Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

За зелените жилетки


Recommended Posts

Днес един на улицата продаваше "задължителни зелени жилетки". Доста се учудих. По-късно баща ми се обади да ме попита дали да ми купи и на мен и вече много се учудих. Оказа се, че били задължителни заедно с триъгълника и аптечката. Слагат се в случай на авария, за да се избегне евентуално произшествие докато сменяш спукана гума примерно. КАТ масово правели проверки...

 

Някой знае ли нещо повече? Вярна ли е тази информация?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, колега,

 

Все още не са задължителни, но ще станат. Имаше репортаж по телевизията за тях, катаджиите нямат право - за сега - да те глобяват и въобще да те тормозят на тема светлоотражателни жилетки. Недей да пълниш гушите на мангалите дето твърдят, че жилетките са били " задължителни ". Такива жилетки се продават на смешни пари на входа на КАТ, а мангалите им искат от 3 до 8 лв., според района където се подвизават. Полвзно нещо са все пак, стига да не те връхлети далтонист или заспал шофьор, че закона на Мърфи действа, не спи. :mrgreen:

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и колко струват пред кат ??? къде се продават на най-добра цена???

аз не съм си купил още чух, че било прието от началото на 2007ма ама само чух. а какво става ако караш само през деня колата си и по тъмно не я ползваш??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще се приеме с новите промени в закона, дето още ги разискват.

Аз скоро видях през нощта човек, облечен в такава жилетка и доста добре наистина влияе за забелязване отдалеч и намаляване на скоростта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз отдавна искам да си купя такава жилетка, за да я сложа на задното стъкло, че колата ми е бяла и сигурно би подействала отрезвяващо на някое камикадзе...

 

Но си мисля, че тези дето ги продават за по 3 лева са някакви ментета доста по-различни от тези на полицията...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Внимавайте каво си копувате,защото много от тези дето се продават (независимо от цената) просто не отразяват светлината :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че с новите промени ги приеха жилетките за задължителни вече :roll:

 

Да, остава само да обнародват промяната на закона в Държавен вестник. Аз обаче вече си купих, щото предчувствам как от 5 лв изведнъж, с игрива лекота, цените ще скочат двойно :mrgreen: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз купих днес тамън 2 броя..една за Шкодето и една за Тойота-та..че на баща ми му направили проблеми че нямал..аз ги взех по 2 лв парчето.. ;);)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

е сега следващата седмица като ходя до КАТ ще мина да си взема и аз една такава

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако некои ушко ви пита каде ви е жилетката му кажете че е в кащи да не ви видат некаде по пътя и да ви згазат с нея поради простата причина че са ви помислили за полицаи smile174 smile174 smile035 smile035

 

 

това в крага на шегата трябва си жилетка и аз си купих ама оранжева smile168

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

само в Държавен Вестник като обнародват закона да не пише че трябва да е задължително зелена ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

днес спрях да питам някакви полицай казаха ми че от 1ви ЮЛИ ще следят и глобяват за тия жилетки.

 

пп. това ми е първото спиране и говорене с полицай без да им давам пари или да се разправям с тях :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали знаят кога ша се обнародва в Държавен вестник - аз лично следя всеки ден и ще пиша когато го обнародват.

Друг е въпроса, че след като го гласуваха казаха, че в края на Юни ще се обнародва.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още преди месец самото повдигане на въпроса за жилетките ме наведе на мисълта, че те освен всичко останало са и доста полезни. И се убедих в това, когато в 12 часа през нощта ми се наложи на магистралата да сменям гума. Трябваше да разчитам само на габаритите и аварийките на автомобила. И такова шубе брах някой да не ме отнесе. Та от 3 седмици си имам в багажника на трите коли по една такава жилетка. Не толкова за пред катаджийте (за напред), колкото за личната ми безопасност. Подкрепям с 2 ръце това решение, защото съм убеден, че полза от него има.

 

P.S.: Купих ги от Практикер в София за 5 лв. парчето. А тези, които ги продават по кръстовищата още не съм ги виждал, но не бих си взел от там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.