Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бракуване на стара Шкода


Skoda100S

Recommended Posts

Пускам темата с ясното съзнание, че не е съвсем за този раздел, но е умишлено с оглед евентуалното развитие на събитията след петък.

 

А именно:

Искам ми се да си купя още една Шкода, която по всяка вероятност ще бъде сред капиталите ми като "Недвижима собственост", но май това е реалното й състояние. :oops:

 

Колата е спряна от движение и в момента е със старите черни номера. Собственика иска да я прехвърли на мое има, защото подочул, че и спряните от движение автомобили подлежат на известно данъчно облагане (само слух). Евентуалното прехвърляне освен, че ще ми губи времето може и да струва пари. Затова реших, че щее добре да бракуваме колата, да я окачествим като купчина желязо пред държавата и аз да дам парите на ръка, да си завлача колата и да се приключва.

 

Интересува ме следното:

Как става бракуването?

Колата трябва ли да мъкнем към КАТ или може онзи пич само с номерата да се разходи дотам?

Колко струва самата процедура?

Какви проблеми да очаквам с непобедемита бюрократична машина?

 

 

Надявам се да ми помогнете и предварително благодаря на тези,които ще се отзоват на питането ми.

Всичката информация би ми била полезна в конкретния случай до към 8 вечерта в петък (27април 2007 год.) - тогава ще говоря със собственика.

 

 

Ако покупката на колата не се състои и/или темата изгуби останалия смисъл, който влагам в нея ще помоля тук модераторите да я изтрият, но има време до тогавая

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

до миналата година за бракуване в КАТ трябваше да се представи само талона и бележка от вторични суровини, че е предадена за старо желязо, сега не знам как е може да има и нови правила

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересува ме следното:

1) Как става бракуването?

2) Колата трябва ли да мъкнем към КАТ или може онзи пич само с номерата да се разходи дотам?

3) Колко струва самата процедура?

4) Какви проблеми да очаквам с неподемита бюрократична машина?

 

1) Занасяш номерата в КАТ. Там ти издават някакъв документ. След това в общината да я отпишат (иначе се дължат данъци!)

2) Не. Как си го представяш кола за бракуване да стигне до КАТ?!?!?

3) Май нищо

4) Всякакви.

 

Ако ми пуснеш едно лично утре ще говоря с човек бракувал кола преди 1 месец и ще ти дам по-точно инфо...

 

Поздрави

 

по т. 4 май имаше някаква дребна такса в кат преди 2-3 г., когато бракувах моята 100С-ка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако мислиш да я съживяваш тая кола и да я караш - НЕ Я БРАКУВАЙ!! Ше три трябват всички дяволи на помощ за да успееш да я върнеш на пътя в КАТ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

подозирам, че колегата ще я използва за донор, като гледам и аватара му :mrgreen:

 

PS. Извинявам се на PRR, че му преместих мнението по този начин, но нямаше как - докато го е пускал в дублиращата се тема аз в същото време съм я триел ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бракуването - максимум 5 лева и носиш талон и номера!

Пускането - към 80-90лв - скоро един приятел си пусна една спряна ладичка!

Тва е - спирането е евтино и лесно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички, довечера пак ще погледна темата, ако е изскочило нещо ново, но научих по-важното.

Благодаря за бързите отговори, не съм очаквал да ми пишете толкова скоро :)

 

Хайде, че пак е сутрин и аз пак закъснявам... :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.