Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

(Х)ипотетично... СИБанк!


Хашек

Recommended Posts

Вече станаха банални темите относно държавните институции и техните "издънки", но, плащайки днес глоба по фиш, направо побеснях!

 

Нагла и надменна банкова служителка в клон на СИБанк във Варна ме обслужи с привидно отегчение, като ми натърти, че освен 10-те лева глоба има такса превод в размер на 2лв. Аз вдигнах скандал защото банковата сметка е в самата СИБанк и не може да става въпрос за "превод", а за внасяне на каса, също така се възмутих на глас, че няма друга банка в Бг, която взема такса от 2лв за превод, обикновено е стотинки или най-много 1лв. Естествено ш*баната к*рва си го премести от единия крачол в другия и ме прати на касата. 12-те лева си ги платих на касиерката, която бе обхваната от същия дух и поведение на първата банкова служителка.

 

Припомням си, че именно офиси на СИБанк обслужват "клиентите" в КАТ, в Митническите бюра и управления, Полицията и т.н.

 

Ей ти КЪРЛЕЖ в държавата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка банка си има тарифи и вътрешни правила.

Когато се внася на каса дори ДСК ме тряска с 2 лева, но един ден слЮжителката( която познавам поне от 20 години) ми прошепна озъртайки се, че ако платя от картовата сметка не се брои превод и таксата е 0 лева, а към други банки - 1 лев.

Дотогава плащах на каса - тегля от банкомат - такса 45 стинки, ако не е ДСК, после 2 лева на каса ако съм с кеш.

 

Малки хитрини на дребно, но явно това е сладко и микой не пропуска да си поограби клиентите.

Българска работа...

 

П.П. Опознай врага, за да го обикнеш :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Хашек,

 

Можеш ли да ми пуснеш IBAN (и другата информация де) на сметката по която си превел парите? Щото аз преведох и ми ги върнаха защото IBAN-а написан на фиша е стар и не се ползва вече. Та ми виси един фиш от маса време.

 

10x предварително.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здраве да е. Ще си виси глобата. Аз документ че съм я превел имам, да му мислят куките :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това че от КАТ са дали такава банкова сметка с СИбанк не означава че не се плаща за превод.нали после от банката трябва да се прехвърлят парите към КАТ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да се ядосваш и да не се ядосваш, това е. Преди далаверата беше за Росексим(сега ДЗИ), после като дойде бат Бойко, намаза СИБанк на Цветелинчето. Като регистрираш в КАТ даже по няколко пъти те цакат с тия 2 лева, щото всичко е по различни сметки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи утре ще го напиша. Днес си платих 2 фиша един за скорост а другия за престрояване без пуснат мигач. Обща сума 30 кинта. Мацето на гишето беше любезно и ми уточни всичко. Платих в ДЗИ и комисионната беше 2лв. Показа ми образеца каза къде да си спестя някои от нещата за писане абе в общи линии културна работа. Утре само да не забравя ще побликувам Ибана. Поздрави на всички с пожелания повече да не плащат на тази сметка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи утре ще го напиша. Днес си платих 2 фиша един за скорост а другия за престрояване без пуснат мигач. Обща сума 30 кинта. Мацето на гишето беше любезно и ми уточни всичко. Платих в ДЗИ и комисионната беше 2лв. Показа ми образеца каза къде да си спестя някои от нещата за писане абе в общи линии културна работа. Утре само да не забравя ще побликувам Ибана. Поздрави на всички с пожелания повече да не плащат на тази сметка

...тц,тц,тц,...тва пък за престрояването ,как са те гепили :roll:

къде и кога, не бях чувал за такава глоба от години- интересно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еи утре ще го напиша. Днес си платих 2 фиша един за скорост а другия за престрояване без пуснат мигач. Обща сума 30 кинта. Мацето на гишето беше любезно и ми уточни всичко. Платих в ДЗИ и комисионната беше 2лв. Показа ми образеца каза къде да си спестя някои от нещата за писане абе в общи линии културна работа. Утре само да не забравя ще побликувам Ибана. Поздрави на всички с пожелания повече да не плащат на тази сметка

 

Any news ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за забавянето. Приятното пътуване до Кърджали просто ми взе акъла и още витая в облаците. Значи ето какво пише на моята бележка:

 

IBAN: BG26BUIB98888193945000

 

Дано да ти свърши работа, но говорих с един познат правист, които ми обясни че това може да е сметката на КАТ Пловдив а за София да е друго. Ако имаш начин да провериш ще е добре. Ще се радвам ако съм помогнал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...
Вече станаха банални темите относно държавните институции и техните "издънки", но, плащайки днес глоба по фиш, направо побеснях!

 

Нагла и надменна банкова служителка в клон на СИБанк във Варна ме обслужи с привидно отегчение, като ми натърти, че освен 10-те лева глоба има такса превод в размер на 2лв. Аз вдигнах скандал защото банковата сметка е в самата СИБанк и не може да става въпрос за "превод", а за внасяне на каса, също така се възмутих на глас, че няма друга банка в Бг, която взема такса от 2лв за превод, обикновено е стотинки или най-много 1лв. Естествено ш*баната к*рва си го премести от единия крачол в другия и ме прати на касата. 12-те лева си ги платих на касиерката, която бе обхваната от същия дух и поведение на първата банкова служителка.

 

Припомням си, че именно офиси на СИБанк обслужват "клиентите" в КАТ, в Митническите бюра и управления, Полицията и т.н.

Да не ти се налага да имаш работа с банки...и държавни институции. Аз съм потресен мога роман да напиша

Ей ти КЪРЛЕЖ в държавата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече станаха банални темите относно държавните институции и техните "издънки", но, плащайки днес глоба по фиш, направо побеснях!

 

Нагла и надменна банкова служителка в клон на СИБанк във Варна ме обслужи с привидно отегчение, като ми натърти, че освен 10-те лева глоба има такса превод в размер на 2лв. Аз вдигнах скандал защото банковата сметка е в самата СИБанк и не може да става въпрос за "превод", а за внасяне на каса, също така се възмутих на глас, че няма друга банка в Бг, която взема такса от 2лв за превод, обикновено е стотинки или най-много 1лв. Естествено ш*баната к*рва си го премести от единия крачол в другия и ме прати на касата. 12-те лева си ги платих на касиерката, която бе обхваната от същия дух и поведение на първата банкова служителка.

 

Припомням си, че именно офиси на СИБанк обслужват "клиентите" в КАТ, в Митническите бюра и управления, Полицията и т.н.

 

Ей ти КЪРЛЕЖ в държавата...

 

Всички банки вдигнаха таксите, както се казва финансова криза, дали е редно е друг въпрос особено при превод по сметка в същата банка. За информацияя в ДСК от 01.09 превод по сметка в ДСК от клон на ДСК струва 2,50 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.