам оборотомер, но ще разчитам на мощната подкрепа на Варненската група (и на тебе, Коко- Redline - да не се скатаеш! :lol: ), така че като се пооправи времето, ще си купя таблото и ще си го сложа. тогава ще мога да споделя подробности и кое как става...(то е ясно - с пари :mrgreen: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чувам я много добре... Искам да имам оборотомер. Предпочитам да имам визуален контрол, вместо да разчитам на глужите си уши... Оборотомер на това място ми е полезен- часовник не ми е. Освен това един оборотомер с дисплей за външната температура е доста полезно нещо. Все пак, оборотомера е ЕКСТРА към стандартното изпълнение. Все едно да си вземеш супер луксозна кола с платнен салон... :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Факт е, не оспорвам че е полезна вещ, ама доста разправии с таблото...

 

Моята Фелиция между другото е същата - на кви километри е твоята? :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бая са, вярно... Тъкмо за първи ремонт (евентуално). Като се има предвид, че на 120ката и направихме на времето ремонт на 250000 и след това изкара още 150000 преди да я продадем, съм доста оптимистична и за това моторче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бая са, вярно... Тъкмо за първи ремонт (евентуално). Като се има предвид, че на 120ката и направихме на времето ремонт на 250000 и след това изкара още 150000 преди да я продадем, съм доста оптимистична и за това моторче...

 

Не й сравнявай мотора с този на 120, фаворитския (айде де - фелициевия :P ) издържа доста повече при правилна експлоатация и поддръжка, карай си я и си свиркай, пък и да се счупи, нищо фатално няма, пак ще върви още хиляди километри. Така че не се настройвай за ремонти, настройвай се за Националния събор ;) .

 

П.п.: Владис, споко бе човек, ше изскочи схемата, ако до тогава не си се обзавел де :roll: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.