Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 1


lubomirov1985

Recommended Posts

Интересува ме,Октавия 1 с двигател 1,6 102к.с. с дискови спирачки ли е отзад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си АБС, колега. Карал съм такава не веднъж и смело ти казвам, че спирачките са супер :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооооо, за ABS - а на Октавия 1 Тур нема какво да говорим - върши супер работа. Екстра е само при базовите модификации, сериен при ниво Съни Тур...... А за спирачката трябва да кажа че е ненормална - едно по - рязко натискане и се лепиш на предния джам - говоря от опит.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предпочитах дискови,но такъв ми бил късмета:):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

предпочитах дискови,но такъв ми бил късмета:):lol:

 

Обективно погледнато точно на този мотор няма смисъл, а всички останали май са с барабани отзад. Почти цялото спирачно усилие се поема от предните дискове. Така са преценили чехите/германците и са били прави. Виж, RS-а е с дискови и отзад (ако не се лъжа). Поздрави ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооооо, за ABS - а на Октавия 1 Тур нема какво да говорим - върши супер работа. ...

Поздрави.

 

Че колата спира добре спор няма. Но ABSа, поне при мен, се задейства малко рано. Поне аз съм с такова впечатление...

 

Goga,

На всяка кола е добре да има дискови спирачки и отзад. Според мен правилото за това дали да са дискови или барабанни трябва да е теглото. Защото като пускаш по нанадолнище няма значение мощността. Лично на мен са ми замирисвали на Octaviata при слизане от Витоша. Бяхме 5 човека в колата и явно и бяхме много независимо че през цялото време спирах на двигател...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моята въпреки, че е Елеганс изпълнение, няма АБС. Отзад съм с барабанни спирачки, но въпреки това, колата спира задоволително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооооооо, за ABS - а на Октавия 1 Тур нема какво да говорим - върши супер работа. ...

Поздрави.

 

Че колата спира добре спор няма. Но ABSа, поне при мен, се задейства малко рано. Поне аз съм с такова впечатление...

 

Goga,

На всяка кола е добре да има дискови спирачки и отзад. Според мен правилото за това дали да са дискови или барабанни трябва да е теглото. Защото като пускаш по нанадолнище няма значение мощността. Лично на мен са ми замирисвали на Octaviata при слизане от Витоша. Бяхме 5 човека в колата и явно и бяхме много независимо че през цялото време спирах на двигател...

 

Поздрави

 

Кога се задейства ABS-а има значение и от това с какви гуми е оборудвана колата ти ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

stenly,

 

Много съм съгласен с теб, но усещам колата дори със сегашните и гуми може да спира по-добре. Определено може да се задейства малко по-късно. Но това е моето усещане.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм че с 4диска си е по добре но въпросната колица е с барабанчета. Прави сте за ABSa наистина се задеиства по рано от на подобен клас автомобили, но спирачките като цяло са супер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
как бе има и 101коня с дискове.

но това да са ти барабанни е и един малак + ... ще сменяш задни накладки 4ак след 80000х. може и пове4е

 

Е то 80К много ли е? Ако е така според теб, само да вметна, че дисковите отзад съм сменил на 150К... Не знам за какъв + говориш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имал съм барабани на октавиата и ми изкараха около 80х. докато предните дискове ги смених 2пъти за това време. да не казвам за накладките колко пъти съм ги сменял 4е ме е срам. явно си е до човека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Накладките при барабаните се износват много по-бавно от дисковите. На Vectra-та смених задните накладки на 180к км. А имаха още живот. Това е нормално. Проблема при барабаните е по-лошото охлаждане, което означава че спортното каране не е за препоръчване (прегряват).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.