Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Имало промени за газовите бутилки при ШКОДА


mav_skoda

Recommended Posts

Здравейте,

Днес отидох да си преместя газовата инсталация от едната шкода на другата - от 105-цата на 120-ската и ми казаха, че неможело вече да се монтира зад задните седалки, било много близо до двигателя и нямало кой да ме пусне така на преглед!

Сега се чудя какво да правя, мога да си я прехвърля сам ама сигурно няма да намеря човек(сервиз) да ми я заверят направо се чудя!

 

Ако имате идеи за разрешаване на проблема моля помогнете, трябва да има начин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Днес отидох да си преместя газовата инсталация от едната шкода на другата - от 105-цата на 120-ската и ми казаха, че неможело вече да се монтира зад задните седалки, било много близо до двигателя и нямало кой да ме пусне така на преглед!

Сега се чудя какво да правя, мога да си я прехвърля сам ама сигурно няма да намеря човек(сервиз) да ми я заверят направо се чудя!

 

Ако имате идеи за разрешаване на проблема моля помогнете, трябва да има начин!

 

Доколкото си спомням по закон нямаш право да монтираш в купето. Едно решение е да сложиш бутилката в багажника. Така хем ще тежи отпред зимата.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте,несъм дароднат с законови положения по въпроса,но моята уредба е от година и половина и бутилката ми я монтираха зад седалките.Какво да кажем за комбито и хечбека.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карам с бутилка от 30л. в багажника, като за мен това е по-удачния вариант. Обаче все едно се губи багажника. Ако се слага отпред е много удобно бутилката да се сложи така, че нивомера да седи откъм купето /а не да сочи напред/ и тръбичката към изпарителя да минава през едната фабрична дупка в багажника за оттичане. Така се получава по-малка загуба на пространство. На колеги с бутилки отзад се е налагало да вадим по няколко пъти бутилката за работа по задните възли под нея и не е удачно за мен. Още повече че се получава много лошо разпределение на тежесттта.

 

Колкото до прегледа - където и да я сложиш няма да имаш проблем, защото на практика прегледа не е преглед, а само ти лепят един стикер и си плащаш 12лв ако имаш паспорт за газовата или 15 ако тепърва ти го направят. Слагай сам смело където ти харесва и си свиркай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На колеги с бутилки отзад се е налагало да вадим по няколко пъти бутилката за работа по задните възли под нея и не е удачно за мен. Още повече че се получава много лошо разпределение на тежесттта.

 

Моята сме я повдигнали на трупчета и си бъркам спокойно под нея и си проверявам маслото в скоростите и свалям стартера без проблем ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

въобщв няма да имаш проблеми! моята си е отзад, минавам си прегледи, никакви проблеми!

но е по-хитро да я сложиш отпред /ако не ползваш багажника/ така ще ти е по-стабилна предницата,а и спирането ще се подобри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.