Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Очила антирефлекс


Recommended Posts

Здравейте,

Искам да отворя една тема, по която сигурно не само аз съм се замислял

Преди около 2г. си купих такива очила,

Като карам с тях всичко е по-добре за очите ако няма интензивно движение. Ако обаче има - лично субективното ми усещане е, че се получава леко подценяване на опасностите на пътя и имат нещо като "приспивен ефект". Ролята на това "антирефлексно покритие" е да притъпява отблясъците на пътя - т.е. нормално е да се получава точно така.

Сега реших, че очите са ми по-важни, а то си е истина - нали с тях си вадя хляба и карам с очилата и разчитам на опита от различни ситуации..., но - все пак - споделете вие как сте на тая тема. Според мене - да караш с такива очила е все едно да гледаш монитор и да караш.. - нямаш пряк контакт със средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези очила? Дори не съм чувал за тях... Аз лично имам очила с поляризация, биват се всякакви вредни отражения и шофирането с тях е супер приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

попринцип очилата с антирефлекс покритие са предназначени за изкуствена светлина или по-точно за избягването на вредно влияние от нея върху очите....а тези за естествена светлина са фотосоларни...леко потъмняват на слънце,,,...но това са за светли очила най-вече с диоптър///а аз карам с поляризирани очила и наъстина има малко заблуждаване на преценката или поне първите няколко минути ми е малко странно ама защото попринцип не нося очила никакви освен когато карам кола на яко слънце и когато карам колело...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

явно не съм добре с понятията, става дума за поляризирани очила/т. нар. Polaroid или каквото беше на мода преди и продаваха даже масово ментета по темата/. Аз диоптър нямам и дано да нямам скоро. За тях става дума - верно си е супер приятно..- да. Притеснява ме само малко тази лека заблуда - в смисъл ако тръгна да карам като на рали - сигурно ще ги махна - малко ми е неадекватна обстановката с тях - чудех се дали аз съм нещо дефектен, затова пускам темата.

:))

Поздрави,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз отвреме на време, на силно слънце карам колело или кола с очила Polaroid и нямам подобни проблеми. Според мен, по-скоро трудно свикваш с тях :) .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз лично не се чувствам никак странно. Виждам си напълно нормално, единствено ми изчезват показанията на екрана на CD-то. Аз лично много държа на качеството на очилата, все пак очите са ми важни, и си купих неприлично скъпи Рей-Бан. Знам, че има доста ментета обаче...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

става дума за поляризирани очила/т. нар. Polaroid

Polaroid >>> марка очила, имат магазин до попа в софия. цени от 30лв

поляризиране> >> процес на обработка на плаката(стъклото което не е стъклено а ПВЦ)

 

 

има различни нива на затъмняване на очилата като последното 4то е забранено да се кара с него, поради причината, че са толкова тъмни че ти се смесват контурите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От много време си купувам само поляризирани очила. Не са много тъмни, но ефекта е уникален. На доста от колите стъклата отразяват и нищо не се вижда през прозорците. С поляризираните очила поне 50% от отражнията се махат и се вижда доста добре. Ако сте заинтересовани ще се разровя и ще постна няколко снимки с и без очилата (снимал съм през тях :mrgreen: )

Иначе първите ми поляризирани очила бяха (и са де) Polaroid (по това време те държаха патента). Вече са на 10+ години, стъклата се понадраскаха но още са здрави. Иначе последните 5-6 години си купувам по-евтини "куча" марка. Ифекта е същия, но се надраскват/развалят по-бързо. Но пък и на цена са пъти по-евтини (70лв срещу 15-25...)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До преди няколко години, не можех да ползвам слънчеви очила, по простата причина, че бях с диоптрични.Шофирането през лятото ми беше кошмарно.Сега вече нося лещи и почти непрекъснато съм със слънчеви очила.Моите също са Polaroid, 3-то ниво на затъмненост.Вярно, че дадох 1/2 от месечната си заплата, но нито за миг не съжалих за това.Усещането е съвсем различно и шофирането с тях е супер приятно, освен всичко друго предпазват очите ти 8) .

FAV135, ефектът който описваш при теб може да се дължи на не дотам качествени очила, неподходящ модел или проблем с очите.Хубаво е да се консултираш с очен лекар, той ще те посъветва и какви очила да ползваш, в зависимост от собствените ти изисквания.

Иначе последните 5-6 години си купувам по-евтини "куча" марка. Ифекта е същия, но се надраскват/развалят по-бързо. Но пък и на цена са пъти по-евтини ......................

Ако държите на здравето си, това никога не го правете.Изключително вредно е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.