Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

100s turbo бедняшка раота


Recommended Posts

Кой няма да ни изчаква като катерим Шипка... :D

При всички положения много бързо и решително действаш,като я видях нищо и нямаше на количката...Евалла!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kakto VGZ ti pisa na drugia forum sys toz karburator sha se uzoris.

 

Mislil li si kakvo sha pravis sys predvarenieto? Pogledni na reno5 kak sa resili problema ,pri Turbo Rapidite dokolkoto si spomnqm sa imali prepravqno delko koeto VRYZTA avansa pri poqva na naduv.

 

Ako go podkaras ,spored men pri 0.5 Naduv veroqtno sha ti preskochi mnogo byrzo ambriaza ,ako ne i skorostite - zastoto sha pravis ne po-malko ot 2 pyti zavodskiq moment vyv bezobrazno niski oboroti;)

 

I kakvo stana sys toz Alfosania motor deto stese da slagas?:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега а дали това "назлобване" може да се причини на 120l и какви разлики има направата му с 100s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

както всички знаете разликата между двигателите на 100 и 120 нямат сериозна разлика тъи че не виждам проблем да се направи. Анастасе само носи здраво въже, което се надяваме да не се наложи да носим. Ще нося доста инструменти, които също се надявам само да носим ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да поздравя колегата Анастас и съответно неговия навигатор и помошник механик,че буквално за няколко дни успяха да реализират този интересен проект,който за нула време успя да събере целия народ на събора!Поздрави за това,че колата при положение,че е била сглобена в последния момент,в последната вечер,без време за каквито и да е настрйки и тестове,успя да стигне и да се прибере без сериозни перипетии от мястото на събора!Сега с нетърпение ще чакаме,новите настройки,за да видим какво може колата!

П.С. Мерси и за изключително приятната компания,момчета!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:D:D мерси мерси ако не ме ядосваше навигатора нямаше да ви зарежа така ама какво да се прави :?

така накратко кво ставва с колата

-ремонтирах си ламда монитора и днес ще настроивам карба

ОСТАНА САМО

-шлаиф на фланеца на карборатора забелязах го вчера че се е изметнал от заварките и не ляга добре на едната камера

- аванс на делко ако забелязахте нямах трябва да пробия менбраната

от другата страна и да свържа щуцерите защото нямам вакум вече а налягяне

-да преместя кулера

- бензиновата помпа несмогва и ми прекъсва на много power :cry: демек трябва ел.

-нов по як радятор както и маслен

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:D:D:D мерси мерси ако не ме ядосваше навигатора нямаше да ви зарежа така ама какво да се прави :?

така накратко кво ставва с колата

-ремонтирах си ламда монитора и днес ще настроивам карба

ОСТАНА САМО

-шлаиф на фланеца на карборатора забелязах го вчера че се е изметнал от заварките и не ляга добре на едната камера

- аванс на делко ако забелязахте нямах трябва да пробия менбраната

от другата страна и да свържа щуцерите защото нямам вакум вече а налягяне

-да преместя кулера

- бензиновата помпа несмогва и ми прекъсва на много power :cry: демек трябва ел.

-нов по як радятор както и маслен

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Интересно ми екак са настроива карбуратор ,чрез "Ламда Монитор" и какво представлява той?:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ананстас удоволствието беше изцяло наше. Направо евала с неизпробвана и ненастроена кола да се решиш на такъв път. Стискаме палци следващият път всичко да е наред ама тогава ще се чудим как да те гоним :(:(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами как става :roll: навиваш някаде след сакса една ламда сонда и мериш напрежението и спрямо маса за 0.5 В се смята че сместа е 12.5 към 1

може да се мери и с мултицет но това е по добро ;)

http://runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=11

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами как става :roll: навиваш някаде след сакса една ламда сонда и мериш напрежението и спрямо маса за 0.5 В се смята че сместа е 12.5 към 1

може да се мери и с мултицет но това е по добро ;)

http://runel-tech.com/?p=productsMore&iProduct=11

 

Амм нещо такова ша е по-добре от без хич ,ма освен Стоикометровата стонист (14.7 към 1) другите 2 неща които ша показва са (неизвестно бедно) ,(неизвестно богато). Ама имаики в предвид че си със карбуратори - може и да свърши някаква работа

 

Уепех ;)

 

П.С. Ето я Трансфер-Функцията на Narrow Band O2:

 

O2transfer.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цветомузика за ламбда сонда се прави за 1/2h и излиза около 5 лв. 10 диода, един чип (2.5 ако не се лъжа), две съпротивления и един кондензатор (незадължителен). Ако някой го интересува ще пусна линк към схемата.

 

Иначе това е повече от достатъчно за да се регулира карбуратор/газова. Карах така 4 години на Vectra-та и на реглаж на газ не съм ходил!

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напълно достатъчно?:)

 

Само ша ти кажа една исотиря - когато за първи път Златков и Величков ходиха във Кралството да им демонстрират възможностите на Дайното и са му показали широколентова сонда като са му обясняли че това са си е стандарно оборудване със всеки тюнинг сервиз - човека са сопнал и казал "ЕХХХ да ги имахме тези преди години само"

 

А иначе що требе да си купуваш - нали си от Пловдив? Ми само за тоз град аз лично съм пращал 2 бройки ,взимаш ,Jet-ваш и ... връщаш ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси ама аз много рзвалям така че пак мерси между другото калко струва една широко лентова :?: :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мерси ама аз много рзвалям така че пак мерси между другото калко струва една широко лентова :?: :?:

 

Sys sravnitelno visok Sampling (1KHz) i DataLog - kym 400 kinta :

 

http://www.zeitronix.com/order/order.htm

 

Inak sym vizdal eftini kontroleri sys cena pod $100.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.