Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Съвет за Октавия втора употреба от ЕТ


vsv

Recommended Posts

Здравейте,

 

Имам намерение да се присъединя към клуба на притежаващите Шкода и се нуждая от съвет. В офертите за автомобили втора употреба на ЕТ има една Октавия - 2000г, 1.6MPI, бяла, с цена 10500лв (единствена с двигател 1.6MPI в списъка е). Въпросите ми са следните:

 

1) Дали покупката на кола, карана в БГ, с известна история, и в случая от официалния вносител, е по-добра от покупката на такава, току-що внесена от чужбина?

2) Понеже не разбирам от коли и нямам идея за какво да гледам - може ли да се вярва на оценката на инженерите от ЕТ, които твърдят, че колата е в перфектно състояние?

3) Някой знае ли нещо повече за тази кола? (допускам, че бившия собственик може би е член на клуба)

 

Предварително благодаря!

 

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. въпрс на късмет е, не се знае дали колата карана извън бг я е карал някой дивак или е гледана от собственика и както трябва.

 

2. на оценката на инжинерите може да се довериш напълно, но тък като те ти я продават не се знае дали това което мислят и същото с това което ти казват. Погледни обявите за коли без значение марка / модел / година навсякъде пише 'отлично състояние'. Това е работата на продавача да се изкаже максимално добре за колата ;)

3. идея си нямам.

 

въпрос >> а те дават ли ти някаква гаранция поне някой месец, че колата е безпроблеми??

 

успех с покупката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор :D

 

Обаждах се - казаха, че колата не е рециклирана и не дават никаква гаранция. Гледах и в mobile.bg - цените на подобни Октавии нов внос започват от 9-10к, но си мисля, че риска да бъда излъган е по-голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен по добре е да купиш стара кола от Германия, пак да кажа от Германия, не от Италия, от където е масовия внос, защото са доста по евтини, подръжката в Италия е ужасна, минават на преглед като у нас, само с документи.

В Германия прегледа наистина е преглед, подръжката им е качествена и съответно са по скъпи, но според моето скромно мнение си заслужава.

Опитай с mobile.de

УСПЕХ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,няма начин да знаем дали предишният собственик на колата е бил член на форума,а иначе относно колата-1.6 е добър двигател,казвам ти го от лични наблюдения!

Не се наемам да твърдя коя покупка е по-добра-на кола,внесена от чужбина или такава от БГ.Все пак гласувам малко повече за кола от БГ,още повече от ЕТ! :)

Поздрави и дано успееш с покупката на октавията!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Имам намерение да се присъединя към клуба на притежаващите Шкода и се нуждая от съвет. В офертите за автомобили втора употреба на ЕТ има една Октавия - 2000г, 1.6MPI, бяла, с цена 10500лв (единствена с двигател 1.6MPI в списъка е). Въпросите ми са следните:

 

1) Дали покупката на кола, карана в БГ, с известна история, и в случая от официалния вносител, е по-добра от покупката на такава, току-що внесена от чужбина?

2) Понеже не разбирам от коли и нямам идея за какво да гледам - може ли да се вярва на оценката на инженерите от ЕТ, които твърдят, че колата е в перфектно състояние?

3) Някой знае ли нещо повече за тази кола? (допускам, че бившия собственик може би е член на клуба)

 

Предварително благодаря!

 

Поздрави!

 

:lol: карам същия мотор (2002 г) - по принцип за колата - малко са и мъничко 101 к.с., но ако не си състезател и не много претенциозен - става - аз много си я обичам и съм супер доволен от нея :lol::lol::lol:

Като гледам и цената - що годе става. Предполагам, че ЕТ ще ти дадат все пак някаква гаранция. Това, че я хвалят е естествено - нали я продават все пак. Иначе малко по-евтина можеш да намериш на Горубляне, ама италианка :evil: Знам ли - нещо не обичам жабарите като първи собственици (да ме прощава някой с леля в Италия ако съм го обидил :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях я и аз тази...

 

отиди на место и ще видиш колко ръжда има по нея. друго не мога да коментирам. тва е първата октавиа с ръждясала предна маска! и странно облепена предна броня с някво тиксо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

видях я и аз тази...

 

отиди на место и ще видиш колко ръжда има по нея. друго не мога да коментирам. тва е първата октавиа с ръждясала предна маска! и странно облепена предна броня с някво тиксо.

 

Как раждясала предна маска!??!?! Тя не е ли пластмасова? Поне при мен е...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и на мен ми стана много интересно но по цялата боя има оранйежи петна - предна броня и маска. явно не е добре подготвена при боядисване. трябва да се види. аз я гледах от оградата и не я погледнах отдолу. няма вид на запазена кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от ЕТ няма да купят кола, която няма да може да се продаде след това. Вече трябва да я огледаш и да прецениш дали отговаря на твоите лични изисквания! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен от ЕТ няма да купят кола, която няма да може да се продаде след това.

 

Абе в България живеем все пак. От човек, работещ в ЕТ съм чувал как връщат километражи примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.