Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Смяна на рамата


Recommended Posts

Чета наредбата за регистрация и т.н. на мпс.

 

http://www.kat.mvr.bg/Nar_I-45.txt

 

Чл. 15. (1) При промяна в регистрацията собственикът на превозното средство представя следните документи:

...

5. документ за собственост с данните за марката, модела, номерата на рамата (шасито) и/или двигателя - само при промяна собствеността или основен агрегат (рама или двигател);

 

Правилно ли си представям нещата:

- имам автомобил Х;

- купувам бракуван автомобил У;

- двигателя от Х на У;

- отивам с У (който се движи) в КАТ и обявявам че съм сменил рамата на Х с тази от У, т.е. правя промяна в регистрацията на Х, като вписвам в нея номера на рамата на У.

 

Някой има ли опит с подобно нещо?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно си разбрал.

 

Отиваш в КАТ с автомобил в движение и основен агрегат от бракуван такъв.

 

Ако се явиш в КАТ с бракуван автомобил за пускане в движение, трябва първо да си минал Технотест.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

минаването на технотеста не би трябвало да е проблем, ако мотора е от същия модел (трябва да е свален от бракувана кола или такава с официално сменен мотор, та стария да е овакантен със съответен документ от КАТ), но и останалата част от колата трябва да е в изправност ;). По спомен технотеста излизаше около 40 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Идеята е да се избегне и технотеста, и друго - ако трябва да пусна в движение бракуван автомобил, който се намира на 250км от града, в който трябва да мина през кат, това е проблем - не мога да го закарам на собствен ход до там (временни номера мисля че не мога да взема, при положение че е бракуван).

Докато при въпросният случай с промяна в регистрацията, надявам се ще мога да се придвижа на собствен ход - със същите регистрационни номера, застраховка и т.н.

Изобщо в случая с промяна в регистрацията, главоболията изглежда че ще са доста по-малко, отколкото при пускането в движение на бракуван автомобил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

Изрових тази тема , дано писалите много отдавна ми отговорят. И аз съм положението на txl, харесал съм купето на автомобил който се намира на 100км от София , искам да го купя и да му насадя моя мотор.Проблема е че автомобила е бракуван :( иначе може да се движи. Как става номера с пускането в движения и възможно ли е изобщо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че в темата ги има отговорите на въпросите ти. Както е написал Хашек, ако се явиш в кат за пускане в движение на бракуван автомобил, трябва да си минал технотест. Но ако се явиш за смяна на основен агрегат (рама), не искат такова нещо. Или поне така пише в наредбата за регистрация на мпс.

За съжаление аз нямам развитие (все още не съм сменил купето, за да ходя за промяна в регистрацията), така че не мога да споделя от опит дали има някакви проблеми с това. Но все още се надявам, че може да стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.