Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на SAAB


Recommended Posts

Имам приятел който се е ориентирал към автомобилите, но няма никаква информация и иска да събере такава отвсякъде. Той ще потърси форум на тази марка но там може и да са леко пристрастни хората. Та въпросът ми е - някой има ли наблюдения върху тази марка като + и - и общо взето каквото и да е свързано с техните коли, специално модела 9-5.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами аз съм се возил на сааб 95 ,2-3 пъти...за мен тая кола няма нито един минус...уникална е...найстина нямам думи...смисъл всичко в нея ми харесва е вярно интериора може да не е съвършен но на фона на возия,външен вид и други такива + това е просто незабележимо...имах една снимка даже на тоя човек дето го кара с телефона как е карал с 230...а некъв друг имаше някъде с 240 ...не го поощрявам ама колата може...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола е доста сериозна машина :D 9-5 не съм се возил, но имам наблюдение върху 1-2 SAAB-а Интериора е просто извънземен "НЕМА такава кола батко, казвам ти!!!" На външен вид не бих казал че страшно много ми харесва, но може би това и е единствения минус за мен. Двигателите са им мощни и изключително динамични и здрави! Минуси колега май няма тази кола :roll: Може би потдръжката ако е по-скъпа :roll:

Спомням си едно време подкарах един такъв(нямах книжка още :oops: ) май 9000 беше страшна машина ти казвам все едно си в самолет беше между 95и98година на производство. Та най-ми беше интересно, че се контактният ключ беше между седалките :mrgreen: 8)

Направо останах тогава без думи- няма такава кола- просто е Н# 1

Няма да съжелява приятелят ти ;) Така поне мисля аз :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За жалост Сааб, не е това, което беше преди няколко години :? Личното ми мнение е, че малко го поразвалиха. Старата 9-5ца е страхотен автомобил, 9-3ката също. Имах възможността да покарам 9-3 Аеро и трябва да ви кажа, че това си е чист самолет ;)

 

 

Ето това е форумът ;)

 

http://saab-club.com/forum/index.php?si ... 0e44156dc5

 

 

U1126P33T2D222510F2019DT20061017144741.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз скоро се возих в една новичка. Много се изкефих - салона беше уникален - особено вечер е все едно си в самолет - нормално имайки предвид историята на марката. Тази в която се возих беше със светъл кожен салон, автоматик и т.н. екстри - колата е уникална стига да имаш пари за поддръжка де :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата наистина е уникална...на баща ми един колега има такава...той си е купи чисто нова скоро..и е по-доволен от всякога...неможе още да и се накефи..аз един път се повозих..и полудях от кеф..много яка кола..Номер 1 е наистина...ама кофти-то беше че не ми даде да е покарам

 

П.П:Твоя приятел няма да сгреши с избора си ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, Сааб наистина не са типичните коли. Но който от вас е ходил на автосалон не може да не е забелязал световната тенденция пластмасата в колите още като е нова да изглежда като китайска.

 

Сааб от дълго време са собственост на General Motors, пак на GM e и Опел и новите 9-нещо си, не помня конкретния модел е на същата база като Опел Векстра. Просто не само VAG прилагат номера една база - много модели. Дизеловите двигатели също не са Саабски, макар след като ги получат шведите малко си поработват върху тях.

 

Хубави коли са, но се страхувам, че става както с Ягуар откакто ги купи Форд - приличат повече на Форд, отколкото на Ягуар. Вярно Сааб си пазят дизайна, въпреки че последните фейслифтове не ми харесват и не смятам, че са удачни.

 

Преди ги харесвах много, и аз смятах, че е голяма работа ключа за запалването да е при ръчната спирачка, но всъщност това е правено и преди.

 

Хубави и скъпи, но дали хубавото е повече от скъпото - не знам.

 

Edit: Преди 5-6 годин четох в 24 часа за това, че марката издава характера на човека. Тогава БМВ и Мерцедес бяха описани като марки за фукня, докато Волво и Сааб дадени като пример за автомобили, които се карат от хора уверени в себе си и държащи на безопасност без да се лишават от доброто усещане при каране. В общи линии съм съгласен - като вземеш Мерждан или БМВ (напоследък много убийствени - колко катастрофи станаха) си го правиш повечето пъти за да се докараш. Пък и Мерцедес напоследък имат проблем с нещо, което старите им модели не са били проблемни - РЪЖДА!!!

 

Тъй че Сааб - за човекът, който знае какъв е и не се нуждае от самоизтъкване.

 

(Но Всичко се променя, май към по-лошо.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя приятелка караше SAAB 93 cabrio/за голямо съжаление я откраднаха :cry: /, с всички възможни екстри.За мен колата е страхотна- и като дизайн, и като возия, и като комфорт, класа и пр.Вървеше като самолет.А мотора.........................такъв звук ти пълни душата 8) .

Много добър избор, за този който може да си го позволи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегите stenly и Dereal правилно казаха, че СААБ за съжаление не е това, което беше (било е), но въпреки това СААБ си е еталон за топ качество в буквалния смисъл. Нещо като Лексус, но с още по-големи тряядиции. Всеки детайл по колата е перфектен сам по себе си. Дизайна може да се каже, че е малко спартански чиско визуално, но това си е тяхната линия и това ги отличава в крайна сметка. За двигателите знам, че са много здрави, сигурността в колата е от висша класа, както и при Волво. Накратко - скъпа кола със скъпа поддръжка, но ако можеш да си го позволиш си купуваш истинска класа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мими 95 кабрио няма, най-вероятно е бил 9-3 ;)

 

Може, stenly, не споря!Веднага ще се поправя ;) !

Важното е ,че колата е невероятна!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за отговорите. Наистина това е кола по-скоро за индивидуалисти. Странно ми е че не е толкова разпростронена.... всички казвет че детайлите са изпипани, двигателите също, но какво пречи това да е масов автомобил не знам. И все пак цените на ново 9-5 са между 60 и 70 хиляди. За много хора това са много пари но помислете колко по-скъпи и масови коли има в СФ например които обаче нямат същото качество.

За дизайна съм съгласен но и там с леки корекции може доста да се подобри външния вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.