Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какво трябва да е налягането на гумите?


Recommended Posts

Това за 17-ки с този профил е изключително малко според мен :roll: на 195/65/15 налягането е такова :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за 120 л май трябва да са по 1.6 предните и 1.8 задните или нещо около това...аз лятото карам с 1,9 задните и 1,7 предните зимата с 1-2 десети по-малко ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е Octavia II, а гумите са 225/45/17 :roll:

 

Зависи от това колко е натоварена колата. Дали си сам или дали сте 4 човека с пълен багажник. Един съвет - поне лятото в жегите ги пълни с азот.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, но на колко атмосфери :roll: Дали около 3.0 е много :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз бих ги помпал предни - 2.6 и задни - 2.5 ако пътуваш предимно сам или сте двама без много багаж. Ако ще товариш - предни на 2.6, а задните - 2.7. Не забравяй, че при сегашните температури налягането в гумите се вдига и ако е било примерно 2.6 след едночасово шофиране дори и в града то ще стане 2.7-2.8. 3.0, както пишеш ми се вижда много. Това означава, че като загрее гумата налягането ще се вдигне поне на 3.2.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.0, както пишеш ми се вижда много. Това означава, че като загрее гумата налягането ще се вдигне поне на 3.2.

 

Аз бих добавил че на дълъг път при скорокт около 140 в по-горещите дни може с 0.5 атмосфери да се вдигне. Ако си решил все пак ти казах моето решение - помпаш с азот и забравяш после :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам с азота до колко ще се реши тази разлика в налягането. Теоритично с него то трябва да остане еднакво независимо от загряването на гумата. Но друг е въпроса какво ви вкарват в гумата. Преди 2 месеца си напомпах гумите в "Диана" с нещо, според тях, по-добро и малко по-скъпо от азот, а именно комбинация от аргон, хелии и азот. Ефект не забелязах, освен, че налягането се променяше малко по-бавно. Това го направих в центъра им след "Ботевградско шосе". Там само ми спаднаха гумите и след това ги напомпаха с въпросната смес. Не ми се разправяше, че беше адска жега, пък и реших, че няма чак такова значение. Но се оказва, че явно има. Миналата година в другият им център, на Околовръстното, освен, че ми ги спаднаха, но и изтеглиха остатъчния в гумата въздух, т.е. получи се нещо като вакуум, гумата стана буквално четириъгълна. Но след това не съм я замервал, пък и на тогавашната кола нямах измерване на налягането на гуите. Мисля тези дни да ида пак и ще пиша после за резултата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какви са тези огромни гуми?! :o Нямам престава за този размер, но на моята Окатвия от вътрешната страна на капака на резервоара има таблица с налягане за различни размери и различно натоварване. Провери дали нямаш и ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... от вътрешната страна на капака на резервоара има таблица с налягане за различни размери и различно натоварване.

 

Там би трябвало да пише, макар че за 17-ки може и да не пише

 

Може да погледнеш и тук, данните са за октавия 1, прави ми впечатление, че няма разлика в налягането между различните размери:

http://www.skoda-club.ru/yuri/default.htm

 

За 120 L според ръководството на колата:

предни 1.5 - 1.6

задни 1.9 - 2.1

По-големите стойности са за движение по магистрала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...на моята Окатвия от вътрешната страна на капака на резервоара има таблица с налягане за различни размери и различно натоварване...

 

Това е истината :) Ако гумите са от стандартните за Октавия неможе да няма лепенка на капачето за тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.