Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

вратите дрънчат...


Recommended Posts

преди месец смених старите колони - AIWA, на прилични години вече, двулентови - мислех че едната е издънена, защото дрънчеше неприятно като поусиля...

Сложих новичики Пайнър, 5.5 инча (толкова бяха и старите) не помбня вече модела, пак двулентови... НО нуприятно - оказа се че не дрънчало от говорителите а от самата врата - тоест шума не изчезна :(

предполагам че вибрациите се появяват от механизма на бравата - лостовете там, може би и от този на стъклото. По-интересното е че е само от едната страна - само отляво, вдясно не дрънчи...

След повторно сваляне на кората обаче, и обстойно притягане, побутване и так дальше се установи че нишо не би трябвало да дрънчи - стабилно си стоят нещата .. :(

Някой който има говорители в корите на предните врати имал ли е подобен проблем, и ако го е отстренил би ли споделил как?

 

Иначе новите колони имат малко по-добра фаца от старите - по-изчистен вид на решетката.... само дето звука не се промени .. дразни си дрънченето и това е ... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам дали ще ти се занимава но проблема с дрънченето се решава с изолация на вратите (евтиния вариант излиза по 20 на врата и доста труд). Като дойдеш на събора може да ти обясня подробно как става номера :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление май няма да съм на съборЯ..

и наче другия ми вариант е да преместя колоните под таблото някак си, и нови кори на вратите - тия дупки не могат да зеят там...

не искам да оставам със звук само отзад :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за съжаление май няма да съм на съборЯ..

и наче другия ми вариант е да преместя колоните под таблото някак си, и нови кори на вратите - тия дупки не могат да зеят там...

не искам да оставам със звук само отзад :(

 

Не ги мести ами си изолирай вратите. Няма никаква логика да криеш говорителите под таблото - хората се мъчат да ги насочват не обратното :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

добре тогава .. а как да ги изолирам? едва ли става с вата? :)

макар че .. ако натъпча дебело парче между колоната и външната част на вратата, може би вибрациите ще се намалят малко поне... :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шперплат който се лепи отвътре на вратата (външната ламарина) с пенополиоуретан - не дава на ламарината да дрънчи , от вътрешната страна ламарината се дублира с дървени летви залепени за ламарината (пак с пяна) и хванати с рапидки . операцияте е доста пипкава - иначе няма нищо сложно в нея .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и при мен дръчат колега, изолация му е майката. Иначе предните врати са много подходящи за колони, има идеален обем. Ако ги преместиш под таблото ще загубиш половината звук.Аз предната линия съм я наламил и така е по-малко дрънченето, но пък отзад тубата като се раздумка и тогава ми вибрира огледалото :mrgreen: :mrgreen: Няма спасение

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.