Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

НЕ Е ТОЧНО ТАКА - Октавия 2 с двигател 1.6


Aston

Recommended Posts

Здравейте

Аз карам Октавия 2 с двигател 1.6. Не е толкова тромава колата колкото си мислите.Според мен е доста добре ако я използвате за семеен автомобил.А който иска да се състезава по светофарите, да си купи с по як двигател.Иначе е много икономична ако я карате като хората.На дълъг път 5.5, 5.6 л/100, а в София около 8.5.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, в каква връзка пишеш това мнение? Иначе и аз карам Октавия 2 1.6, и аз мисля, че въобще не е тромава колата. Малко разходчето на градско, ама нищо. Много ми харесва, че е тихичка колата. Твоята какво ниво на оборудване е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с темата "Моля помогнете" на човека който питаше за този двигател.Моята е Амбиенте + цвят металик, предни електрически стъкла, фарове за мъгла и датчици за паркиране отзад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, но едно са 102 к.с., а друго - 75. И аз мисля, че 75 коня са крайно недостатъчни :(

Иначе и моята е амбиенте, но без парктрониците ( за което съжалявам)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, прочети хубаво въпросния пост :D Има Октавия 1 с двигател 1.6 - 75 коня. Даже има колега във форума с такава.

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изпадаме в излишни дискусии - двигателят 1.4 MPI- 75 кс се монтира на новата Октавия - той е базов. Преди фейслифта на старата Октавия обаче, базов беше 1.6 - 75 коня. След фейслифта той отпадна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във връзка с темата "Моля помогнете" на човека който питаше за този двигател.Моята е Амбиенте + цвят металик, предни електрически стъкла, фарове за мъгла и датчици за паркиране отзад.

 

Щракай друг път нов отговор, а не нова тема... Модератора да попремести малко мненията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма Октавия 1,6-75к.с.,а 1,4-75к.с.

Има! :D

Ето я на аватара ми. Двигателя е AEE, като на Фелицията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е какво ли е съотношението на продадени нови Октавии 2 бензин-дизел?Предполагам дизела води убедително! :) Иначе и аз не мисля че 1.6 е малък двигател,макар че от опит мога да говоря,но за старата Октавия! :) Моята е 101 к.с. , но щом казвате явно има и 74,което ми се струва малко малко :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я :evil: :evil: :evil: да не съм чул лошо за 101 к.с. :evil:

 

Верно - не е самолет, ама знаете ли какво прави на Алфа 146 - 103 кс. и при това не я кара жена ми (щото тя има такава). :mrgreen:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че ако е в кондиция 1.6 101к.с. се справя доста добре... Няма да крия, че един Голф 4 с такъв двигател ми напука шошоните оная вечер във Варна на градска гонка с Октавията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:smt039 Аз от тогава му викам Коко 1.6СРа! :lol:

:evil: 1.6СР :evil:

По дяволите колелцето-Коко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

На дълъг път 5.5, 5.6 л/100, а в София около 8.5.

 

Поздрави

 

Да не е дизел все пак...:)))

Тия с дизелите да почват да минават на 1.6 бензин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.