Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

зумер в таблото - FABIA


ammcfc

Recommended Posts

Според мен имаш проблем с някои бушон и не идва ток до мига4ите, зумера и още нещо...

 

На мойта Октавия, зумера е на един бушон с поафони и ел. стъкла ... т.е. ако е изгорял бушона - вероятно и други неща няма да работят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен имаш проблем с някои бушон и не идва ток до мига4ите, зумера и още нещо...

 

На мойта Октавия, зумера е на един бушон с поафони и ел. стъкла ... т.е. ако е изгорял бушона - вероятно и други неща няма да работят.

 

При мен другите ел. джаджи функционират. Събота ще огледам всички бушони. И ако не се справя, ще я водя при Доктора :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен,значи проблема който искам да разреша на шкодата на баща ми е до колкото гледам същият като на човека дето е пуснал темата,от известно време изчезна звука които се издава при пускане на мигачи аварийни и т.н.,Шкода Фабия 1,2 HTP годината е 2002 или 2003,в Пловдив живея,ако някой може да ме напъти към някои сервиз и да ми каже г/д каква ще е цената за поправката ще съм му много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелееее-е-е-е-е. Не ме хвалете толкова, че снощи ми излезна пъпка на левото око smile123 . Единственото, което мога да посъветвам човека е да провери всички бушони (не на вид - с мултицета да им мерне късо), да откачи за 5 мин плюсовата клема на акумулатора и после да я тури обратно. Ако после пущината не писне - ще проверим таблото (Дали самият зумер не е изгорял). Той всъщност трудно може да изгори - по-вероятно е да има студена спойка или прекъсната бобинка. Има още един вариант - чипът на таблото, който отговаря за "периферията" - контролни лампи и звукова сигнализация да е заминал. smile190 Тогава - вариантът е кофти - мисля, че епромчето от POLLO 1999 - 2003 може и да стане. Ако е самото зумерче - отзад на таблото е - стават пищялки от "Лъвов мост" - за 4 лв - чифта. После звукът е с малко по-висока честота (по писклив е), ама май само откачалки като мен хващат разликата...

П.С. Не е зле и все пак да се мине на един VAG COM - има сервизи, които не дерат кожа (Дунев моторспорт) - ако е софт - ще изкочи веднага, а е полезно от време на време някои други грешчици да се изчистят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Боби Доктора,до колкото съм разгледал форума ти си един от наи добре запознатите със марката шкода,ще съм ти много благодарен ако успееш да ми помогнеш за разрешаване на проблема ми,всичко е обяснено 2 поста по нагоре,също така днес разбрахме че акумулатора ни е имал някъв проблем от известно време като спрем колата и всичко е изключено по време на престой на колата,акумулатора дърпа от някъде(обесниха ни го че като оставим колата някъде за престой и все едно е оставаме на включени фарове и затова после имаме проблем със запалването и по бързо ни се изтощава от колкото обикновенно,дано успееш да обесниш какво трябва да се направи,благодаря на всеки който успее да помогне с нещо) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш утечка някъде. Често се получава от некадърно свързани музики и аларми.

Процедира се така:

На угасена кола откачаш минуса на акумулатора и закачаш мултицет или амперметър последователно. Ако протича ток до 80 mA е добре, но ако е повече започваш да вадиш бушоните един по един, докато откриеш утечката в коя верига е. След това ще видиш в документацията(има в раздел Литература) какви консуматори има там и работата ще ти се изясни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ikonoma,Благодаря ти за инфото още днеска ще гледам да разрешим проблема,няколко поста назад съм описал другия проблем на колата ако някой може да каже нещо и за него благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет и от мен,значи проблема който искам да разреша на шкодата на баща ми е до колкото гледам същият като на човека дето е пуснал темата,от известно време изчезна звука които се издава при пускане на мигачи аварийни и т.н.,Шкода Фабия 1,2 HTP годината е 2002 или 2003,в Пловдив живея,ако някой може да ме напъти към някои сервиз и да ми каже г/д каква ще е цената за поправката ще съм му много благодарен.

 

 

 

ПЛС хора помогнете :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво се оказа... нито бушони, нито утечки, нито грешни връзвания, нито бубинки...

Самото зумерче се ебава. То не е никак малко - около 5-6 см в диаметър. Запоено е на платката на таблото. Като го чукнах и заработи...Но не е от спойките, просто самото то се ебава...

Та вече му знам координатите и ако пак млъкне, ще го атакувам с премерен ляв прав :) отгоре по корпуса на таблото :)

П.С.

Все пак, благодаря на всички за съветите и наставленията.

Поздрави smile159

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нито бубинки...

 

Анджък де - ти като си го "центрирал" си понаместил точно намотката (бобинката) на онова страно 5-сантиметрово нещо с прозрачна мембранка, наречено зумер. Между другото и студена спойка се "оправя" така. "Нещото" си има два крака и е споено за платката. Ако спойката е студена (дефектна) калаят отгоре си се вижда, ама не е хванал.

 

Както и да е - радвам се, че си го оправил. Ако пак млъкне - не го бий, а пробвай да повториш спойките с колофонов припой. Ако не са те - пиши ЛС да ти пратя зумерче (ако не ти се разтурят некои стари слушалки)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нито бубинки...

 

Анджък де - ти като си го "центрирал" си понаместил точно намотката (бобинката) на онова страно 5-сантиметрово нещо с прозрачна мембранка, наречено зумер. Между другото и студена спойка се "оправя" така. "Нещото" си има два крака и е споено за платката. Ако спойката е студена (дефектна) калаят отгоре си се вижда, ама не е хванал.

 

Както и да е - радвам се, че си го оправил. Ако пак млъкне - не го бий, а пробвай да повториш спойките с колофонов припой. Ако не са те - пиши ЛС да ти пратя зумерче (ако не ти се разтурят некои стари слушалки)

Боби, верно че прилича точно на микрофон от стара слушалка :)

Не са спойките, пробвах да го разклатя - не прекъсва. Иначе леко отгоре като го докоснеш - има ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.