Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Препоръчайте масло за двигател


Recommended Posts

Имам един въпрос-всеки път ли като се сменя маслото се сменя маслен,въздушен и горивен филтър?

Поздрави!

 

1) Когато сменяш масло задължително сменяш и маслен филтър

2) Въздушен на дизелите препоръчват на 30к км, но аз винаги сменям заедно с маслото. За бензинките и газифицираните задължително на 10-15к км (за газ дори на 10к е много)

3) Горивен филтър се сменя на две смени на маслото. Ако си на газ може да го сменяш на 3-4 смени на маслото (зависи и колко караш де).

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...а отностно това какво е маслото и филтъра-всеки разполага с различни финансови средства...

Да, за това има толкова марки масла на пазара - за всеки джоб. Но когато говорим за ВИД масло и двигател на 60 000 км, смятам, че компромис не трябва да има. Ако някой тепърва иска да се убеждава в значението на това какво наливаш в двигателя - негова си работа ;) Пък и не мисля, че 30 лв отгоре са непосилни "финансови средства" за собственик на толкова нов автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

по въпроса за вида на маслото дали да е минерално,полусинтетика или синтетика мисля,че то трябва да бъде такова каквото е предписано от производителя на колата ,ако е синтетика то независимо на колко километри е колата маслото трябва да си е синтетика.При колите,които могат да работят с минерални масла те могат да работят и с полу и пълна синтетика,заблуда е ,че синтетиката

е не подходяща за двигатели с по голям пробег,защото разликата във вискозитета м/у минерално и синтетично масло е най-голяма при студен двигател ,синтетиката е за предпочитане защото си запазва вискозитета в по-голям температурен диапазон,по-добре смазва при студен двигател ,защото маслото е по рядко ,а при по-високи температури остава сравнително по-гъсто от минералното а и мазителните качества на синтетиката са в пъти по-добри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я споделете, че и на мен ми идва времето - 60 000 км. От масла нищо не разбирам. Какво ще кажете за CASTROL FORMULA 0W40 - пълна синтетика? :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.