Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Полицията с частни коли?!?!


Ради

Recommended Posts

Имам едно такова питане, от известно време насам забелезвям, че на ул. Кукуш с частните си коли седи полицията и спира, проверява ама незнам дали глобява или са излезнали да изкарат пари за празниците :mrgreen: Чуда се ако ме спрат как да проверя дали въобще са на работа, от КАТ ли са от къде са и въобще имат ли право да спират. Иначе потропват нервно с палката :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По закон трябва да са със служебна кола и светлоотразителни жилетки. Както ги описваш май не са на работа тез :mrgreen:

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

според мен се случва следното. полицайте са на работа но са пеша. има такива който са без кола а обикалят пеш. Мързи ги момчетата или им е писало да обикалят и са седнали в личната кола на някой от 2мата и от там си махат с палката.

 

дали ще са накрак и ще висят прави и ще те спрат е едно и също с дали ще излезне от кола и ще те спре.

 

пп. това го наблюдавам и в квартала където живея!

 

пп2. ако на колата имат 'буркан' и те гонят с нея за да те спрат,а тя няма надписи полиция и някъв номер тогава се бягай, разправяй се, помни номера и имена и тн.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, ама поне като са със служебните коли знам, че са на работа колкото и смешно да звучи това, а така май се получава всеки с палка може да спира :?: :!:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 170. ...

(2) Когато се извършва контрол по спазване на този закон, контролният орган е длъжен да поставя на 150 метра в двете посоки на пътя указание (знак) за наличие на контролен пост.

 

Това е по закон. Аз никога не съм видял да го спазват....

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чл. 170. ...

(2) Когато се извършва контрол по спазване на този закон, контролният орган е длъжен да поставя на 150 метра в двете посоки на пътя указание (знак) за наличие на контролен пост.

 

Това е по закон. Аз никога не съм видял да го спазват....

 

Поздрави

 

Това е при кпп и блокажи.Там се изисква и офицер и заповед от прокурор за кпп с конуси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

а по някакви нови промени в закона и наи тъпите пешаци могат да те спират с ръка. вече всеки тъп милиционер може да те клати за дребни. а ако му откажеш проверка(не му дадеш документи или му щипнеш) ставаш престъпник по висок член. след паркиране на тротоара пред западен парк си имах разправии с кашиците(двама рекетиора с джипка) и отнесох акт на лична карта и номер на автомобил(без талон и шоф.кн.) за неправилно паркиране и осуеряване на полицеиска проверка(все пак без палка са ме спряли какви документи за тия освен Лична карта)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според закона, всеки гражданин (пешак, шофьор и т.н.) е длъжен да изпълнява разпоредбите на органите на реда (КАТ, полицай...). С други думи всеки униформен всчко ченге може да те спре, с палка или без. Друг е въпроса кое от всичките тези длъжностни лица какви документи може да изисква. Ако даден документ не му е в компетенцията, той трябва да извика съответния колега. С други думи "обикновено" ченге не би трябвало да ти иска нищо повече от лична карта. За шоф. книжка той трябва да извика КАТ. Прилагам и следната случка - преди 3-4 месеца, в 11 вечерта ме спират 2-ма униформени (патрулиращи). Дадох им лична карта, но си бях забравил талона на колата и книжката. Единия се обърна към другия и го попита "да викаме ли колега от КАТ?", отговорът беше "ма'ни го, къде ще го чакам". И си тръгнах. Та така, просто човек трябва да чете и да си знае поне частично правата ;)

 

А дали ченгетата са тъпи - вярно е - има някои слабоумници сред тях, но нека не слагаме всички под общ знаменател. Дали е катаджия или редови полицай - това са хората, които в дадена ситуация ще ти окажат помощ, изпълнявайки служебните си задължения (и не само). И аз знам, че мога да разчитам на тях. Лично на мен ми се е налагало да викам полиция и съм АДСКИ доволен от бързата и точната реакция от тяхна страна. Нека не бъркаме системата и бюрокрацията със служителите по улиците ;) И свободата и свободията ;) Не случайно в някои туристически справочници за Европа изрично пише "внимавайте как се държите с органите на реда" или нещо подобно (цитирам по памет). За справка вижте последното приложение за шофьорите, издадено с Труд или Стандарт (не помня).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз отбягвам да си говоря с тях, даже като ги видя от далече заобикалям, защото като ме спрат и започват с кухите си въпроси и нямам желание да им гледам грозните мутри.

