Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Безконтактно миене - да или не?


Recommended Posts

НИКОГА те позволявай да ти мият колата безконтактно. Имам проятели, които са си изпотили от това, и сега карат грозновати коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет,

 

Бос съм, моля обяснете - какво значи безконтактно миене ?

 

Мерси и поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безконтактно представлява,когато цялата ти кола я покриват с бяла пяна с помощта на един пистолет,който разпръсква тази пяна.Аз съм мил така колата няколко пъти,не мога да твърдя дали е вредно за колата или не,НО ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН ОТ РЕЗУЛТАТА!Друго си е като си хване ръчичка! :)

Поздрави!:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безконтактно представлява,когато цялата ти кола я покриват с бяла пяна с помощта на един пистолет,който разпръсква тази пяна.Аз съм мил така колата няколко пъти,не мога да твърдя дали е вредно за колата или не,НО ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН ОТ РЕЗУЛТАТА!Друго си е като си хване ръчичка! :)

Поздрави!:)

 

В смисъл, че тази пяна, има химикали които разграждат мръсотията и след като колата се изплакне остава само боята/ в някой случаи и тя пада/ :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, много благодаря за разясненията - ще знам от какво да се пазя.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто съм си взел колата я мия само безконтактно - много съм доволен и не виждам да има някакви поражения по лака или по боята. Нито пък е матирала, въпреки че е металик и по-лесно се забелязва. Така че общо взето зависи къде тия я мият.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безконтактно представлява,когато цялата ти кола я покриват с бяла пяна с помощта на един пистолет,който разпръсква тази пяна.Аз съм мил така колата няколко пъти,не мога да твърдя дали е вредно за колата или не,НО ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН ОТ РЕЗУЛТАТА!Друго си е като си хване ръчичка! :)

Поздрави!:)

 

На някои мивки по този начин разпръскват шампоана по цялата кола и след това започват да търкат с гъбата - това не е безконтактно миене! При безконтактното миене няма толкова много пяна! Да не говорим, че на някой мивки слагат обилно количество препарат за махане на мухи и подобни мръсотии от брони и т.н. Този вид препарати са много силни... На колата на един приятел (двумесечен Mercedes S class) му се натира предния капак и падна никела ор решетката :? Доста неприятно беше, нали се сещате, че гаранцията на лаковото покритие не покрива подобни случаи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, ако препарата за безконтактно миене е разреден, както трябва или малко под нормалното – няма по-добро миене от безконтактното!

@ Tafkata - с ръчичка е добре, но само ако гъбата в ръчичката е чисто нова! Щото с тая гъба се мият и праговете, а понякога и джантите... Сещаш се, колко песъчинки има по тях, нали?

Аз лично нямам оплаквания от безконтактното миене ;) Просто трябва да миете колите си там, където сте сигурни, че няма да ви направят някоя мизерия...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откакто съм си взел колата я мия само безконтактно - много съм доволен и не виждам да има някакви поражения по лака или по боята. Нито пък е матирала, въпреки че е металик и по-лесно се забелязва. Така че общо взето зависи къде тия я мият.

Цитирам мнението на колегата, защото съм напълно съгласен с него.

Мисля, че не е добре да се търка с гъба, защото са я изтървали 100 пъти и е станала по-скоро шкурка.

От доста години го "практикувам" това миене и няма никакви проблеми с боята.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз моята кола само безконтакто СИ Я МИЯ АЗ.Имам си паростуика с 2 маркуча-един за водата и другия за активната пяна!Активната пяна я разреждам с вода(има си определена доза препарат-разрежда се към 1:10) и тн.Нямам никакви проблеми.А да си мия колата с четка-изклщючено-да ми надерат боята!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа на ОМV където е миенето на самообслужване, миенето може и да е безконтактно. Предполагам,че препарата е разреден правилно . :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи от боята и как е нанесена и изпечена. АКо всичко е точно не би трябвало да има проблеми. Те все пак тия фирми дето произвеждат препаратите и те ги тестват уж.........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

безконтактното е по добро. идеята му е да не се търка по боята за да не се драска. тия на които им падат боите си е до бояджията. ако не става от първия път мият ти я пак веднага и готово.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа на ОМV където е миенето на самообслужване, миенето може и да е безконтактно. Предполагам,че препарата е разреден правилно . :(

На OMV в Младост от 4-5 месеца автомивката е гола-вода. Да, пуска препарат, но колкото и старателно да я "насапунисвах", колкото и старателно да я плакнех, колата винаги оставаше мръсна. Вярно, сваля основната мръсотия, но винаги остава най-долния слой, който се вижда едва след подсушаване или след като изсъхне автомобила. Пробвах какво ли не - посока на миене/плакнене и др. та до викане на управителя. Нищо не помага. Момчето се съгласи с мен, че колата няма вид на току що измита и....толкова. От друга страна, ако я дам на някое от работещите на бензиностанцията момчета да ми я измият - всичко е наред. Но разликата идва от това, че те търкат след насапунисването... т.е. и те явно знаят за проблема, ама никой нищо не прави по въпроса. А преди не беше така. Може би прекалено много разреждат препарата. А на какво основание, при положение, че вече веднъж намалиха времето за 1 левче... :evil:

 

Безконтактно представлява,когато цялата ти кола я покриват с бяла пяна с помощта на един пистолет,който разпръсква тази пяна....,НО ОПРЕДЕЛЕНО НЕ СЪМ МНОГО ДОВОЛЕН ОТ РЕЗУЛТАТА!Друго си е като си хване ръчичка! :) ...

Има и друг тип безконтактно (например на бензиностанция "Еко" на бул. "България") - там напръскват колата пак с някакъв препарат, но тя не побелява а седи като мокра. След това плакнат, като при изплакването препарата леко се запенва.

Пробвах и двата вида безконтактно. Резултата е отличен. Но колата не беше супер мръсна. Явно ако имаш много мръсотия, чак тогава се налага и намесата на ръка, знам ли. Но ми прави впечатление, че някъде по някоя фуга, ръб и т.н. ако не се подсушат след такова миене, остават едни цветни (зеленикави) засъхнали капчици. Което ме притеснява, защото наблюдавам момчетата, че изплакват автомобила много обстойно и обилно, което ме навежда на мисълта, че препарата трябва задължително да се отстранява на 100% от лаковото покритие. А тези капчици на трудно достъпните места остават. Е, аз си ги махам в последствие сам, ама не е в това въпроса.

 

Баща ми има четка със супер мек косъм, може би естествен, знам ли. Та мисля да започна да мия с нея, защото четката няма как да задържа песъчинки, за разлика от гъбата, стига разбира се и водата да е чиста. А в най-скоро време мисля да последвам примера на Black Pearl и да си взема водоструйка с опция за препарат. В крайна сметка Шкодака винаги съм го мил сам и знам, че е голям, кеф.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.