Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия 150PS с турбо


diduli

Recommended Posts

Здравейте.Дълги години в нашето семейство сме фенове на Шкода.Едната 105l е на 22 гпдинки и още си я караме.Сега мислим да вземаме шкода октавия 1.8 с турбо 150коня.Някой имали впечатления от тази кола.Например турбото читаво ли е?Окачването става ли за нашите пътища.....Забравих да кажа че ще е нова от магазина.Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

diduli,

 

За двигателя не мога да ти кажа много - аз съм фен на дизела :mrgreen:

Иначе окачването е достатъчно добро. Няма да имаш проблеми с него. BTW не пишеш дали новата или старата Octavia. Че окачването е доста различно...

 

Поздрави

 

PS: Sorry за първоначалното объркване. Темата е за тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимай я колата без да му мислиш ;) Ще останеш доволен от нея. А двигателя - за тези коне върви много добре. Като го настъпиш дърпа доста, като го галиш - мърка доволно и разхода му пада до смешно ниски стойности (опита ми е с Ауди със същия мотор).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мисля, че ето това е твоята кола 110км/ч на 2-ра предавка

 

http://www.vbox7.com/play:b3661c50

Като направиш няколко пъти така и половината резервоар го няма :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаи смело а и при условие че колата е 30000 лв надали е толкова голям проблем 1500 лева турбото. Ако се пази както трябва след зор изчакваш 3-4 минути да се охлади от маслото предполагам и 300 хиляди ще направи безпроблемно. А моторчето 1.8Т си е супер...

Плюсовете са много за минусите се сещам че поне при мен горят бобините на свещите на поразия (всяка свещ си има бобина - 4 броя) вече смених всичките по 60 лева са някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моторът е здрав, ако го караш с хубав бензин ( от 98 нагоре... ) и предписаното двигателно масло, няма да имаш проблеми ни с турбо, ни с нищо... Окачването също е подходящо за нашите пътни условия, стига да не издевателстваш върху него естествено :roll: .

 

А моторът си стреля не малко, все пак е турбетка ;) /

 

Добър избор си направил, успех по-нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двигателя е куче от всякъде. Познавам един душман с такъв щом тои не е могъл да го измори досега занчи наистина е здрав. А за вървенето върви доста добре. Смятам че няма да съжеляваш с покупката на такава колица.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взимаи смело а и при условие че колата е 30000 лв надали е толкова голям проблем 1500 лева турбото. Ако се пази както трябва след зор изчакваш 3-4 минути да се охлади от маслото предполагам и 300 хиляди ще направи безпроблемно. А моторчето 1.8Т си е супер...

Плюсовете са много за минусите се сещам че поне при мен горят бобините на свещите на поразия (всяка свещ си има бобина - 4 броя) вече смених всичките по 60 лева са някъде.

 

С какви свещи караш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

С какви свещи караш?

 

С каквито са ми дали в ЕТ мисля че бяха 3 електродни бош помня че си бяха в кутиика с номера и чак като ги разпечатиш се разбира какви са.. ама преди да сменя свещите изгоря едната бобина смених я, смених свещите изгоряха още две бобини и смених и всичките може пък нещо от топлото да се прецакват нали са заляти с няква пласмаса... засега се кротна ама си имам и една резерва здрава за секи случаи. Иначе почва да прекъсва, светка на таблото за грешки в двигателя и върви като трактор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здрасти,

Преди три седмици си взех такава Окатвия 1.8 Turbo /150 к.с./ и триабва да ти кажа че съм много доволен.Двигателят е супер но се приготви за солиден разход ако я настъпваш.Иначе с нормално каране харчи м/у 8 и 10 литра.Поздрави и успех с намирането на запазен автомобил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.