 

вчера ме спряха 3ма с кола(лада нива) нямаха зелени жилетки значи са били обикновенни полицай нали така ???

та спряха ме и ми искаха всички документи и за колата и талон и застраховки и тн.

Сега като прочетах на Юли думите, значи не са имали право да ми искат нищо освен лична карта. :(

 

интересно нещо>>: като бях загасил колата той един ми гледа документите а 2ма се въртят като мършояди около колата. Единя ми казва : единят заден габарит не ти работи, аз му казах че е така защото съм загасил мотора с включен мигач :mrgreen:

и оня ми вика: ''АААА да бе верно''

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе опитват се да изцоцат нещо. Вчера ме спряха. Аз минах на червено на един много куц пешеходен светофар, дето никога не съм виждал да пресича някой, ама да не се оправдавам де. Те бяха с кола и ме спряха с палка. Поискаха ми всички документи, гледаха стикерите. После ме помолиха да отвора багажника. Питаха ме колко точки са ми останали и казаха, че ще пишат акт. 10 точки, нананана.... Влезе полицая в колата, седя около 3-4 минути - аз не проявявам никакъв интерес и си чакам акта. По едно време оня излезе, даде ми документите и без да каже и една дума се обърна. Според мен изобщо нямаха кочан. Май си имаха някаква акция да ровят из багажниците...щото гледах, че има постове на доста странни места.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен май проблемите са два: единият е ние като водачи който нарушаваме правилата, а вторият е че тези така наречени пешаци не са излезнали на работа т.е. те са на работа, но гледат да изкарат някой лев докато са на смяна. Въобще думата полицай е равно на доходоносен бизнес. Просто полицая прилага цялата строгост на закона за да изкара рушвет, за да не приложи закона, а пък ние виновните даваме, защото знаем че следващия път като минем на червено ще минем с 10 лв. Въобще въртим се в един омагьосан кръг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А и сега се сетих още нещо :D

Един приятел го спряха на гаража Земляне на изкачването за превишена скорост там има ограничение 40, та КАТ си го засече с около 70 и познайте какво се случи: 10 лв. А това че радара е засякал кола минава в графата: минала е кола със специален режим т.е. я линейка, я пожарна я нещо друго.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не, че не нарушавам, но поне рушвети не давам. С едно единствено изключение за около 10 години стаж - 5лв за минаване на червено на десен завой. Някак си не ме блазни да давам рушвети. Ма може причината да е в това, че не съм си платил нито един акт до сега. Кога ли ще ме натоварят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз не, че не нарушавам, но поне рушвети не давам. С едно единствено изключение за около 10 години стаж - 5лв за минаване на червено на десен завой. Някак си не ме блазни да давам рушвети. Ма може причината да е в това, че не съм си платил нито един акт до сега. Кога ли ще ме натоварят...

 

Колега не визирам теб, просто аз пуснах темата защото при нас на Кукуш редовно си седят такива пешак полицай.

А както се казва размишлявам върху живота :-k

 

:smt044

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам едно такова питане, от известно време насам забелезвям, че на ул. Кукуш с частните си коли седи полицията и спира, проверява ама незнам дали глобява или са излезнали да изкарат пари за празниците :mrgreen: Чуда се ако ме спрат как да проверя дали въобще са на работа, от КАТ ли са от къде са и въобще имат ли право да спират. Иначе потропват нервно с палката :mrgreen:

 

имаш в предвид онези две заптиета с синята вектра А ли ? как само се криеха в храстите ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова никой не обича ченгетата.Когато си им в ръцете те ръсят като куче касичка.Аз преди няколко години се заинатих и реших да не ставам спонсор на полицията и гледам да спазвам правилата за движение без тези за скороста и за паркирането.То тях и да искаш не можеш да ги спазваш.Сега чакам и на най-загубения светофар и като отмина виждам съжалението в очите им как 10 кинта ги отминават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега,

 

крайно време е било да почнеш да спазваш правилника! Да, скороста е нарушението което правя. А в мнооого редки случай съм минавал на червено и то най-често на прецакан светофар! При паркиране винаги гледам да съм по правилник че са ме вдигали 3-4 пъти и хич не ме кефи да го отнасям пак...

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.