Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

какво е това ? "service IFN "


xpyc

Recommended Posts

Не се плаши а отиди в сервиза да ти занулят борд.компютъра, това се получи и при мен на Фабията и в сервиза ми казаха, че е нормално и че всяка година се прави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди да си занулиш компютъра да-и на мене го дава но ме ми се занимава да ходя да го оправям,иначе няма нищо страшно!Относно проверката на компютъра за грешки-хубаво е чат пат да се проверява :)

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължително един път в годината или на смяна на маслото и филтрите тоест на 15000км. Трябва да све поглежда и да предупреди за евентуален проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нормално е, ако в сервиза досега са ти занулявали сервизния брояч да ти показва SERVICE и някаква цифра от рода на 1500 - обикновено така го настройват, която непрекъснато намалява през 100. Като стигне само до надписа SERVICE и той замига непрекъснато - значи са изтекли и е време да влизаш в бокса за смяна на масла и т.н.

Учуди ме само, че на твоята пише SERVICE IFN. Може да е от различна версия (преди и след фейслифта). Но все пак - щом надписа е SERVICE - отиди и питай наистина в SERVICE-то. Друго щеше да е ако пишеше напр. AMBULANCE или POLICE... :D:D:D (майтап)

 

P.S. - пробвай следното - натисни бутона за зануляване на километража, задръж го и до две сек. дай на контакт. Дръж още три-четири сек. и така (по доста тъп начин) нулираш предупруждението за сервиз. Ако се нулира и не излиза вече - споко - нямаш повреда. Просто наистина отиди в сервиз за смяна консумативи и не забравяй да ги помолиш да ти върнат брояча. Щото - все пак е полезен. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като запалих колата започна да ми изписва на километража "service IFN " Някой имали идея ? Колата е Октавия 1.6 2000г Мерси :roll:

 

"service INF" е по-скоро надписа, или бъркам? Това е сервизният интервал, на който е настроен борд компютъра. Това е интервала за смяна на масло и филтър (покрай това, в сервиза трябва и други проверки да се правят). Зануляването му се извършва, както Bobi Doctora е описал. Не е проблем, че ти е светнал/свирнал. Ако не си сменял маслото от 15000 км. го смени.

 

Въобще даже, но много дразни като пищи на всиако палене. А е и хубаво да се направи това зануляване защото занулява и грешките в компютъра.

 

Колега, борд компютъра е съвсем различно устройство от ECU-то. Зануляването на сервизните интервали няма нищо общо със запаметените грешки! Нямам представа от къде си чул това, но определено си в заблуда... Ако греша, поправи ме ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази информация ми я дадоха в сервиза след като си смених маслото, филтрите и занулиха компютъра и въпреки това след две седмици ми го изписа на борд компютъра. Тогава и аз изпаднах в тих ужас, но от сервиза ме успокоиха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен когато колата стана почти на 1 година ми изписа INSP(инспекшън)-отидох в сервиза-провериха ми компа за грешки(нямаше) и това беше!Всяка година се проверява дали всичко е ОК.А ако пише за масло-то си пише ОИЛ!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сервиз, инспекция незнам кво си сумати надписи изка4ат мисля 4е могат да се настроят да са по нарядко в смисал за маслото от 15 000 на 30 000, ама вече спрях да ги чета направо нулирам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.