Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

амортисьорчета на капака над мотора


shotik

Recommended Posts

искам да си монтирам две амортисьорчета на капака над мотора на формана.някой правил ли го е,ако е от софия бих искал да го видя как е захващането,снимки или размери.моите са както тези на задната врата ,но са по къси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм помагал за монтирането на такива на Астра, но бяха специален кит за съответния модел и паснаха както си беше според инструкцията. При астрата се захващаха след сваляне на един от болтовете, които крепят калника - това отдолу. Отгоре се мъча да се сетя имаше ли си някакво место, но съм забравил. Ти откъде си ги взел, специални ли са или са просто по-къси амортисъорчета. Май ще трябва експериментиране. Иначе си е доста удобно като отвориш капака да няма нужда от подпиране с пръчката. Айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имах от ситроен амортисьорчета ,останали с други части от трабанта и вартбурга които имах,но бяха 4 см по дълги от тези на формана.на една една от сбирките колега с трабант като отвори задната врата тя остана хоризонтална и трябваше доста да се свие та да стигне в багажника и така му предложих да дойде да премерим и така направихме пробата, капака му се отвори повече от очакванията и ми остави неговите.не съм ги мерил да знам колко са дълги но трябва доста да се натисна върху тях за да ги свия.накрайниците са на 90 градуса шарнирни болтове.

 

http://www.vwclub-bg.org/forum/viewtopi ... sc&start=0

 

на петото мнение има снимка и като гледам от тук ще приспособявам ,а ако някой ми прати размери или други материали ще бъде по лесно.утре ще ги премеря и ще видя означенията и по натам ще пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз бих ти препоръчал да не слагаш,защото след време(кратко ако не са ти чисто нови ) ще трябва да ги сменяш.пък и е по-практично да си е с пръчка.защо?защото напр.ако вали и искаш капака да е по -ниско просто слагаш пръчката в някоя от дупките по -наляво,а ако си с амортисьори няма как да го направиш.това е мое мнение ,не натоварвам никого с него.

успех :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
  • 2 седмици по-късно...

най после качвам снимките на амортисьорчетата на капака над мотора.

заготовката на стойката за долните болтове беше от ламарина 240Х60Х2 мм.имах снимки как ги правя но без да искам ги изтрих с още други снимки.надявам се като видите снимките да разберете как са ,като само допълвам че под мястото на захващане на долните болтове ламарината е сгъната като П профил за да не се огъва ,когато се затваря капака .на капака само пробих отвор ,вкарах болта и с пинсета промуших през процепа гайката и ги стегнах.

 

http://www.snimka.bg/profile.php?view_a ... m_id=40710

ако не се отваря,на автори и на търсене напишете shotik

търсете албума на шкода,приятно гледане!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко много добре си го барнал , ам мислил ли си след N тото затваряне , че ще замяза на кифла т.к. ламарината е много мека и с малко оребрения , а така не става да се пуска от високо капака ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.