Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

молба за съвет Skoda Octavia


afg

Recommended Posts

Здравейте!Искам да се допитам до Вас относно Skoda Octavia 1.6 1997 бензин -добра ли е като двигател,окачване,имали скъпа подръжка и дават ли някакви съществени дефекти?Допитвам се до Вас,защото в момонта ми предалагат такава за 6000 лв.Предварително Ви благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвай търсачката, ще намериш полезно инфо по темата.

 

 

Моето мнение е (никого не ангажирам с него), че 1,6 е малък мотор за това купе, особено ако е този със 75к.с. Но, както казах, това е само мое лично мнение. Колегите с 1,6 бензинки са си доволни от колите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра е машинката! Не става за състезания, но за нормално каране върши работа. Недостатък е, че ако искаш да сложиш газова уредба трябва да е газов инжекцион, защото колекторът е пластмасов (двигателя е AEE). Моята е на бензин, защото не се кара много и не е изгодно да се слага газ. По окачването и по двигателя нищо не е правено , да чукна на дърво. Сменихме само един датчик за ABS-а. Тук ми искаха 100 и няколко лева за оригинален, а от Чехия вуйчо ми го изпрати за 35 лв.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е бяла и е 75к.с., а и е във Варна! Прав ли съм ? За екстрите, които има (всъщност просто ги няма) си струва парите. Поддръжката се състои в това да я сервизираш и да забравиш, че ще се наложи да й правиш нещо скоро. Досега няма форумец дето да се е оплакал от ходова част, двг и т.н. Само с тия 75к.с. кво ще правиш не се сещам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

75кс са си достатъчни в града, и на извънградско...

Ако 75 коня бяха достатъчни, масовия клиент с малко повечко финансови възможности нямаше да си купува коли със 100++ коня, нали ;) Така че нещата опират по-скоро до сумата, за която afg може да се сдобие с предлаганата Октавия. Нека спрем с това "достатъчни са", "екстра е" и т.н. и да погледнем нещата от компромисна гледна точка. Не е нужно да си състезател, за да усетиш предимствата на малко по-големия мотор, независимо дали се возиш сам или със семейството си, дали си с багаж или не. По-слабия мотор предразполага към каране в по-високи обороти, по-голям дискомфорт при тръгване от светофар, неудобство при изкачване на баир, особено ако не си се позасилил преди това. А натовариш ли го с багаж и/или пътници - неудобствата се засилват. А за разхода на гориво какво да кажем? Ами то е ясно. В предвид фактите по-горе мотор със 75 к.с. ще харчи толкова, колкото такъв с около 100-115 к.с. Затова всеки си прави сметка кое му е по-изгодно и какво може да си позволи, но това не означава, че 75 коня са оптималните за това купе, дори и да не си рацер ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1,6/75 к.с., но Фелиция с АЕЕ мотор, и за мен лично колата си върви достатъчно като за в градски условия.За извънградско мнение не давам, защото я карам само в града.Скоростите са къси и е много пъргава, устройва ме идеално.

Разход на гориво 9-10/100 км.

Аз искам да попитам каква е разликата между Октавия 97-ма 1,6/75 к.с. и Фелиция със същия мотор.Естествено нямам предвид външен вид и интериор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами двигателя е един и същ (слага се на и на Golf ІІІ, Polo, Vento, Caddy Pickup), за скоростната кутия - не знам. Друго не вярвам да има общо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

Ами двигателя е един и същ (слага се на и на Golf ІІІ, Polo, Vento, Caddy Pickup), за скоростната кутия - не знам. Друго не вярвам да има общо.

 

Мерси!

На Golf ІІІ и Polo колекторът е метален.На Шкода е пластмасов, за съжаление :cry:.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
.
Ами двигателя е един и същ (слага се на и на Golf ІІІ' date=' Polo, Vento, Caddy Pickup), за скоростната кутия - не знам. Друго не вярвам да има общо.[/quote']

 

Мерси!

На Golf ІІІ и Polo колекторът е метален.На Шкода е пластмасов, за съжаление :cry:.

 

Ех, Миме, от кога те гложди тоя проблем с колекторите... Знам аз на тебе каква ти е болежката LPG и викат... Пък ние с Марта (с пластмасовите колектори) вече го нямаме тоя проблем :lol: Вземи се мятай най-накрая на газовата инжекция - ще я избиеш за няколко месеца и после - само спомена за петролните (СКЪПИ) изпарения.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези пари колата си заслужава,още повече че съм сигурен че ти я предлагат без климатик!Мойта също е 1.6 97г. но е 101к.с. и е с доста др. екстри,но без климатик,което наистина в днешно време много сваля цената!Иначе като цяло колата е стабилна и няма много ремонти по нея,зависи обаче как е поддържана от предишния и собственик!

Успех ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.