Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia II 1.4 MPI


gogata

Recommended Posts

Има ли такава Октавия, колеги? В сайта на ЕТ на едно място пише, че асортимента от двигатели за българския пазар започва с 1.6 двигателя

Асортиментът от бензинови двигатели за българския пазар включва: 1.6MPI /75 kW /102 к.с. и...
, а в pdf-а с ценовата листа( http://www.skoda-auto.com/NR/rdonlyres/EF4B0B29-6ABD-4061-A899-C860B2C24594/0/cenova_new_octavia.pdf )има и двигател 1.4 :oops: . Объркан съм, разяснете ми, моля. Извинете ме за спамерската тема, ама ми стана твърде интересно.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално наистина пише че се предлага такъв двигател за Октавия 2,но наистина както каза колегата този модел ше гори доста бензин :)

Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колеги,

 

По въпроса за двигаел 1,4 за Октавия работата е ясна, но и малко тъпа - това е базовия двигател на Фолксваген Голф ( ние имахме такъв, преди да вземем Окти ) и понеже Октавия е на основата на Голф 4, са и нагласили и този двигател. Лично за мен двигателчето е добро - Голфетката дигаше 160 на магистралата, харчеше 7,5 л. градско и беше супер като ускорение и отдавана мощност ( за този тип кола и ДВГ ). Но ми се струва, че Октавията като тегло не е за този двигател, пък бил той и MPI. Голф 4 от 2000 г, 1,4 ли е само или 1,4 MPI ? Просветете ме, и аз като колегата malkiq " имам интерес да науча колкото може повече " :D .

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа е само 1.4.Имаме служебна Опел Астра Класик (полицейските) и да ви кажа ми се струва че има доста висок разход за двигателя си и обема!Но какво да се прави....истината е 1.9 ТДИ или бензин над 1.4,това е! :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Моята Фабия е с такова двигателче. За това малкото купе този двигател е малък, па предсавям се как ще потегля октавията.... смешна работа. Вече съм НАПЪЛНО СИГУРЕН, че следващата ми шкода ще бъде с дизелов двигател. Брат ми си взе Поло 1,9ТДИ- ПД. Е страшно върви това моторче. Шумно е само при ниските предавки. Като си влезне в обороти не се чува. Горещо го препоръчвам и за Шкодите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.