Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Къде е дебитомера?


tinti

Recommended Posts

знаете ли каде се намира дебитомера на Октавия 1.6/75 :roll: :!: :?:

Ако неработи :?: как реагира колата

 

Колега, да разбирам ли, че не знаеш, какво точно се случва с колата ти и за това търсиш/налучкваш предполагаеми причини? Моят съвет е да я закараш на диагностика! Сама ще си каже, какво става, а и ще ти спести време и пари (дебитомера не е 10 лева - тъпо е да го смениш и да се окаже, че не е той). Обикновенно, освен дебитомера, на системата са нужни оборотите на двигателя и външната температура, за да изчисли колко гориво трябва да подаде в определен момент. Искам просто да ти кажа, че може някой друг сензор да се ебав@ и за това ти предлагам да диагностицираш колата. Иначе ако трябва само да отгворя на въпросите ти - дебитомера се намира някъде на тръбата след филтъра, а ако не работи - колата не работи равномерно (дори може да гасне). Моля, описвай подробно проблемите, за да могат хората, които разбират да успеят да ти помогнат и да се радваш на покупката, а не да ти побелеят косите :mrgreen:

И все пак - честито за придобивката!

Успех в отстраняването на проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах проблем с дебитомера но старото ми Ауди. Изключително кофти проблем, дадох сума ти пари докато ми кажат че причината е в него.

Колата пали и върви, но при ускоряване и рязко подаване на газ забива и като че ли за момент двуигателя спира и това при обороти 2200 -3300, а ако продължаваш да натискаш и при по - високи.

Изключително много ме дразнеше, карах я на диагностика къде ли не, най накрая един опитен майстор отвори дебитомера, каза че е ужасно зацапан (предишния собственик е бил жабар) почисти го и ми каза че трябва да сменя сондата, да си сложа пак катализатор (предишни майстори ме бяха накарали да го махна) и т.н. но спасение намя да има заради слабия двигател, голямото купе и богатия на сяра бензин. Аудито замина при един щастлив нов собственик.

Ако колегата има конкретни въпроси - да пита.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 месеци по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.