Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

искри по кабелите на бобината [подменени]


joeless

Recommended Posts

какво се прави когато по кабелите на бобината прескачат искри? Както беше казал някой тук - "цветомузика"?

сменям кабелите? сменям бобината? или? :oops: :|

 

търсеих в темите но не открих... само предложение да се види дали прескачат искри там ако еди какво си ... и взех че пробвах - ей ти на сегга нов проблем в срисъка :(:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Веднага сменяш кабелите това е един от признаците че кабелите са заминали. чудно е как колата работи все още на всички те и цилиндри. 8) 8) на бубината и няма нищо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не че работи на всички :oops: втори няксъде се губи :oops: :roll: и не знаех досега защо....

БЛАГОДАРЯ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем и май утре ще трябва да ходя за кабели :(

 

Как да разбера дали палеца и капачката на делкото са ми ОК? Кога се сменя палец?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам същия проблем и май утре ще трябва да ходя за кабели :(

 

Как да разбера дали палеца и капачката на делкото са ми ОК? Кога се сменя палец?

за палеца трябва да му премериш съпротивлението с омметър и трябва да е в границите.а за капачката си е изправна ако:

-не е спукана някаде и не прескачат искри

-подвижния графит от вътрешната страна е там и се движи лесно

-клемите за всеки цилиндър не са много износени и окислени

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за палеца трябва да му премериш съпротивлението с омметър и трябва да е в границите. окислени

 

Кажете, моля, границите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За палеца 4-5кома е нормално /това за делкото с голямата капачка, защото на старото палеца няма резистор/. Ако е изгорял резистора няма изобщо да запали колата и някой направо запояват проводник на негово място, но трябва да се обръща внимание в цялата верига кабели - палец - свещи да има винаги поне 5кома съпротивление, за да не нарасне твърде много тока през вторичната намотка. Това го споменавам, защото обикновените свещи за 120ка са без съпротивление, а има и кабели по магазините без съпротивление /тези които са с меден проводник вътре като високоволтовите кабели на Бош които се продават на метър/ и трябва да се има предвид, че не е редно да се остава със съпротивление под няколко кома.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

рових кабелите днес... абе много странно ми се стори - кабела на бобината - дебелия - вътре няма жило!!! само има кабелни обувки, които хващат кабела от външната страна, върху изолацията ... така ли е по принцеп? щото не видях и ако има жило къде отива :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пп - какъв кабел да взема - само дебелия ли да сменя, или всички които излизат ото бобината???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабелите се продават комплект 5 броя. 1от бОбината и 4 към свещите. а това че нямало проводник вътре в изолацията си мълчи не го казвай другаде.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя съвет е да вземеш кабел със силиконова изолация 6 метра и почваш да си сменяш кабелите от реле-реголатора до бобината, делко-бобина и от алтернатора кам реле-реголатора. Цялата работа е 30 мин с нови кабелни обувки и шлаухчета. А този дебелия от бобината към капачката на делкото го смени при всички случаи, а най- добре смени и всички дебели кабели (за високо напрежение).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а по какво се познава ментето кабел?!?!

 

Така и така ще ходиш до Варна, отиди с някой от Варненска Шкода Колегия на пазар за кабели, да не се притесняваш, че може да ти набутат ментета. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, направо взимаи нови кабели и не се занимаваи с щуротии. Но внимаваи ече има и ментета.

с първото изречение съм съгласен, но с 2рото не ми е ясно следното нещо/

какво разбираш под кабел менте??? ако оригиналните ти кабели си работят нормално 20 години ментето ще върши тая работа 10 години еми на мен ми е през...***. аз отидах в шкода магазина казах, че искам кабели и какви има, предложиха ми 2 вида като попитах продавача каква е разликата и си харесах едните и си работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време реших да сменя кабелите на свещити , отиам в магазина и взимам комплект БОШ. След като ги монтирах се оказа че ДЗВЕРО (120L 1986г.) неще да работи като хората. Върнах старите кабели и заработи като чесовник. това имах предвид под менте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в събота смених кабелите и свещичките - взех кабели в кутийка TESLA /на самия кабел пише 7mm High voltage supressor cable/ - 12 лв от Симеоновско шосе, мерих ги - по 5-6к Ома са всичките.

 

Свещички - пак оттам Brisk silver по 4,50 лв парчето/били специално за газ,ама аз не им вярвам на продавачите - на самите свещи нищо такова не пише!/

 

След тази покупка направих наново реглаж на ъгъла на запалване и му дръпнах едно междуградско от 150 км. Ефекта бе осезаем - двигателя се укроти, намаляха вибрацииите (преди имаше сериозни вибрации на около 3500 об/мин докъм 4000).

 

А, не ви казах какво бе съпротивлението на старите ми кабели - средно 25к Ома, един беше на 46 и този цилиндър прекъсваше.

 

Та съвета ми за тези , с подвижната дискотека - сменяйте бодро кабелите и свещичките - за 30лв. ремонт пък ефекта е повече от осезаем!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

кабели от лада / жигул / Нива стават ли?? Май няма да успея да отида до варна, билетите за джордж майкъл изпиха бензина .. .а пък в тук има само такива кабели :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако искаш може да ти купя от тука софия като ми кажеш какви точно де и какво и да ти ги пратя по куриер с наложен платеж. за 1-2 дни ще са при теб, а ти ще дадеш парите на куриера. ако искаш кажи мое на ЛС да ми пишеш.

 

то по добре ще бъде някой от варна да ти ги прати че ще бъде с някоий лев по малко доставката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези от жигула май не стават - вземи един мултицет и ги премери в магазина - ако дават около 5к Ома съпротивление - значи стават.

Но доколкото знам за жигулите има вариант на кабелите без съпротивление - меден кабел. И сега колегите ще ти обяснят какво може да се скапе от тях... ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свещички - пак оттам Brisk silver по 4,50 лв парчето/били специално за газ,ама аз не им вярвам на продавачите - на самите свещи нищо такова не пише!/

- На сайта на Brisk обаче си пише, найстина са направени за газ и както забелза сигурно са с 0,55 междина.

 

кабели от лада / жигул / Нива стават ли??
- Не стават.

 

ако искаш може да ти купя от тука софия като ми кажеш какви точно де и какво и да ти ги пратя по куриер с наложен платеж. за 1-2 дни ще са при теб, а ти ще дадеш парите на куриера. ако искаш кажи мое на ЛС да ми пишеш.

- Колегата съм му пращал части и е точен не е нужно да се товари с куриерска услуга може и по пощата да му се пратят кабели от Сф а той да плати с пощенски запис. Ако желае да свирка.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано по пощата или с куриер - излизат почти еднакви пари ... в пощата има една камара такси пак, за паричен запис например под 2 лева не взимат, който изпраща също плаща ... ще се помъча все пак да отида доварна... ако взема аванса тия дни :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е това за Бриск-а - ето ви линкче http://www.brisk.biz/index.php?page=svicky_silver.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

готово, подмених кабелите, Настя вече не пърка толкова нестабилно, и всичко е ок.

Отървах се и от стария въздушен филтър за дребна сума

 

най-хубавото е че вече знам къде във варна е Шкода магазина :mrgreen: Благодарности на колегите !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.